کیک سه طعم,کیک سه لایه,کیک با سه طعم متفاوت

کیک پای  کرم دار بوستون

زمان آماده سازی : 30 دقیقه

زمان پخت : 40  دقیقه

نذارید اسم این کیک شما رو گول بزنه . پای کرم دار بوستون به هیچ عنوان پای محسوب نمیشه بلکه یک کیک فوق العاده با سه طعم متفاوته . دو لاله کیک نرم اسفنجی با یک لایه کرم وانیلی بینشان و سس شکلاتی که روی کیک را پوشانده جشنواره ای از طعم های بی  نظیر است که شما را جذب خود خواهد کرد .

مواد لازم

شیر

1 فنجان

کره

3 ق غ

وانیل

2 ق چ

اسانس بادام

یک چهارم ق چ

آرد

2 فنجان

بکینگ پودر

2 ق چ

تخم مرغ  هم دما با اتاق

5 عدد بزرگ

شکر

1 و سه چهارم فنان

مواد لازم برای کرم وانیلی

زرده تخم مرغ

5 عدد بزرگ

آرد

4 ق غ

شکر

دو سوم فنجان

نمک

یک هشم ق چ

شیر

2 فنجان

کره

3 ق غ

وانیل

1 و نیم ق چ

اسانس بادام

یک هشتم ق چ

مواد لازم برای سس شکلات

شکلات چیپسی

1 فنجان

شیر

نصف فنجان

نمک

یک هشتم ق چ

کره

6 ق غ

وانیل

1 ق چ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کیک پای  کرم دار بوستون آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . دو عدد قالب 22 سانتی را را کره چرب کرده آرد پاشی کنید .

آرد ، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کنید .

شیر را در قابلمه ای روی حرارت به جوش آورید سپس از روی حرارت برداشته کره را اضافه کنید و هم بزنید تا ذوب شود . وانیل و اسانس بادام را اضافه کرده مخلوط کنید و کناری بگذارید .

در کاسه همزن برقی تخم مرغ ها را حدود 7 دقیقه هم بزنید سپس شکر را اضافه کرده 8 دقیقه دیگر به هم زدن ادامه دهید . سرعت را کم کرده مخلوط آرد را در 3 مرحله به صورت متناوب با شیر در 2 مرحله اضافه کرده هم بزنید یکدست شود و خمیر را بین دو قالب تقسیم کرده و به مدت 25 دقیقه در فر بگذارید بپزد سپس 5 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتد و روی توری سیمی برگردانید کاملا خنک شود .

برای تهیه کرم وانیلی زرده تخم مرغ ، آرد ، شکر و نمک را مخلوط کنید و با چنگال هم بزنید یکدست شود و  کناری بگذارید .

در یک قابلمه ی بزرگ شیر را به جوش آورده و یک سوم از شیر را در حین هم زدن به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده هم بزنید یکدست شود و سپس مخلوط تخم مرغ را حین هم زدن به قابلمه شیر اضافه کنید و هم بزنید تا غلیظ شود . شعله را خاموش کرده کره را اضافه کنید و سپس وانیل و اسانس بادام را بیفزایید و در یخچال بگذراید سرد شود .

برای تهیه سس شکلاتی : شکلات چیپسی ها را با شیر و نمک مخلوط کرده و روی حرارت بخار آب هم بزنید تا ذوب شود سپس از روی حرارت برداشته کره را 1 قاشق 1 قاشق اضافه کرده ملخوط کنید و در اخر وانیل را هم اضافه کرده کناری بگذارید .

یک لایه کیک را که کاملا سرد شده به دمای اتاق رسیده در ظرف مورد نظر گذاشته رویش کرم وانیلی بکشید و لایه ی دوم را رویش بگذارید و با سس شکلاتی رویش را بپوشانید و حداقل نیم ساعت در یخچال بگذارید بماند و شکلات خودش را بگیرد و سپس سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات