loading...

کیک,کیک خانگی,کیک بادام

شیرینی مادلین با سس کارامل روشن

مواد لازم برای 18 عدد کوکی

مادلین یک مینی کیک یا کوکی خوشمزه و سنتی فرانسوی است که به صورت سنتی در قالب های صدفی شکل پخته میشود و دستور پخت بسیار ساده ای دارد که با یک بار پخت این کیک به احمال زیاد تبدیل به یکی از شیرینی های ثابتی خواهد شد که در منزل میپزید . البته اگر قالب مخلوط صدفی نداشتید میتوانید از قالب های کوچک دیگر هم برای پخت آن استفاده نمایید .

مواد لازم برای شیرینی مادلین

تخم مرغ بزرگ

2 عدد

شکر

دو سوم فنجان

وانیل

1 ف چ

نمک

1 پینچ

آرد

1 فنجان

کره ذوب شده سرد

10 ق غ

پودر شکر

برای تزئین

 

طرز تهیه :

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . قالبها را با کره چرب کرده آرد پاشی کنید .

تخم مرغ و دو سوم فنجان شکر را با همزن برفی بزنید تا یکدست شود . نمک و وانیل را اضافه کنید . آرد را اضافه کرده و هم بزنید فقط در حدی که خمیر یکدست شود در حین هم زدن کره ذوب شده را به صورت یک نوار باریک به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شود .

قالبهای را با 1 قاشق از خمیر پر کرده و حدود 16 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و طلایی شوند . سپس 5 دقیقه بگذارید از حرارت بیوفتند و به آرامی از قالب خارج نموده  دوباره قالب را چرب کرده آرد پاشی کنید و بقیه ی خمیر را بپزید .

روی کوکی ها را پودر شکر بپاشید .

کیک,کیک خانگی,کیک بادام

مواد لازم برای سس کارامل

شکر

سه چهارم فنجان

نمک دریا

یک چهارم ق چ

سیروپ ذرت

نصف فنجان

کره

یک چهارم فنجان

خامه

1 فنجان

عصاره وانیل

1 ق غ

 

4 ماده اول و نصف فنجان خامه را با هم مخلوط نمایید و روی حرارت متوسط به بالا بگذارید تا به دمای 250 درجه فارنهای برسد و شروع به جوشیدن کند و اگر قطره ای از آن را داخل آب سرد بیندازید سفت شود . هر از گاهی هم بزنید تا نسوزد سپس بقیه ی خامه را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود و دمایش به 216 درجه فارنهایت برسد . وانیل را اضافه کرده از روی حرارت بردارید و هم بزنید و در صورت تمایل کمی نمک دریا رویش پاشیده به همراه مادلین سرو نمایید .

مواد لازم برای 3 فنجان فراستینگ کرم کره آمریکایی

کره نرم

1 فنججان

پودر شکر

2 و نیم – 3 فنجان

عصاره وانیل

1 ق چ

خامه یا شیر

در صورت نیاز

 

کره و پودر شکر را با همزن بزنید تا کاملا مخلوط شود سپس با سرعت بالا 3 دقیقه دیگر به هم زدن ادامه دهید . وانیل را اضافه کرده 1 دقیقه دیگر هم بزنید اگر کرمتان زیادی غلیظ بود میتوانید 1 قاشق 1 قاشق خامه یا شیر اضافه کنید تا زمانی که به غلظت مناسب برسد سپس کرم را در قیف ریخته روی مادلین ها را تزئین کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات