کیک,کیک خانگی,کیک شکلاتی

کاپ کیک های شکلاتی خرگوشی

برای 12 نفر

زمان آماده سازی : 6 دقیقه

زمان کل : 2 ساعت

مواد لازم برای کاپ کیک های شکلاتی
آرد 1 فنجان
جوش شیرین سه چهارم ق چ
نمک نصف ق چ
بکینگ پودر یک چهارم ق چ
آب داغ نصف فنجان
پودر کاکائو یک سوم فنجان
کره نرم نصف فنجان
شکر سه چهارم فنجان
وانیل نصف ق چ
تخم مرغ 1 عدد
مواد لازم برای فراستینگ کره ای
پودر شکر 3 فنجان
کره نرم یک سوم فنجان
وانیل 1 ق چ
شیر 3 – 5 ق غ
وسایل تزئینی به سلیقه ی شما
 

طرز تهیه :

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . 12 عدد قالب مافین را با کپسول کاغذی بپوشانید .

آرد ، جوش شیرین ، نمک و بکینگ پودر را با هم مخلوط نموده کناری بگذارید .

آب داغ و کاکائو را با هم مخلوط کرده هم بزنید تا کاکائو کاملا حل شود . ( در صورت تمایل به جای آب داغ میتوانید از قهوه ی دم کشیده استفاده کنید )

نصف فنجان کره را حدود 30 ثانیه با همزن برقی بزنید تا نرم شود . شکر را اضافه کرده  2 دقیقه دیگر هم بزنید تا یکدست شود . وانیل و تخم مرغ را اضافه کرده 1 دقیقه دیگر هم بزنید . سرعت هم زن را کم کرده مخلوط آرد و آب کاکائو را یکی در میان 2 مرحله آرد و 1 مرحله کاکائو را اضافه کرده هر بار هم بزنید تا خمیر کاملا یکدست شود . قالب های مافین را تا دو سوم از خمیر کیک پر کرده و به مدت 20 – 25 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد واگر خلال دندان وسط کاپ کیک ها زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کاپ کیک ها را از فر خارج نمایید . 5 دقیقه بگذارید از حرارت بیوفتند و سپس از قالب روی توری سیمی منتقل کرده حدود نیم تا یک ساعت بگذارید کاملا خنک شوند سپس کرم کره روی کاپ کیک ها را تهیه کنید .

پودر شکر و یک سوم فنجان کره نرم را با سرعت کم هم زن مخلوط کنید تا یکدست شود سپس وانیل را اضافه کرده هم بزنید شیر را 1 قاشق 1 قاشق اضافه کرده هم بزنید تا کرم به غلظت مناسب برای کشیدن روی کاپ کیک ها برسد و با کاردک روی کاپ کیک ها را کرم کشیده مدتی در یخچال بگذارید خودش را بگیرد سپس کاردک را در آب داغ بزنید تا گرم شود و روی کاپ کیک ها را با کاردک که گرم شده بکشید تا صاف شود حالا میتوانید به دلخواه خودتان روی کاپ کیک ها را تزئین کنید .

برای تهیه ی صورت خرگوش : گوشها را از مارشمالو برش بزنید و رویشان پودر شکر رنگی بپاشید . برای چشمها و بینی خرگوش از دراژه با رنگ و سایز متفات استفاده کنید و سبیل های خرگوش را با شکلات یا اسپرینکل شکلاتی بزنید .

سبدهای تخم مرغی را به سادگی میتواید با پاشیدن شکر رنگی سبز روی کاپ کیک ها و گذاشتن شکلات های تخم مرغی رویشان تزئین کنید .

سبد های هویج را هم میتوانید متطابق تصویر رویشان پودر کاکائو یا شکلات رنده شده بپاشید و از 6 عدد دراژه برای درست کردن طرح هویج استفاده کنید .

نزدیک به دیواره کاپ کیک یک عدد دراژه نارنجی به صورت عمودی در کرم کره فرو کرده  در ردیف دوم 2 عدد و در ردیف سوم 3 عدد دراژه بچینید و بالای این ردیف 3 عدد خلال اسنک میوه یا لواشک سبز رنگ به جای دم هویج در کرم کره فرو کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

کاپ کیک های شکلاتی خرگوشی
4 (74%) 36 رای