در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شیرینی میوه ای | طرز تهیه موز سرخ شده ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته انواع کیک و بیسکوییت از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  

شیرینی میوه ای | طرز تهیه موز سرخ شده
شیرینی میوه ای

آکاایران: شیرینی میوه ای | طرز تهیه موز سرخ شده

  • آرد و بکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط کرده و الک می کنیم. پودر قند، تخم مرغ، وانیل و روغن را به مخلوط آرد و بکینگ پودر افزوده و با هم زن دستی، هم می زنیم. شیر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا شکر خوب حل شود.

 

به گزارش آکاایران: امروز برای شما روش تهیه ی یک شیرینی ساده و خوشمزه را قرار داده ایم که بسیار مورد توجه کودکان قرار می گیرد. برای آشنایی با مواد اولیه و روش طبخ این شیرینی خوشمزه، با ما همراه باشید.

 

 

مواد لازم:

آرد: ۱ پیمانه
بکینگ پودر: ۱ قاشق چایخوری
پودر قند: ۱ قاشق غذاخوری
تخم مرغ: ۱ عدد درشت
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
شیر: نصف پیمانه
روغن: ۱ قاشق چایخوری
موز: ۶ عدد متوسط
روغن برای سرخ کردن: به میزان لازم

طرز تهیه:

آرد و بکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط کرده و الک می کنیم. پودر قند، تخم مرغ، وانیل و روغن را به مخلوط آرد و بکینگ پودر افزوده و با هم زن دستی، هم می زنیم. شیر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا شکر خوب حل شود.

موز را پوست گرفته و به قطعات دلخواه، تقسیم می کنیم. تکه ای از موزها را برداشته و داخل مخلوط فوق، فرو می بریم. موز آغشته به مایه را از مخلوط بیرون آورده و کمی صبر می کنیم تا مایه ی اضافه ی آن گرفته شود. سپس موزهای آغشته به مایه ی کیک را داخل روغن داغ، سرخ می کنیم. پس از سرخ شدن، موزهای سرخ شده را روی حوله ی کاغذی قرار می دهیم تا روغن اضافه ی آنها گرفته شود.

 

.

منبع : ww.abanak.ir

شیرینی میوه ای | طرز تهیه موز سرخ شده گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات