loading...

کیک,کیک خانگی,کیک شکلاتی

براونی فاج شکلاتی

برای 12 نفر

زمان آماده سازی : 20 دقیقه

زمان پخت : 20 دقیقه

مواد لازم برای گردوهای تست نمکی

کره

1 ق غ

گردوی نصف شده

1 فنجان

نمک دریا

نصف ق چ

مواد لازم براونی

شکلات رنده شده

115 گرم

کره تکه شده

1 و یک چهارم فنجان

شکر

1 فنجان

شکر قهوه ای

سه چهارم فنجان

تخم مرغ هم دما با اتاق

3 عدد بزرگ

عصاره وانیل

2 ق چ

آرد

1 فنجان

پودر کاکائو الک شده

یک چهارم فنجان

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه براونی فاج شکلاتی آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن میکنیم تا گرم شود . یک سینی 20 سانتی را چرب کنید و کف سینی را با کاغذ روغنی پوشانده کناری بگذارید .

برای تست کردن گردوها کره را روی حرارت متوسط ذوب کنید و گردوها و نمک را اضافه کرده حدود 8 دقیقه روی حرارت به آرامی هم بزنید تا تست شود سپس کناری بگذارید تا کاملا خنک شوند .

شکلات و کره را روی حرارت متوسط به پایین گذاشته هم بزنید تا ذوب شوند سپس از روی حرارت برداشته شکر و شکر قهوه ای را با آن مخلوط نمایید . تخم مرغ ها را حین هم زدن یکی یکی اضافه کرده و سپس وانیل را بیفزایید . آرد و کاکائو را با هم مخلوط نموده به مواد اضافه نید و هم بزنید تا خمیر کاملا یکدست شود .

12 عدد از گردوهای نصف شده را کناری بگذارید و بقیه را خرد کرده با خمیر مخلوط کنید .  و خمیر را کف سینی ریخته صاف کنید گردوها را با فاصله روی خمیر گذاشته و به مدت 25 دقیقه در فر بگذارید تا کاملا بپزد و روی سطح براونی درخشش خودش را از دست بدهد . سپس 1 ساعت کناری بگذارید تا خنک شود و از قالب درآورده برش بزنید .

براونی ها را میتوانید تا 5 روز در ظرفی در بسته که هوا به آن نفوذ نداشته باشد نگهداری کنید . بهتر است براونی ها را یک روز قبل از پذیرایی درست کنید چون کیفیتشان بعد از 1 روز ماندن بهتر خواهد شد .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات