کیک,کیک خانگی,کیک چای

کیک ارل گری با کرم عسلی و انجیر

مواد لازم برای کیک ارل گری

شیر

نصف فنجان

چای ارل گری

2 بسته

آرد کیک

1 و نیم فنجان

بکینگ پودر

نصف ق غ

نمک

نصف ق چ

سفیده تخم مرغ

3 عدد بزرگ

عصاره وانیل

1 ق چ

کره نرم

6 ق غ

فراستینگ عسلی

پنیر خامه ای هم دما با اتاق

225 گرم

کره نرم هم دما با اتاق

115 گرم

پودر شکر

2 فنجان

عسل

2 ق غ

نمک

یک چهارم ق چ

مواد رویه

انجیر

 

عسل

 

پسته خرد شده

 

 طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک ارل گری با کرم عسلی و انجیر آشنا میکنیم .

شیر را روی حرارت بگذارید تا کاملا داغ شود و دو کیسه چای را به مدت 20 دقیقه در شیر بگذارید طعم دهند . تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده هم بزنید .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . دو عدد قالب 15 سانتی را چرب کرده آرد پاشی کنید و کناری بگذارید .

آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کرده کناری بگذارید .

سر پدالی همزن را وصل کرده کره و شکر را به کاسه اضافه کرده هم بزنید تاکرمی شود . یک سوم از مخلوط آرد را اضافه کنید و با سرعت کم هم بزنید سپس نیمی از مواد مرطوب را اضافه کرده مخلوط نمایید . دوباره یک سوم آرد ، نیمی از مواد مرطوب و یک سوم باقیمانده آرد را با فاصله اضافه کرده و هر بار هم بزنید تا یکدست شود .

خمیری که آماده کرده اید بین دو قالب تقسیم نموده رویشان را صاف کنید و به مدت 30 – 35 دقیقه در فر بگذارید بپزد . اگر خلال دندان را وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر بیرون بیاورید و 5 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد سپس روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شود .

طرز تهیه کرم عسلی :

سر پدالی همزن را وصل کنید و پنیر خامه ای را به همراه کره هم بزنید نا نرم شود . پودر شکر ، عسل و نمک را اضافه کرده هم بزنید و مخلوط نمایید تا یکدست شود .

 اگر روی کیک ها پف کرده و بالا آمده آنها را به قالب برگردانده و با یک چاقوی بزرگ دندانه دار قسمت های ناهموارش را بریده کاملا صاف کنید و روی هر کدام کرم عسلی که آماده کرده بودید را بکشید و دولایه کیک را روی هم قرار دهید و روی کیک برش های انجیر بگذارید و رویش پسته بپاشید و در صورتتمایل عسل بریزید . کیک را تا زمان سرو در یخچال نگهداری کنید و 20 دقیقه قبل از پذیرایی از یخچال بیرون آورده کناری بگذارید تا به دمای اتاق برسد میتوانید عسل را در این مرحله به کیک اضافه کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات