کیک,کیک خانگی,انواع کیک

کاپ کیک و رولت دارچینی با کرم پنیر

مواد لازم برای رولت دارچینی
آرد کیک 3 و نیم فنچان
شکر 2 فنجان
بکینگ پودر 1 ق غ
نمک نصف ق چ
کره هم دما با اتاق 1 فنجان
شیر 1 فنجان
تخم مرغ بزرگ 4 عدد
سفیده تخم مرغ 2 عدد
عصاره وانیل 2 ق چ
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کاپ کیک و رولت دارچینی با کرم پنیر آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . دو عدد سینی 20 سانتی را با کاغذ روغنی پوشانده دیواره ها و روی کاغذ روغنی را چرب کنید . دو عدد دستمال تمیز آشپزخانه را پودر شکر بپاشید و کناری بگذارید . آرد ، شکر ، بکینگ پودر و نمک را با هم الک کنید . کره و نصف فنجان شیر را اضافه کرده حدود 4 دقیقه با سرعت متوسط همزن هم بزنید تا نرم و روان شود اگر نیاز بود با لیسک خمیر را از اطراف ظرف جمع کنید . در یک ظرف جداگانه تخم مرغ ، سفیده تخم مرغ و مابقی شیر را با هم مخلوط نموده عصاره وانیل را هم اضافه کنید . و در 3 مرحله به خمیر اضافه کرده و بعد از هر بار اضافه کرده 2 دقیقه با سرعت متوسط هم بزنید . خمیر را بین دو سینی از که آماده کرده بودید تقسیم نموده و به مدت 35 – 40 دقیقه در فر بگذارید بپزد و اگر با دست کمی وسط سینی را فشار دادید و کیک به حالت اولیه خود برگشت میتوانید کیک را از فر خارج نموده اطرافش را با کاردک از سینی جدا کنید و بلافاصله روی دستمالی که شکر پاشیده بودید برگردانده کاغذ روغنی پشتش را با احتیاط جدا کرده و محکم به همراه دستمال رول کنید و کناری بگذارید تا خنک شوند . بعد ازین که کاملا خنک شدند رول را باز کرده ( نیاز نیست صافش کنید ) داخلش را با کرم پنیری که دستورش را در ادامه مشاهده میکنید پر کرده و رویش مخلوط شکر و دارچین  کاکائو بپاشید و این بار بدون دستمال رول کرده مدتی در یخچال بگذارید خودش را بگیرد و سپس با یک چاقوی دندانه دار برش بزنید و در صورت تمایل روی رولت را با باقیمانده ی کرم پنیری تزئین کنید .
مواد میانی
شکر 3 ق غ
شکر قهوه ای 3 ق غ
دارچین 1 و نیم ق چ
پودر کاکائو 1 ق چ
 
تمام مواد را با هم مخلوط  نموده کناری بگذارید .
مواد لازم برای آیسینگ کرم پنیر
پنیر خامه ای نرم 450 گرم
کره نرم نصف فنجان
پودر شکر 900 گرم
عصاره وانیل 2 ق چ
 

تمام مواد را با هم مخلوط نموده و هم بزنید تا کرمی و فرم گرفته شود .

این کرم را میتوانید بین رولت و برای تزئین روی کاپ کیک استفاده نمایید .

طرز تهیه کاپ کیک دارچینی :

قالب های مافین را با کپسول های کاغذی بپوشانید .

به اندازه ی یک و نیم ق غ از خمیر داخل قالب های مافین بریزید و سپس ترکیب شکر و دارچین و کاکائو را به طور مساوی رویشان بپاشید و رویشان را با یک و نیم ق غ دیگر بپوشانید . میتوانید یک خلال دندان را تا نیمه جایی که شکر ها را پاشیده اید فرو برده کمی به اطراف حرکت دهید و بچرخانید که وسط کاپ کیکتان طرح دار شود .

کاپ کیک ها را به مدت 18 – 20 دقیقه در فری که با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم شده بگذارید تا بپزند . اگر وسط کاپ کیک ها را با دست کمی فشار دادید و به حالت اولیه برگشت آنها را از فر خارج نموده روی توری سیمی بگذارید کاملا خنک شوند .

در صورت تمایل میتوانید کرم پنیری که در بالا دستور تهیه اش نوشته شده را آماده کرده در قیف با ماسوره ستاره ای بزرگ بریزید و روی کاپ کیک ها که کاملا خنک شده را تزئین کنید و کمی پودر شکر و دارچین و کاکائو رویشان بپاشید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کاپ کیک و رولت دارچینی با کرم پنیر
4 (74%) 36 رای