کاپ کیک بادام,کیک بادام,کیک

کاپ کیک بادام با کرم کره نارگیلی

زمان آماده سازی : 30 دقیقه

زمان پخت : 18 – 20 دقیقه

مواد لازم برای 18 عدد کاپ کیک

شیر نارگیل

420 گرم

عصاره وانیل

2 ق چ

آرد

1 و سه چهارم فنجان

پودر بادام

یک چهارم فنجان

بکینگ پودر

2 و یک چهارم فنجان

نمک

نصف ق چ

کره نرم

سه چهارم فنجان

شکر

1 و یک سوم فنجان

تخم مرغ هم دما با اتاق

3 عدد

فراستینگ نارگیلی

کره

1 فنجان

نمک

یک هشتم ق چ

پودر شکر

2 و نیم فنجان

شیر نارگیل

یک سوم فنجان

پرک نارگیل تست شده

1 فنجان

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کاپ کیک بادام با کرم کره نارگیلی آشنا میکنیم .

در یک قابلمه ی متوسط شیر نارگیل را حدود 20 – 30 دقیقه بجوشانید تا حجمش به 1 و یک سوم فنجان کاهش پیدا کند . سپس کناری بگذارید خنک شود .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . 8 عدد قالب مافین 6 – 7 سانتی را با کپسولهای کاغذی بپوشانید و کناری بگذارید .

در کاسه ای کوچک آرد ، پودر بادام ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کرده کناری بگذارید . در کاسه ای بزرگ کره را با سرعت متوسط همزن به مدت 30 ثانیه هم بزنید تا نرم شود . شکر را اضافه کرده سرعت را بالا برده و 1 دقیقه هم بزنید یکدست شود .

تخم مرغ ها را یکی یکی با کمی فاصله حین هم زدن اضافه کرده یکدست که شد وانیل را بیفزایید . مخلوط آرد را در 3 مرحله به صورت متناوب با 1 فنجان شیر نارگیل ( مابقی شیر نارگیل را برای فراستینگ نگه دارید )  اضافه کرده هر بار با سرعت کم هم بزنید تا خمیر یکدست شود .

قالب های مافین را تا دو سوم از خمیر پرکنید و به مدت 18 – 20 دقیقه در فر بگذارید بپزند . اگر با دست روی کیک فشار وارد کردید و کیک به حالت اول برگشت میتوانید کاپ کیک ها را از فر بیرون بیاورید . 5 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد سپس روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شود .

طرز تهیه فراستینگ نارگیلی :

نیم ساعت کره را در محیط بگذارید بماند و نرم شود سپس با همزن برقی و سرعت متوسط به بالا به مدت 30 ثانیه هم بزنید . شیر نارگیل را به همراه وانیل و نمک اضافه کرده هم بزنید یکدست شود سپس حین هم زدن پودر شکر را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا پوک شود .

 مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات