کوکی آدم برفی,تزئین کوکی به شکل آدم برفی,کوکی شکلاتی

کوکی های آدم برفی شکلاتی

زمان آماده سازی : 40 دقیقه

زمان پخت : 9 دقیقه

 

مواد لازم بیسکویت شکری
کره نرم شده 1 و نیم فنجان
شکر 2 فنجان
تخم مرغ 4 عدد
وانیل مایع 1 ق چ
آرد 5 فنجان
بکینگ پودر 2 ق چ
نمک یک چهارم ق چ
 طرز تهیه :
در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کوکی های آدم برفی شکلاتی آشنا میکنیم . کره و شکر را با هم زن آنقدر بزنید تا صاف و یکدست شود سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و هم بزنید و در آخر ترکیب آرد ، نمک و بکینگ پودر را اضافه کرده و مخلوط کنید تا جایی که خمیر یکدستی داشته باشید این خمیر را 1-24 ساعت در یخچال استراحت بدهید. فر را با دمای 200 درجه سنتیگراد روشن کنید تا گرم شود. برای بدن آدم برفی ها گلوله ای از خمیر به اندازه ی گردو برداشته گرد کنید و به آرامی روی سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید به شکل دایره صاف کنید . برای سر آدم برفی ها یک گلوله از خمیر به اندازه ی مروارید برداشته و صاف کنید و در قسمت بالایی دایره بدن بگذارید . اگر قالب مناسب این کار را داشتید میتوانید خمیر را بین دو عدد کاغذ روغنی باز کرده و به اندازه برای سر و بدن آدم برفی قالب بزنید . بیسکویت ها را به مدت 6-8 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و بعد از خارج کردنشان از فر بگذارید کاملا خنک شوند .
مواد لازم برای تزئین کوکی ها به شکل آدم برفی
شکلات سفید وانیلی 450 گرم
مروارید خوراکی سیاه برای چشمها و دکمه های آدم برفی
تخمه آفتابگردان یا خربزه که با رنگ خوراکی نارنجی رنگ آمیزی شده برای بینی آدم برفی
اسپرینکل های برفی برای تزئین
 

شکلات را رنده کرده و داخل مایکروفر بگذارید و هر 30 ثانیه هم بزنید تا کاملا ذوب شود . اگر مایکروفر نداشتید میتوانید شکلات را روی حرارت بخار آب ذوب نمایید .

سطح کوکی ها را با شکلات ذوب شده کاملا بپوشانید . دو عدد مروارید سیاه برای چشمها و 3 عدد مروارید سیاه روی بدن برای دکمه های لباس آدم برفی بچسبانید .

با دانه های سفید آفتابگردان که با رنگ خوراکی نارنجیشان کردید برای آدم برفی ها بینی بگذارید .

اگر خواستید که شال گردنی هم برای آدم برفی ها بگذارید میتوانید کمی شکلات سفید ذوب شده را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرده سوری یک سطح پلاستیکی بریزید کمی که خشک شد به شکل شال گردن مطابق تصویری برش زده روی کوکی ها بگذارید .

کمی پودر شکر هم بعضی قسمتهای کوکی ها بپاشید .

استفاده از اسپرینکل های دانه برفی کاملا دلخواه و فقط جهت زیبایی بیشتر است .

مترجم : سبا

 تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کوکی های آدم برفی شکلاتی
4 (74%) 36 رای