loading...
آکاایران یک دسر فوق العاده خوشمزه را تجربه کنید.
مجله اینترنتی آکا ایران (Kamooneh.com) :

آکاایران: طرز تهیه تارت کرن بریمواد لازم قسمت نان تارت:

مواد لازم برای داخل تارت:

  • ½ فنجان آب سرد
  • ۲ ورق ژلاتین فاقد طعم
  • ۶ فنجان کرن بری تازه
  • ۱ و ¾ تا ۲ فنجان شکر، برای طعم دار کردن
  • ۱ فنجان ژله قرمز
  • ۲ قاشق سوپ خوری کنیاک

طرز تهیه:

نان تارت: بر روی سطحی که می خواهید خمیر را آماده نمائید کمی آرد بپاشید، خمیر را با وردنه به صورت ورقه ای 32 سانتی پهن نمائید. با یک برس خشک مخصوص شیرینی پزی، آردهای اضافه را کنار بزنید؛ خمیر را درون ماهی تابه ای ۲۵ سانتی، شیاردار که کف آن قابلیت جدا شدن داشته باشد پخش نمائید. لبه ها را به سمت مرکز تا بزنید، که محکم شوند؛ خمیر را به گوشه های داخلی ماهی تابه فشار دهید. با چنگال چندین سوراخ در خمیر تارت ایجاد نمائید. با روکش پلاستیکی روی آن را بپوشانید؛ در حدود ۱۵ دقیقه در فریزر قرار دهید تا سفت شود.

به گزارش آکاایران فر را از قبل در دمای ۳۷۵ درجه گرم کنید. روکش تارت را برداشته و شیارهایی با کاغذ پوستی روی آن ایجاد کنید و درون آن را با وزنه های مخصوص کلوچه ها یا حبوبات خشک پر نمائید. تا هنگامی که لبه ها کاملا طلایی شوند، آن را بپزید که زمانی در حدود ۲۰ دقیقه می شود. وزنه ها را خارج نمائید و دوباره درون فر قرار دهید تا کف خمیر خشک و طلایی شود، بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه. خمیر را از فر خارج نمائید وا جازه دهید در دمای آشپزخانه کاملا خنک شود.

محتویات داخل:

آب سرد را در کاسه ای بریزید. ژلاتین را درون آب ریخته و تا زمانی که ورقه های ژلاتین نرم شوند هم بزنید که حدودا ۵ دقیقه زمان لازم است. کرن بری، شکر، ژله و کونیاک را مخلوط کنید و درون ماهی تابه ای بریزید و در دمای ملایم به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه حرارت دهید. این مواد نباید بیش از حد پخته شوند یا آبکی باشند؛ کرن بری ها باید نرم باشند اما نباید له شوند. از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خنک شوند. مواد خنک شده را درون کاسه ی ژلاتین ریخته هم بزنید و اجازه دهید کاملا خنک شوند.

مخلوط کرن بری را درون نان تارت ریخته و اجازه دهید حداقل یک ساعت پیش از سرو درون یخچال کاملا خنک شود.

.

منبع : kamooneh.com

تبلیغات