رولت کدو تنبل,رول کدو تنبل,رولت کدو تنبل با کرم پنیر

با این دستور بهترین رولت کدو تنبل را درست کنید

زمان آماده سازی : 30 دقیقه

زمان پخت : 15 دقیقه

مواد لازم برای 8 سرو

شکر

سه چهارم فنجان

شکر قهوه ای

یک چهارم فنجان

تخم مرغ بزرگ

3 عدد

پوره کدو تنبل

دو سوم فنجان

آرد

سه چهارم فنجان

بکینگ پودر

1 ق چ

نمک

نصف ق چ

پودر دارچین

2 ق چ

پودر زنجبیل

نصف ق چ

جوز هندی

نصف ق چ

پودر میخک

یک چهارم ق چ

مواد میانی

پنیر خامه ای سرد

240 گرم

کره هم دما با اتاق

5 ق غ

پودر شکر الک شده

2 و نیم فنجان

عصاره وانیل

2 ق چ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران میتوانید با این دستور بهترین رولت کدو تنبل را درست کنید .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . یک سینی 22 * 32 سانتی یا 25 * 37 سانتی را با کاغذ روغنی پوشانده و لبه های سینی را با کره چرب کرده آرد پاشی کنید .

شکر و تخم مرغ را در کاسه همزن برقی ریخته و با سرعت متوسط با لا 3 – 4 دقیقه هم بزنید تا حجمشان دو برابر شود . پوره کدو تنبل را اضافه کرده مخلوط کنید .

در کاسه ای دیگر آرد ، بکینگ پودر ، نمک و ادویه ها را مخلوط کنید و به کاسه همزن اضافه کرده با سرعت کم هم بزنید تا یکدست شود .

خمیر را رویس سینی ریخته و صاف کنید 14 – 16 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و اگر با دست کمی فشار روی کیک آوردید و به حالت اولیه برگشت میتوانید از فر بیرون بیاورید و روی توری سیمی منتقل کنید خنک شود . برای سنی بزرگتر زمان پخت حدود 18 دقیقه خواهد بود .

بعد از سرد شدن یک ورق کاغذ روغنی روی سطح کار بیندازید و کیک را رویش برگردانده و در حالی که هر دو سمت کیک کاغذ روغنی دارد کیک را رول کنید و حداقل یک ساعت در یخچال بگذارید بماند .

پنیر خامه ای و کره را مخلوط کرده با سرعت متوسط به بالای همزن بزنید تا یکدست شود پودر شکر را را اضافه کرده 2 – 3 دقیقه دیگر هم بزنید تا کرمی و پوک شود سپس وانیل را اضافه کنید .

کیک را از یخچال بیرون آورده و با دقت بازش کنید و کاغذ روغنی رویش را با احتیاط جدا کنید و کرم پنیری را با فاصله ی دو سانتی از لبه ها روی کیک بکشید و دوباره با کمک کاغذ روغنی زیری محکم کیک را رول کنید و  روی کاغذ روغنی دور رول را با پلاستیک پوشانده و حداقل دو ساعت در یخچال بگذارید کاملا رول حالت بگیرد سپس برش زده سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

تبلیغات