کیک,کیک خانگی,کیک عسلی

کیک عسلی شکلاتی

مواد لازم برای یک کیک 15 سانتی

مواد لازم برای کیک عسلی شکلاتی
شکر قهوه ای یک سوم فنجان
کره نرم 1 فنجان
عسل نصف فنجان
تخم مرغ 2 عدد
آرد 1 و نیم فنجان
جوش شیرین 1 ق چ
پودرکاکائو 1 ق غ
شکلات تکه شده 115 گرم
آب خیلی داغ 1 فنجان
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک عسلی شکلاتی آشنا میکنیم . فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف قالب کمربندی را کاغذ روغنی انداخته روی کاغذ و دیواره های قالب را با روغن جامد کاملا چرب کنید . شکلات را روی حرارت بخار اب ذوب کرده کناری بگذارید . شکر ، کره ، عسل ، تخم مرغ ، آرد ، جوش شیرین و کاکائو را با هم مخلوط نمایید تا خمیر یکدست شود . شکلات ذوب شده را اضافه کرده مخلوط نمایید . در حین هم زدن کم کم آب داغ را اضافه کنید و مخلوط نمایید تا خمیر یکدست و نازک شود . قالب را تا دو سوم از خمیر پر کنید و به مدت 1 ساعت تا یک ربع بیشتر بگذارید تا بپزد . از خمیر باقیمانده میتوانید برای تهیه کاپ کیک استفاده کنید و یا این که از قالب 22 سانتی برای تهیه کیک استفاده کنید تا تمام خمیر کیک مصرف شود ولی من چون میخواستم ورقه ی شکلاتی راحت تر دور کیک بپیچد از قالب کوچتر استفاده کردم . زمانی که با دست به وسط کیک فشار آوردید و کیک به حالت اولیه برگشت میتوانید کیک را از فر خارج نمایید . اجازه دهید کیک کاملا داخل قالب خنک شود .
مواد لازم برای شربت عسلی شکلاتی روی کیک
آب یک چهارم فنجان
عسل یک چهارم فنجان
شکلات چیپسی 170 گرم
پودر شکر سه چهارم فنجان
 

آب و عسل را با هم مخلوط کرده ری حرارت بگذارید تا به جوش آید سپس شعله را خاموش کرده شکلات چیپسی را به آن اضافه نموده هم بزنید تا ذوب شود . پودر شکر را هم مخلوط کنید تا حل شود .

با یک کاردک دیواره ی کیک را از قالب جدا کرده کمربند قالب را باز کنید کیک را برگردانده کاغذ روغنی کفش را جدا کنید دوباره کیک را داخل قالب کمربندی بگذارید ولی این بار کمربند دورش را خیلی محکم نکند.

قالب را روی یک سینی یاکاغذ روغنی بگذارید .

شربت را روی کیک بدهید و بگذارید از دیواره های کیک شره کند .

10 دقیقه صبر کنید و سپس حلقه ی دور کیک را باز کنید تا شربت اضافه بریزد .

کیک را به روی ظرف پذیرایی منتقل کنید .

کیک,کیک خانگی,کیک عسلی

برای تزئین کیک نیاز به 1 فنجان شکلات چیپسی و یک ورق شکلاتی 25 * 40 سانتی دارید .

ورق شکلاتی را به دو قسمت 40 * 12.5 سانتی برش بزنید .

شکلات چیپسی را روی حرارت بخار آب ذوب کنید .

با  یک کاردک لایه نازکی از شکلات چیپسی ذوب شدده روی صفحه شکلاتی بکشید حدود 5 – 10 دقیقه صبر کنید تا شکلات کمی از حرارت بیوفتد و درخشندگی اش ر از دست بدهد .

و صفحه ی شکلاتی را به دور کیک بچسبانید . اجازه دهید شکلات کاملا سرد شود و قبل از سرو پلاستیک اطراف صفحه شکلاتی را جدا کنید .

مترجم : سبا

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کیک عسلی شکلاتی
4 (74%) 36 رای