در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه ترافل شکلاتی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

یک نوع شکلات از شیرینی جات بسیار گران است. برای درست کردن این شکلات، گاناش در مرکز قرار داده شده و با پودر کاکائو معمولاً در شکل کروی، مخروطی و منحنی ساخته و تشکیل می شود. در این مطلب آکاایران طرز تهیه ترافل شکلاتی را آموزش داده است. با ما همراه شوید.

طرز تهیه ترافل شکلاتی روش اول:

ترافل شکلاتی,ترافل شکلاتی,کیک ترافل شکلاتی

ترافل شکلاتی

مواد لازم:

شکلات شیری  150 گرم
خامه غلیظ 170 گرم
کیک ساده 175 گرم
بادام چرخکرده 2/1 فنجان 
ترافل رنگی یا پودر نارگیل به مقدار لازم برای تزیین

طرز تهیه:

آکاایران: شکلات را به روش بن ماری آب کرده و میزاریم کمی خنک شود بعد خامه رو با ان مخلوط میکنیم تا مایه صاف و یکدستی به دست آید . خرده های کیک و بادام رو در کاسه متوسطی ریخته خوب با هم ترکیب کنید و مخلوط شکلات و خامه را کم کم به مواد اضافه کرده و هم زده تا یک دست شود بعد 30 تا 45 دقیقه در یخچال گذاشته تا سرد و منسجم شود. بعد در اورده و به گلوله های کوچکی قسمت کرده و در ترافلهای رنگی یا پودر کاکایو یا پودر نارگیل میغلتانیم.

 

طرز تهیه ترافل شکلاتی روش دوم:

ترافل شکلاتی,ترافل شکلاتی,کیک ترافل شکلاتی

تهیه ترافل شکلاتی

مواد لازم:

227 گرم شکلات نیمه شیرین یا نیمه تلخ به اندازه تکه های کوچک
سه چهارم پیمانه خامه غلیظ 
28 گرم یا ۲ قاشق غذاخوری کره بدون نمک

طرز تهیه:

آکاایران: ۱) خامه و کره را روی حرارت ملایم در ظرفی قرار دهید تا کمی بجوشد.پس از خاموش کردن شعله، بلافاصله شکلات های خردشده را به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت ۵ دقیقه بماند. مواد به دست آمده را خوب هم بزنید تا صاف و یک دست شود. مخلوط ترافل را درظرف در دار به مدت یک شب کامل در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود.
۲) مواد ترافل را به اندازه و شکل توپ های کوچک با استفاده از دست یا قاشق بستنی در بیاورید. ترافل شما می تواند گرد و یک دست و یا کمی ناصاف باشد.بلافاصله ترافل را در پودرهای تهیه شده موردنظر بغلتانید و روی سینی حاوی کاغذ روغنی قرار دهید. پس از اتمام کار ترافل را مجدد در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود. ترافل در یخچال به مدت چند هفته و در فریزر به مدت چند ماه قابل نگه داری است.

امیدواریم با تهیه این ترافل شکلاتی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران

ترافل شکلاتی
4 (74%) 36 رای