loading...

کیک,کیک خانگی,کیک تولد

آموزش پخت و تزئین کیک خامه ای جواهر نشان

برای 6 – 8 نفر

برای تهیه این کیک نیاز به یک قالب کمربندی 17 سانتی و یک سینی 27 * 42 سانتی دارید . به یک دستمال تمیز که رویش پودر شکر پاشیده اید هم نیاز خواهید داشت .

برای مکعب های ژلاتینی داخل کیک میتوانید از ژله های آماده در بازار استفاده کنید یا خودتان در منزل ژله با رنگهای متفاوت تهیه کرده به صورت مکعبی برش بزنید . من 84 گرم پودر ژلاتین از 3 رنگ و طعم متفاوت استفاده کردم . بهتر است ژله را از شب قبل آماده کنید و به جای 2 لیوان آب 1 و نیم لیوان آب به آن اضافه کنید . و یک شب بگذارید در یخچال بماند و کاملا سفت شود سپس به صورت مکعبی برش بزنید .

مواد لازم کیک بادام

آرد بادام

1 فنجان

پودر شکر

سه چهارم فنجان

آرد

یک سوم فنجان

تخم مرغ

3 عدد بزرگ

زرده تخم مرغ

1 عدد

شکر

یک چهارم فنجان

کره ذوب شده سرد

2 ق غ

رنگ ژله ای مخلوط صورتی و قرمز گل رزی

نصف ق غ

 

طرز تهیه :

با یک مقاله دیگر از آکاایران برای پخت و تزئین کیک های خانگی همراه باشید . این بار با آموزش پخت و تزئین کیک خامه ای جواهر نشان

فر را با دمای 230 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . روی یک دستمال تمیز آشپزخانه یک چهارم فنجان پودر شکر بپاشید .  سینی فر ربا چرب کنید و رویش کاغذ روغنی بیندازید و روی کاغذ روغنی را هم چرب کنید .

آرد بادام ، پودر شکر ، آرد و تخم مرغ را با هم مخلوط نمایید تا یکدست شود . زرده تخم مرغ و رنگ خوراکی را اضافه کرده دوباره مخلوط نمایید .

در یک ظرف جداگانه و تمیز سفیده های تخم مرغ را با همزن بزنید تا کاملا فرم گرفته شکر را کم کم اضافه کره به همزدن ادامه دهید تا مثل مرنگ براق شود .

سفیده ها را با کمک یک لیسک به خمیر اضافه کرده و به حالت دورانی مخلوط نمایید سپس کره را به آرامی با خمیر مخلوط کنید .

خمیر را در سینی فر ریخته رویش را صاف کنید و به مدت 5 – 8 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد مراقب باشید و چشم از کیک برندارید چون این کیک ضخامت کمی داشته و زود میپزد و اگر حواستان نباشد میسوزد .

بعد از پخت کیک را از فر خارج نموده روی پارچه که پودر شکر پاشیده بودید برگردانده کاغذ روغنی اش را جدا کنید . و یک نوار به اندازه ی دور قالب و یک دایره برای کف قالب برش بزنید ممکن است بخواهید مطابق تصویر از چند تکه کیک برای اطراف قالب استفاده نمایید .

کیک,کیک خانگی,کیک تولد

اول تکه های کیک را دور قالب بچینید و اضافه ها  را برش بزنید سپس تکه ی کف کیک را داخلش پرس کنید و اضافه هایی ازرافش را با فشار انگشت صاف کنید .

مواد لازم برای خامه ژله ای میانی

پودر ژلاتین

1 ق غ

آب آناناس

1 فنجان

آب سرد

یک چهارم فنجان

خامه قنادی

1 و نیم فنجان

وانیل

نصف ق چ

مکعب های ژله ای رنگی                             

1 – 1 و نیم فنجان

 

پودر ژلاتین را روی آب آناناس پاشیده و 5 دقیقه بگذارید تا نرم شود . سپس روی حرارت ملایم بگذارید تا ژلاتین کاملا ذوب شود .

سپس از روی حرارت برداشته آب را به آن اضافه کنید و صبر کنید تا سرد شود . سپس 5 دقیقه در یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود ولی نباید از حالت مایع خارج شده باشد .

خامه را با همزن بزنید تا فرم بگیرد سپس ژله را اضافه کرده و مخلوط کنید تا یکدست شود . مکعب های ژله ای را اضافه کرده مخلوط نمایید . یا این کار را با لیسک انجام  دهید یا این که چند ضربه به کف ظرف بزنید تا مکعب ها داخل خامه فرو بروند چون اگر بخواهید با قاشق مخلوطشان کنید از هم میپاشند .

ترکیب خامه ی ژله ای را داخل قالب ریخته و حداقل 6 ساعت و ترجیحا یک شب در یخچال بگذارید بماند . سپس روی کیک را با خامه فرم گرفته و مروارید های خوراکی تزئین نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات