کوکی عروسکی,شیرینی عروسکی,کوکی کفش دوزک

 

آموزش پخت و تزئین کوکی قلب های شکری به شکل کفش دوزک

مواد لازم برای 36 عدد کوکی

کره

1 فنجان

پودر شکر

1 فنجان

نمک

نصف ق چ

وانیل

2 ق چ

تخم مرغ

1 عدد بزرگ

بکینگ پودر

نصف ق چ

آرد

2 و نیم فنجان

مواد لازم برای آیسینگ

پودر شکر

4 فنجان

پودر مرنگ

2 ق غ

آب

5 – 6 ق غ

رنگ ژله ای خوراکی

 

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران با آموزش پخت و تزئین کوکی قلب های شکری به شکل کفش دوزک همراه شما هستیم .

برای درست کردن خمیر کوکی کره و شکر را مخلوط نموده با سرعت متوسط  2 – 3 دقیقه هم بزنید تا کرمی و روشن شود . نمک و وانیل را اضافه کنید . تخم مرغ ها را اضافه کرده مخلوط کنید . سرعت همزن را روی کم گذاشته آرد را اضافه کنید تا زمان ی که از اطراف کاسه جمع شود سپس با پلاستیک رویش را بپوشنید و حدود 2 ساعت در یخچال بگذارید خنک شود .

فر را با  دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و خمیر کوکی را به ضخامت نیم سانتی باز کنید و با کاتر هار قلبی شکل در سایز های مختلف قالب بزنید و روی سینی بچینید .

کوکی ها را به مدت 9 – 10 دقیقه در فر بگذارید بپزند و اطرافشان طلایی شود سپس کناری بگذارید کاملا خنک شوند .

پودر شکر ، پودر مرنگ و آب را مخلوط کرده با سرعت کم هم بزنید تا یکدست شود . حدود 5 دقیقه . کمی آب اضافه کرده مخلوط کنید تا به غلظت مناسب برای استفاده در قیف برسد سپس آیسینگ را تقسیم نموده و یک بخش را قرمز یک بخش را صورتی و یک بخش را بنفش کنید و یک بخش را هم بگذارید سفید بماند .

اول با آیسینگ سفید قسمت سر کفدوزک ها را به صورت دایره ای بکشید و چند دقیقه ای صبر کنید خودش را بگیرد سپس با رنگهای دلخواه قسمت بال کفش دوزک ها را مطابق تصویر دور گیری کنید و نیم ساعت کناری بگذارید کاملا خشک شود سپس داخل بالها را با رنگ همسان پر کنید و 4 ساعت بگذارید کاملا خشک شود و خالهای روی بالها را بزنید و با خلال دندان که در آیسینگ سیاه زده اید چشم ها را بکشید و بگذارید کاملا خشک شوند .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات