آکاایران: یکی از شیرینی ها و سوغاتی های معروف در اصفهان پولکی است که شما می توانید این شیرینی خوشمزه را در منزل نیز تهیه کنید. در ادامه این مطلب طرز تهیه پولکی خوشمزه و پرطرفدار را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

به گزارش آکاایران:

پولکی شیرینی خوشمزه و پرطرفداری است که در منزل هم به راحتی می توان آن را تهیه کرد. طرز تهیه پولکی را با روشی آسان و متفاوت در ادامه این بخش مشاهده خواهید کرد.

گز آردی و سوهان عسلی و پولکی از انواع سوغاتی های معروف و خوشمزه اصفهان هستند که شما می توانید این نوع سوغاتی ها را خودتان نیز تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن ها لذت ببرید.

طرز تهیه پولکی

آکاایران: طرز تهیه پولکی خوشمزه و متفاوت در منزل

مواد لازم

شکر : ۱ پیمانه
سرکه انگور : ۱/۴ پیمانه
آب : ۱/۲ پیمانه
زعفران حل شده : ۱ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه پولکی

ابتدا شکر و آب و سرکه را در تابه ای مناسب قرار دهید تا شکر در درون آب حل شود توجه داشته باشید که نباید مواد پولکی را بر روی حرارت زیاد هم بزنید.

طرز تهیه پولکی

سپس زعفران را به مواد پولکی اضافه کنید برای اینکه مطمئن شوید پولکی آماده شده است می توانید مقداری از مواد پولکی را بر روی یخ بریزید اگر مایه پولکی خودش را سریع گرفت و حالتت ترد و شکننده ای پیدا کرد پولکی آماده است سپس می توانید آن را از روی حرارت گاز بردارید. در مرحله بعدی طرز تهیه پولکی با کمک یک قاشق سوپ خوری روی کاغذ آلومینیومی که از قبل چرب کرده اید مایه پولکی را بریزید تا سرد شود.

 

طرز تهیه پولکی
 
طرز تهیه پولکی

نکاتی برای تهیه پولکی

اگر پولکی را زیاد حرارت بدهید تیره و سوخته می شود و اگر پولکی را به میزان لازم حرارت ندهید حالت ترد و شکننده ای پیدا نمی کند.
اگر برای اولین بار است که پولکی تهیه می کنید زعفران موجود در آن را حفظ کنید تا بتوانید رنگ مناسب برای برداشتن پولکی از روی حرارت را سریع تشخیص دهید و قبل از تیره شدن پولکی ها آن ها را از روی حرارت بردارید.
برای این که پولکی ها خشک بمانند بهتر است که آن ها را در درون ظرف درب بسته ای قرار دهید.

طرز تهیه پولکی

پولکی را می توانید به عنوان طعم دهنده در کنار چای و یا قهوه میل کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. امیدواریم از درست کردن پولکی در منزل نهایت لذت را ببرید و اوقات و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید. برای مشاهده دستور پخت شیرینی های خوشمزه و محلی مختلف می توانید به بخش انواع شیرینی مراجعه کنید.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

انواع پولکی

تبلیغات