کوکی لگو,تزئین کوکی با فوندنت,تزئین کوکی با لگو

کوکی های شکری با تزئین فوندانت به شکل لگو

مواد لازم

کره

225 گرم

شکر

225 گرم

تخم مرغ

1 عدد

عصاره وانیل

1 ق چ

آرد

375 گرم

نمک

1 پینچ

آبنبات دیسکی زرد

360 گرم

آبنبات دیسکی قرمز

360 گرم

فوندانت سبز

675 گرم

عسل یا سیروپ ذرت

به میزان لازم

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کوکی های شکری با تزئین فوندانت به شکل لگو آشنا میکنیم .

سر پدالی همزن را وصل کرده کره و شکر را هم بزنید تا فقط یکدست شود نه بیشتر . تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و با سرعت کم هم بزنید .

آرد و نمک را مخلوط کرده به کره اضافه کرده هم بزنید یکدست شود و خمیر دور سر همزن جمع شود .  اگر خمیر دور سر همزن جمع نشد 1 قاشق 1 قاشق آب سرد اضافه کنید تا به غلظت مناسب برید .

کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید .

خمیر را بین  دو کاغذ روغنی گذاشته و با وردنه باز کرده و رویش را با پلاستیک پوشنده و 1 ساعت در یخچال بگذارید خنک شود .

کاغذ روغنی را از روی خمیر برداشته و با وردنه ضخامتش را کمتر کنید اگر خمیر چسبده بود خیلی کم رویش آرد بزنید و سپس وردنه بکشید تا ضخامتش کمتر از نیم میلی متر شود کوکی ها را با قالب های مربعی 7  و نیم سانتی قالب زده در سینی فر بچینید و نیم ساعت دیگر در یخچال بگذارید سرد شود . این کار کمک میکند کوکی ها موقع پخت کمتر تغییر شکل بدهند .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کوکی ها را به مدت 12 – 15 دقیقه در فر بگذارید بپزند و سپس 5 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد و روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شود .

کوکی لگو,تزئین کوکی با فوندنت,تزئین کوکی با لگو

 

کوکی لگو,تزئین کوکی با فوندنت,تزئین کوکی با لگو

قالب های لگو را در یک سینی فر بچینید . هر کدام از آبنبات ها را جداگانه روی حرارت بخار آب ذوب کرده و در قیف بریزید و قالب های لگوی مرد را با آبنبات زد ذوب شده پر کنید . قالب ها را تا نیمه پر کنید و سپس سینی را چند بار به زمین بکوبید که اگر حبابی در قالب ها مانده باشد خارج شود . سپس نیمه ی دیگر قالب ها را پر کرده و در یخچال بگذارید آبنبات خودش را بگیرد . و همین کار را با آبنبات قرمز برای قالب های آجری انجام دهید .

روی میز کار کمی پودر شکر بپاشید و فوندانت سبز را به قطر کمتر از نیم سانتیمتر با وردنه باز کنید و با صفحه ای آجری مطابق تصویر رویش طرح انداخته و با همان کاتر کوکی ها فوندانت را قالب زده و پشتشان سیروپ ذرت بکشید و روی کوکی ها که کاملا سرد شده اند بچسبانید و وسط هر کدام از کوکی ها یک لگوی مرد شکلاتی بچسبانید و 1 ساعت یا بیشتر کوکی ها را در یخچال بگذارید تا کاملا خودشان را بگیرند .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات