آکاایران: کیک لبو از انواع کیک های خوشمزه و با طعم متفاوت است که در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما کدبانوهای عزیز را با طرز تهیه کیک لبو به صورت مرحله به مرحله در منزل آشنا سازیم که امیدواریم با کمک این دستور کیک لبو با طعم متفاوتی را در منزل بپزید.

به گزارش آکاایران: اغلب کدبانوهای ایرانی به پخت شیرینی و کیک در منزل علاقه مند هستند کیک ها را می توانید با انواع طعم ها و روش های مختلف در منزل بپزید که کیک لبو یکی از متفاوت ترین کیک ها است. در طرز تهیه کیک لبو از مواد ساده ای نظیر تخم مرغ و شکر و روغن و وانیل و بیکینگ پودر و لبوی پخته و آب لبو استفاده می شود.

کیک لبو و کیک مخملی و کیک انار از انواع کیک های خوش طعم و مناسبی هستند که بهتر است این نوع کیک ها را برای مهمانی های مختلف خود تهیه کنید و پذیرایی با شکوهی را از مهمان هایتان با این نوع کیک ها داشته باشید.

طرز تهیه کیک

آکاایران: طرز تهیه کیک لبو خوش طعم و عالی با روش اصلی

مواد لازم

 • آرد : یک لیوان
 • تخم مرغ : دو عدد
 • شکر : نصف لیوان
 • وانیل : نوک قاشق چایخوری
 • روغن : نصف لیوان
 • بیکینگ پودر : ۱ قاشق مرباخوری
 • لبوی پخته شده و رنده شده : نصف لیوان
 • آب لبوی پخته شده : نصف لیوان

طرز تهیه کیک لبو در منزل

در مرحله اول دستور پخت کیک لبو ابتدا فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا به خوبی داغ شود.
تخم مرغ ها را در ظرف مناسبی بشکنید سپس شکر را به تخم مرغ ها اضافه کنید و با کمک همزن مخلوط شکر و تخم مرغ را هم بزنید. سپس روغن را به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه کنید و مخلوط این مواد را آنقدر هم بزنید تا کرم رنگ شوند.

طرز تهیه کیک

سپس آب لبو را به مایع کیک اضافه کنید و با کمک همزن مایع کیک را هم بزنید تا همه مواد کیک با یکدیگر مخلوط شوند.

طرز تهیه کیک

در مرحله بعدی طرز تهیه کیک لبو بیکینگ پودر و آرد را سه بار الک کنید و به صورت آرام آرام مخلوط آرد را به مایع کیک اضافه کنید و در حدی مایع کیک را هم بزنید تا مواد با یکدیگر مخلوط شوند سپس لبوی رنده شده را به مخلوط مواد کیک اضافه کنید و با کمک همزن دوباره مایع کیک را به مدت ۵ ثانیه هم بزنید.

حتما بخوانید:  روش پخت کیک هویج خوش طعم در منزل

طرز تهیه کیک
طرز تهیه کیک

سپس در ته قالب فر کاغذ روغنی پهن کنید و مایع کیک را در قالب فر بریزید و قالب فر را به مدت ۴۵ دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید.

طرز تهیه کیک

می توانید کیک لبو را بدون فر نیز بپزید توجه داشته باشید که برای پخت این کیک بدون فر بعد از اینکه مایع کیک را آماده کردید ته و اطراف کیک پز و یا قابلمه مناسبی را چرب کنید سپس مایع کیک را در کیک پز و یا قابلمه بریزید و کیک پز و یا قابلمه را روی شعله ملایم گاز به مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید تا کیک به خوبی پخته شود.

طرز تهیه کیک

روش تهیه روکش کیک لبو

مواد لازم

 • شکر : یک فنجان
 • نشاسته : ۲ قاشق غذاخوری
 • آب لبو : ۱ فنجان
 • آب : به میزان لازم

طرز تهیه روکش کیک

در مرحله آخر طرز تهیه کیک لبو باید روکش کیک را تهیه کنید برای تهیه روکش کیک لبو ابتدا شکر و نشاسته را در ظرف مناسبی در مقداری آب حل کنید سپس آب لبو را به مخلوط شکر و نشاسته حل شده اضافه کنید و ظرف را روی حرارت گاز با شعله کم قرار دهید و مخلوط این مواد را به صورت مرتب هم بزنید بعد از اینکه مخلوط روکش کیک غلیظ شد ظرف را از روی حرارت بردارید.

طرز تهیه کیک

کرم بدست آمده از مخلوط این مواد را روی همه سطح کیک بریزید و با لبوی پخته شده و رنده شده و پودر نارگیل کیک لبو را تزیین کنید.

طرز تهیه کیک

طرز تهیه کیک

طرز تهیه کیک

این کیک خوشمزه و خوش رنگ را می توانید برای روز ولنتاین در منزل بپزید امیدواریم از طرز تهیه کیک لبو با این دستور متفاوت نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده پخت انواع کیک کلیک کنید.

.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز پخت لبو در قابلمه

تبلیغات