در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آموزش تهیه شیرینی آیسینگ + طراحی و توری بافی آیسینگ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت شیرینی پزی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: طرز تهیه شیرینی آیسینگ, طراحی شیرینی, توری بافی آیسینگ, شیرینی گل دار, شیرینی آیسینگ

به گزارش آکاایران: بهار که می آید طبیعت می شود صحنه هنرنمایی  گل ها و گیاهان رنگارنگ. این تابلویی است که هر ساله خداوند با دست و دلبازی تمام برای ما ساکنین این کره خاکی به تصویر می کشد تا به ما بیاموزد برای شروع باید مثبت بود، شاد بود… و گل گلی بود .

آموزش تهیه شیرینی آیسینگ + طراحی و توری بافی آیسینگ
تهیه شیرینی

آکاایران: آموزش تهیه شیرینی آیسینگ + طراحی و توری بافی آیسینگ

حالا نوبت شماست تا از طبیعت الهام بگیرید و همان فضا را در پذیرایی عیدانه تان هم ایجاد کنید. در این مطلب تمام شیرینی های پیشنهادی، قالبی گل گلی دارند علاوه بر اینها هم ایده های تزیین چند مدل غذا و حتی وعده غذایی با تم گل ارائه شده است که به شما برای رسیدن به این فضا کمک می کند.

کوکی کره ای

تهیه شیرینی
تهیه شیرینی
تهیه شیرینی

آیسینگ

تهیه شیرینی

مواد لازم

  • ١ عدد سفیده تخم مرغ
  • ٨٠ گرم پودر شکر
  • ۸  /۱ ق م وانیل

روش کار:

۱٫ ابتدا سفیده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا سفیده کمی فرم بگیرد.

۲  پودر شکر را قاشق قاشق به سفیده اضافه کنید. وانیل را هم بیفزایید و با همزن برقی آنقدر بزنید تا فرم بگیرد.

تهیه شیرینی

برای تزیین کوکی ها به دو نوع غلظت نیاز دارید:

غلظت فلودینگ: برای اینکه آیسینگ شما به این غلظت برسد، کمی آب به آیسینگ اضافه کنید تا حدی که به غلظتی شبیه به غلظت شامپو برسید. از آیسینگ نوع فلودینگ برای پوشش دادن سطح بیسکویت استفاده می شود.

غلظت پایپینگ: برای انداختن خط و طرح روی بیسکویت ها به این غلظت نیاز دارید که باید شبیه به غلظت خمیر دندان باشد. پس خیلی با احتیاط آب را اضافه کنید..

تهیه شیرینی

فوت و فن

برای رنگ کردن آیسینگ بهتر است اول رنگ مورد نظر را با آیسینگ ترکیب کنید تا به حد دلخواهتان برسد، بعد آیسینگ را رقیق کنید زیرا گاهی اضافه کردن رنگ باعث رقیق شدن آیسینگ می شود.

تهیه شیرینی

نقاشی روی روکش آیسینگ

۱٫  ابتدا آیسینگ رنگ شده را در قیف پلاستیکی بریزید. نوک قیف را به اندازه مناسب برش بزنید. آیسینگ با رنگ دلخواه را با غلظت فلودینگ روی سطح کوکی بریزید تا همه سطح را پوشش دهید.

تهیه شیرینی

۲٫   تا آیسینگ سطح بیسکویت خشک نشده با رنگ دلخواه نقطه هایی روی آن بگذارید. حتی می توانید از چند رنگ برای خالدار و در ادامه گل دار کردن کوکی استفاده کنید.

تهیه شیرینی

۳٫   حالا با خلال دندان از یک نقطه شروع کنید به طرح دادن به خالها تا شبیه به گل شوند. به این صورت که با نوک خلال دندان رنگ هر خال را حول یک محور دایره ای به صورت حلزونی هدایت کنید تا خال تبدیل به یک غنچه شود.

تهیه شیرینی

۴٫   برای برگهای گل هم خلال دندان را به کمی رنگ سبز آغشته کنید و با یک اشاره کوچک روی آیسینگ کنار گل طرح برگ را ایجاد کنید. البته می توانید همین کار را با آیسینگ سبز انجام دهید به این صورت که یک خال با آیسینگ سبز کنار گل بیندازید و بعد با خلال دندان به آن فرم برگ بدهید.

تهیه شیرینی

فوت و فن

برای خالدار کردن کناره های کوکی ابتدا صبر کنید تا آیسینگ روی سطح کاملا خشک شود و  بعد با آیسینگ با غلظت پایپینگ که در قیفی با سر بریده شده خیلی کوچک ریخته اید، نقطه ها را بگذارید.

تهیه شیرینی

توری بافی باآیسینگ

تهیه شیرینی

۱٫  ابتدا آیسنگ های با رنگ دلخواه و غلظت پایپینگ را در قیف بریزید و به اندازه مناسب نوک قیف را ببرید. با دقت خط هایی موازی روی سطح دلخواه بکشید. تا خط های کشیده شده کاملا خشک شوند شما می توانید سمت دیگر کوکی را تزیین کنید.

تهیه شیرینی

۲٫ بعد از اینکه از خشک شدن خط های عمودی اطمینان پیدا کردید شروع کنید به کشیدن خط های افقی. در آخر بعد از خشک شدن کامل خط ها روزنه ها را با رنگ دلخواه پر کنید.

تهیه شیرینی
تهیه شیرینی

فوت و فن

برای این که خطهایتان نازک و تورتان ظریف تر و زیباتر شود، سر قیف را خیلی کوچک برش بزنید تا مقدار آیسینگ خیلی کمی از آن بیرون بیاید.

تهیه شیرینی

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله آموزش تهیه شیرینی آیسینگ + طراحی و توری بافی آیسینگ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

طرز تهیه بیسکوییت پایه ایسینگ , روش پایپینگ در شیرینی پزی , طرز تهیه خمیر آیسینگ , طرز تهیه آیسینگ , طراحی کوکی تاج , مواد روی کوکی , کوکی ایسینگ , خمير ايسينگ , آیسینگ تور

آموزش تهیه شیرینی آیسینگ + طراحی و توری بافی آیسینگ گردآوری توسط بخش انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات سایت آکاایران
تبلیغات