loading...

کروکمبوش,کروکمبوش چیست,طرز تهیه کرم پاتیسر

طرز تهیه کروکمبوش با کرم پاتیسیر ( کیک عروسی سنتی فرانسوی )

کروکمبوش (به فرانسوی: Croquembouche) ، یک نوع کیک عروسی سنتی فرانسوی است. این نوع کیک به شکل هرم است و بر روی یک ظرف و با چسباندن تعدادی نان خامه ای با کارامل یا آبنبات درست می شود. نان خامه ای گرد در فرانسه نمادی از کلم است و گفته می شود که نوزاد در مزارع کلم به دنیا می آید. به این سبب این کیک نمادی از آرزوی داشتن بچه و نوه های بسیار است. گفته می شود که هر چه ارتفاع این کیک بیشتر باشد زندگی بعد از عروسی مرفه تر خواهد بود.

مواد لازم برای 28 عدد نان شیرینی

آب

سه چهارم فنجان معادل 175 میلی لیتر

کره

6 ق غ معادل 85 گرم

نمک

یک چهارم ق چ

شکر

1 ق غ

آرد

1 فنجان معادل 125 گرم

تخم مرغ بزرگ

4 عدد

تخم مرغ برای رومال

1 عدد + 1 پینچ نمک

 

طرز تهیه :

در این مقاله از اکاایران شما را با طرز تهیه کروکمبوش با کرم پاتیسیر ( کیک عروسی سنتی فرانسوی ) آشنا میکنیم .

فر را با دمای 220 درجه سانتیگراد / 425 درجه فارنهایت روسن کنید تا گرم شود .  کف سینی های فر را با کاغذ روغنی بپوشانید .

آب ، کره ، نمک و شکر را مخلوط نموده روی حرارت توسط بگذارید تا به جوش آید و هر از گاهی هم بزنید . بعد ازین که مخلوط به جوش آمد از روی حرارت برداشته و آرد را رویش الک کنید و هم بزنید تا خمیر یکدست شود . دوباره مواد را روی حررت برگردانده و هم بزنید تا خمیر شروع به خشک شدن و جمع شدن از اطراف ظرف بکند .

خمیر را از روی حرارت برداشته و 1 دقیقه با قاشق چوبی هم بزنید تا کمی خنک شود .

1 عدد تخم مرغ را به خمیر اضافه کرده هم بزنید تا شل و براق شود . به هم زدن ادامه دهید تا خمیر دوباره شروع به خشک شدن کند و ظاهری مثل پوره سیب زمینی و کره پیدا کند حالا میتوانید تخم مرغ بعدی را اضافه کنید و همین کار را تا اتمام تخم مرغ ها ادامه دهید .

خمیر را در یک قیف با ماسوره ساده بزرگ بریزید ( من بدون ماسوره این کار را انجام دادم ) و کلم هایی با قطر و ارتفاع 2.5 سانتی با فاصله از هم روی سینی فر گذاشتم .

یک انگشتتان را در آب زده و وسط هر خمیر را ما نند کلم کمی به سمت پایین فشار دهید . این شیرینی ها باید شکل توپی داشته باشند با یک انحنای کوچک رویشان .

سطح خمیرها را با تخم مرغ هم زده و 1 پینچ نمک رومال کنید .

نان شیرینی ها را به مدت حدود 10 دقیقه در فر با دمای 220 درجه سانتیگراد بگذارید تا رویشان کمی طلایی شد سپس دما را روی 180 درجه بیاورید و 20 دقیقه دیگر به پخت ادامه دهید تا رویشان کاملا خشک شده و تغییر رنگ بدهد .

شیرینی ها را از فر خارج نموده و بگذارید سرد شود . در صورت نیاز میتوانید تا یک شب آنها را در ظرفی دربسته که هوا نفوذ نکند در یخچال نگهداری نمایید .

مواد لازم برای تهیه کرم پاتیسیر وانیلی

شیر

1 فنجان معادل 225 گرم

نشاسته ذرت

2 ق غ

شکر

6 ق غ معادل  100 گرم

تخم مرغ بزرگ

1 عدد

زرده تخم مرغ بزرگ

2 عدد

کره

2 ق غ  معادل 30 گرم

وانیل

1 ق چ

کروکمبوش,کروکمبوش چیست,طرز تهیه کرم پاتیسر

نشاسته ذرت را در یک چهارم فنجان شیر حل کنید . بقیه ی شیر را با شکر مخلوط نموده روی حرارت به جوش بیاورید .

تخم مرغ ها را هم زده سپس به همراه زرده تخم مرغ به مخلوط نشاسته اضافه کنید . یک سوم از شیر جوشیده را حین هم زدن به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و مدام هم بزنید که تخم مرغ ها نبندد . بقیه ی شیر را دوباره روی حرارت به جوش بیاورید و حین هم زدن به صورت نواری باریک تخم مرغ های داغ را به آن اضافه کنید . به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط حالت کرمی پیدا کند و کمی از حرارت بیوفتد . هم زدن این مرحله ها بسیار مهم است چون جلوی بسته شدن تخم مرغ را میگیرد .

کرم که حین هم زدن روی حرارت به جوش آمد شعله را خاموش کرده کره و وانیل را اضافه کنید . سپس رویش را پوشانده به سرعت سردش کنید تا آماده استفاده شود .

برای پر کردن نان شیرینیها کنارشان را کمی باز کرده و با قیف مناسب کرم را داخلشان بریزید و کناری بگذارید .

نان شیرینی ها را در ظرف مورد نظر به شکل دایره ای بچینید . سپس برای چیدن لایه های بعدی اول محل مناسب برای چیده شدن نان شیرینی ها را بدست آورده سپس در کارامل فرو کرده روی هم بچسبانید . بعد از اتمام چیدن طبقات شیرینی روی هم در صورت تمایل میتوانید از باقیمانده ی کارامل به صورت نواری برای تزئین دور شیرینی ها استفاده کنید .

 

مواد لازم برای تهیه کارامل

شکر

1 فنجان معادل 225 گرم

آب لیمو

نصف ق چ

 

شکر و آب لیمو ترش را با هم مخلوط نموده روی حرارت متوسط بگذارید و بدون این که هم بزنید صبر کنید تا شکر از اطراف شروع به ذوب شدن کرده وسطش بخار کند در این لحظه شروع به هم زدن شکر نمایید تا زمانی که شکر به رنگ کهربایی روشن درآید . سپس کارامل را به سرعت از روی حرارت برداشته کف ظرف را داخل آب بگذارید تا جولی ادامه ی حرارت دیدن کارامل را بگیرید و بلافاصله کارامل را استفاده کنید .

تبلیغات