طرز تهیه کیک

آکاایران: » طرز تهیه کیک بلوبری

آکاایران: به گزارش آکاایران: در این مطلب تصمیم گرفته ایم طرز تهیه کیکی متفاوت از کیک های معمول که قبلا درست می کردید را به شما آموزش دهیم. این کیک را درست کنید و از آن لذت ببرید.

مواد لازم:

کره ۲۲۵ گرم
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
شکر ۲۲۵ گرم
تخم مرغ ۴ عدد
آرد ۳۰۰ گرم
بیکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری
آرد ذرت ۴ قاشق سوپخوری
شیر ۱۲۵ میلی لیتر (یک دوم پیمانه)
فیلینگ بلوبری ۱۵۰ گرم
کرم پاتیسیر ۱ پیمانه
خامه فرم گرفته به میزان لازم
بلوبری به میزان لازم

طرز تهیه:

۱-فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد گرم کنید و دو قالب را به قطر ۲۰ سانتیمتر چرب نمائید و با کاغذ روغنی بپوشانید. آن گاه کره، وانیل و شکر را با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود.

۲-سپس تخم مرغ ها را یکی یکی بیفزائید و مخلوط کنید. حالا مخلوط الک کرده آرد، بیکینگ پودر و آرد ذرت را همراه با شیر، به طور یک درمیان درون مایه تخم مرغی بریزید و هم بزنید.

۳-اکنون این مایه را به طور مساوی، در قالبها بریزید و به مدت تقریبی ۴۰ دقیقه، در فر بپزید.

۴-همینکه کیک ها خنک شدند، آنها را از ارتفاع دو قسمت کنید و روی هر لایه از کیک ها، کرم پاتیسیر بمالید و اندکی فیلینگ بلوبری بریزید.

۵-آن گاه لایه های کیک را روی هم قرار دهید و رو و اطراف کیک را با خامه فرم گرفته بپوشانید، روی خامه را با ایربراش رنگ کنید و با بلوبری بیارائید.

یادآوری ۱: فیلینگ بلوبری را از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید.

یادآوری ۲: برای تهیه کرم پاتیسیر؛ ۲۵۰ میلی لیتر شیر را بجوشانید. ۳ عدد زرده تخم مرغ را همراه با ۷۵ گرم شکر و یک چهارم قاشق چایخوری وانیلین با همزن برقی بزنید تا به شکل کرم درآید.

۶-اکنون ۳۰ گرم آرد را به آن اضافه کنید. اینک شیر داغ را به این مایه بیفزائید و دوباره روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شود. کرم را از روی حرارت بردارید. کیسه پلاستیکی را مستقیم روی کرم قرار دهید تا در هنگام استفاده رویه نبندد.

منبع: وب سایت شور وشیرین
.

منبع :

تبلیغات