کوکی,کوکی قهوه,کوکی شکلاتی

کوکی های اسپیرال موکا

مواد لازم برای 40 عدد کوکی

مواد لازم
آرد 3 فنجان
بکینگ پودر 1 و نیم ق چ
نمک یک چهارم ق چ
کره 1 فنجان
شکر 1 فنجان
تخم مرغ 1 عدد
وانیل 1 ق چ
قهوه فوری 1 و نیم ق چ
شکلات تیره ذوب شده و کمی سرد 60 گرم
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کوکی های اسپیرال موکا آشنا میکنیم . آرد ، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط نمایید . کره را با همزن بزنید تا کرمی شود . شکر را به کره اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود . تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده کاملا مخلوط نمایید . سرعت همزن را پایین آورده آرد را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود . خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید . خمیر نباید چسبناک باشد . نیمی از خمیر را به کاسه همزن برگردانده و قهوه ی فوری را به آن اضافه کرده کاملا مخلوط کنید تا ذرات قهوه در سرتاسر خمیر پاشیده شوند . حتما از پودر بسیار دانه ریز استفاده نمایید . پودر اسپرسو هم برای استفاده مناسب میباشد . خمیر را برداشته نیمه ی دیگر را داخل کاسه همزن بگذارید و شکلات ذوب شده که از حرارت افتاده را اضافه کرده و مخلوط نمایید تا یکدست شود . هر خمیر را جدا گانه روی کاغذ روغنی به ضخامت نیم سانتیمتر باز کنید تقریبا هر خمیر به اندازه ی یک مستطیل 22 * 35 سانتی خواهد بود . خمیر ها را جدا گانه در سینی گذاشته و به مدت 1 ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شوند . وقتی خمیر ها کاملا خنک شدند . خمیر قهوه را روی خمیر شکلاتی برگردانید و با ورنه به آرامی رویشان بکشید تا به هم بچسبند. اجازه دهید خمیر ها در دمای اتاق بمانند تا انعطاف پذیر شوند . با چاقو یک طرف طول خمیر را ببرید و صاف کنید تا بهتر ببینید موقع رول کردن خمیر چه شکلی به کوکیهایتن میدهید . با کمک کاغذ روغنی که زیر خمیرهاست خیلی محکم خمیر کوکی را از طرف 22 سانتی رول کنید . موقع رول کردن لایه ی شکلاتی کمی بیرون میزند و بلند میشود اگر چنین اتفاقی افتاد صبر کنید و دوباره دو لایه را به هم بچسبانید سپس به رول کردن ادامه دهید . موقع رول کردن کوکی خیلی آرام و صبور باشید و سعی نکنید به سرعت کوکی را رول کنید چون شکل آن به هم خواهد ریخت .
کوکی,کوکی قهوه,کوکی شکلاتی
خمیر کوکی ها را با کاغذ روغنی و سپس پلاستیک پوشانده و به مدت به مدت 1 ساعت در یخچال بگذارید سرد شوند وسط کار کوکی ها را بچرخانید که یک سمتشان زیاد صاف نشود . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید . خمیر را از یخچال خارج کرده پوشش را جدا کنید و با یک پاقوی تیز به اندازه ی نیم سانتی برش بزنید و داخل سنی فر بچینید . اگر جا برای پخت تمام کوکی ها نداشتید باقیمانده ی خمیر را دوباره پوشانده در یخچال بگذارید . کوکی ها را به مدت 10 – 12 دقیقه در فر بگذارید بپزند و سپس به مدت 2 – 3 دقیقه بگذارید از دما بیوفتند و روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شوند .
مواد لازم برای تهیه 2.5 فنجان کرم کارامل بین کوکی ها
شکر قهوه ای 1 فنجان
کره مکعبی خرد شده نصف فنجان
شیر یک چهارم فنجان
نمک 1 پینچ
وانیل 1 ق چ
پودر شکر 1.5 تا 2 فنجان
 شکر قهوه ای و کره و شیر و نمک را با هم مخلوط نمایید  و روی حرارت متوسط بگذارید تا به جوش آید . 2 دقیقه روی حرارت بگذارید آرام بجوشد .

مخلوط را از روی حرارت برداشته وانیل را به آن اضافه کنید .

مخلوط را در یخچال بگذارید تا ولرم شود .

کارامل را داخل کاسه همزن ریخته و و با سرعت بالا یک دقیقه هم بزنید . پودر شکر را اضافه کرده و مخلوط کنید و 2 دقیقه دیگر با سرعت بالا هم بزنید تا کاملا یکدست شود .

با این کرم کارامل میتوانیدت بین 20 عدد کوکی را پر کنید یا روی 18 کاپ کیک را تزئین نمایید .

مترجم : سبا

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کوکی های اسپیرال موکا
4 (74%) 36 رای