آکاایران: راحت الحلقوم یک شیرینی ایرانی بسیار خوش طعم و خوشمزه و پر طرفدار است. در این مطلب طرز تهیه راحت الحلقوم را به صورت مرحله به مرحله و به همراه نکاتی برای ایجاد طعم ایده آل مشاهده خواهید کرد.

به گزارش آکاایران:

راحت الحلقوم از انواع شیرینی های بسیار خوشمزه ای و خوش طعمی است که می توانید آن را در ماه مبارک رمضان برای سفره های افطار تهیه کنید. در این مطلب طرز تهیه راحت الحلقوم را مشاهده خواهید کرد.

در این مقاله روش پخت راحت الحلقوم با زعفران را به شما آموزش خواهیم داد. طرز تهیه راحت الحلقوم بسیار آسان است و به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه کنید. روش تهیه راحت الحلقوم مشابه طرز تهیه مسقطی است.

طرز تهیه راحت الحلقوم

آکاایران: طرز تهیه راحت الحلقوم خوشمزه و دوست داشتنی در منزل

مواد لازم

زعفران : به میزان لازم
گردو : به میزان لازم
آب : ۳ لیوان
وانیل : یک چهارم قاشق مربا خوری
گلاب : ۲ قاشق مربا خوری
آرد گندم : به مقدار لازم
پودر نارگیل : به میزان لازم
نشاسته : نصف لیوان
شکر: یک لیوان پر
کره : ۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه راحت الحلقوم

طرز تهیه راحت الحلقوم

در طرز تهیه راحت الحلقوم ابتدا ظرف مناسبی را برداشته و ته  آن را چرب می کنیم و سپس با آرد به طور یکنواخت ته سینی را می پوشانیم ظرف را برای این منظور با آرد می پوشانیم که بعد از اینکه مخلوط راحت الحلقوم آماده شد آن را در درون ظرف قرار دهیم. در قابلمه ای مناسب شکر را با دو لیوان آب مخلوط می کنیم و می گذاریم روی شعله گاز تا شکر به خوبی در آب حل شود و به طور کامل باز شود بعد از اینکه شکر به خوبی باز شد آن را از روی شعله گاز برداشته و کنار میگذاریم. ظرف دیگری برداشته و نشاسته را با یک لیوان آب سرد در درون ظرف ریخته و به خوبی هم می زنیم تا نشاسته در آب حل شود توجه کنید که نباید به هیچ وجه نشاسته را در آب جوش حل کنیم زیرا نشاسته به خوبی حل نمی شود بعد از اینکه نشاسته به خوبی حل شد آن را از درون صافی مناسبی عبور می دهیم تا صاف و یکنواخت شود.

طرز تهیه راحت الحلقوم

نشاسته حل شده را بر روی شعله گاز گذاشته و حرارت می دهیم و به خوبی آن را هم می زنیم شعله گاز نیز باید کم باشد تا نشاسته به آرامی حرارت داده شود. بعد از اینکه نشاسته را به خوبی حرارت دادیم در درون شکر باز شده می ریزیم و قابلمه شکر و نشاسته را در روی شعله گاز قرار می دهیم و آنقدر هم می زنیم تا نشاسته و شکر به خوبی باهم مخلوط شوند و سپس گلاب را به همراه زعفران به مخلوط نشاسته و شکر اضافه می کنیم.
و تا زمانی مخلوط را بر روی گاز قرار می دهیم تا به خوب غلیظ شود و مقداری از آن را تست می کنیم اگر به مرحله ای رسید که جویده می شد وانیل و یک قاشق چای خوری کره را به آن اضافه می کنیم و مخلوط را از روی گاز بر میداریم.
سپس مواد مخلوط شده راحت الحلقوم را در ظرفی که در آن آرد ریخته ایم قرار می دهیم سطح مخلوط را به کمک قاشق یکنواخت می کنیم و بعد پودر نارگیل و گردو های آماده شده را بر روی مخلوط راحت الحلقوم  می ریزیم.

طرز تهیه راحت الحلقوم

در مرحله پایانی طرز تهیه راحت الحلقوم سینی را به مدت ۱ ساعت درون یخچال می گذاریم. بعد از اینکه مخلوط راحت الحلقوم به خوبی سفت و خنک شد آن را از درون یخچال خارج کرده و برش می دهیم سپس برش های راحت الحلقوم را با پودر نارگیل و آرد آغشته می کنیم.

طرز تهیه راحت الحلقوم

نکاتی برای تهیه راحت الحقوم خوشمزه

  1. حتما ظرفی که قرار است راحت الحلقوم را درون آن بریزید به خوبی چرب کنید و بعد در درون آن ظزف آرد را بپاشید.
  2. نشاسته را به خوبی حرارت دهید تا راحت الحلقوم به خوبی سفت شود اگر نشاسته به خوبی حرارت داده نشود بعد از یک ساعت که آن را از درون یخچال بیرون می آورید به خوبی سفت نمی شود و شل است.
  3. توجه داشته باشید که نشاسته حتما باید درون آب سرد به خوبی حل شود و سپس آن را حرارت دهید.
  4. وانیل را حتما در پایان کار وقتی که قرار است قابلمه را از روی شعله بردارید به راحت الحلقوم اضافه کنید.
  5. راحت الحلقوم را می توانید بدون گردو و یا بدون زعفران تهیه کنید و هم چنین می توانید درون آن از رنگ های خوراکی نیز استفاده کنید.
  6. برای تزیین راحت الحلقوم می توانید از خلال پسته و بادام نیز استفاده کنید.
  7. اگر می خواهید که راحت الحلقوم عطر و طعم بسیار خوبی داشته باشد می توانید مقداری کره به آن اضافه کنید.

راحت الحلقوم یکی از شیرینی های پرطرفدار ایرانی می باشد که می توانید با طرز تهیه راحت الحلقوم که در این مطب گفته شد این شیرینی خوشمزه را برای مهمانی های خود تهیه کنید.  برای مشاهده آموزش انواع شیرینی و کیک کلیک کنید.

منبع :

آرگا


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دستور ساخت راحت الحلقوم شیرازی , طرز تهیه راحت الحلقوم زعفرانی , اموزش درست كردن راحت الحلقوم , اموزش ساخت راحت الحلقوم , ساخت راحت الحلقوم , اموزش راحتالحلقوم , ساخت راحت القوم , طرز تهیه راحتی

تبلیغات