loading...

آکاایران  

طرز تهیه کیک گردو

آکاایران: طرز تهیه کیک گردو و کره تست شده

 

مواد کیک گردو و کره

 

به گزارش آکاایران کره 1 لیوان  .  گردو  2 و 1/2 لیوان  .  شکر 2 لیوان  .  تخم مرغ 4 عدد

وانیل 2 قاشق چایخوری  .  آرد 2 و 1/2 لیوان  .  بیکینگ پودر 2 قاشق چایخوری

نمک 1/2 قاشق  .  شیر با 2% چربی  2/3 لیوان

 

 

مواد روکش کیک

 

 پنیر خامه ای 500 گرم  .  کره 1/2 لیوان  .  خاک قند 4 و 1/2 لیوان

عصاره وانیل 2 قاشق چایخوری  .  شیر با چربی 2% 2 قاشق چایخوری

 

 

 

طرز تهیه کیک: یک ماهیتابه سنگین انتخاب کنید و 2 قاشق از کره را داخل آن ذوب کنید و گردو ها را در آن بریزید. گردو ها را آنقدر هم بزنید تا خوب تست شوند. سپس آنها را در گوشه ای قرار دهید.

 

در یک کاسه بزرگ شکر و بقیه کره را به کمک مخلوط کن باهم خوب هم بزنید تا حالت کشدار پیدا کند. تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر عدد مواد را خوب هم بزنید. وانیل را اضافه کنید.

 

آرد و بیکینگ پودر و نمک را باهم مخلوط و یکدست کنید. این مخلوط را یکی در میان با شیر وارد کاسه مواد قبلی کنید. در نهایت گردو های تست شده با کره، را اضافه کنید.

 

اگر می خواهید کیک سه لایه درست کنید باید سه قالب هم اندازه انتخاب کنید. قالبها را چرب کنید و فر را تا دمای 175 درجه سانتی گراد گرم کنید. پس از 10 دقیقه قالبهای پر شده را درون سینی وسط فر قرار دهید و اجازه دهید تا کیکها به مدت 25 تا 30 دقیقه در فر بپزند.

 

 

طرز تهیه روکش: پنیر خامه ای، کره، خاک قند و وانیل را باهمزن هم بزنید.در صورت لزوم برای رسیدن به غلظت مناسب از یک یا 2 قاشق شیر استفاده کنید.

 

 

هنگامیکه کیکها را از فر بیرون آورید، 10 دقیقه صبر کنید تا خنک شود، سپس لایه لایه با استفاده از کرم خامه ای یا همان روکش کیک سه لایه را آماده کنید.

 

 

منبع : ایران کوک

منبع :

تبلیغات