پای سیب,پای سیب و جو دوسر,طرز تهیه پای سیب

پای سیب با رویه کرامبل جو دوسر

مواد لازم برای خمیر پای
آرد 2 فنجان
روغن جامد سه چهارم فنجان 2 ق غ
شکر سفید 1 ق غ 1 و نیم ق چ
نمک 1 ق غ
تخم مرغ 2 عدد
آب یک چهارم فنجان
 
طرز تهیه : در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه پای سیب با رویه کرامبل جو دوسر آشنا میکنیم . یک ظرف 22 سانتی با عمق زیاد را چرب کرده کناری بگذارید . آرد ، روغن ، شکر و نمک را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا حالت خرده نان بگیرند . تخم مرغ و آب را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا از حالت لختگی در آید سپس به مخلوط آرد اضافه کرده هم بزنید و رویش را پوشانده در یخچال بگذارید خنک شود .
مواد میانی پای سیب
کره نصف فنجان
آرد 3 ق غ
شکر سفید نصف فنجان
شکر قهوه ای نصف فنجان
آب یک چهارم فنجان
سیب پوست گرفته و اسلایس شده 6 عدد
دارچین 2 ق چ
پودر جوز هندی تازه رنده شده یک چهارم ق چ
 
کره را روی حرارت ذوب کنید . آرد  را اضافه کرده هم بزنید تا خمیری شکل شود . شکر ، شکر قهه ای و آب را اضافه کرده به جوش آورید و شعله را کم کرده 5 دقیقه بجوشانید . دارچین و جوز هندی را روی سیب ها پاشیده و هم بزنید تا تمام سطح سیب به ادویه آغشته شود . خمیر پای را باز کرده و کف و دیواره های ظرفتان را با خمیر بپوشانید . سیب ها را روی خمیر بگذارید و سپس رویشان را با مخلوط کره و شکر پر کنید و سپس با لایه ی کرامبلی که در ادامه تهیه اش را آموزش میدهم بپوشانید و به مدت 15 دقیقه در فری که با دمای 220 درجه سانتیگراد گرم شده بگذارید تا بپزد . حرارت را روی 175 درجه آورده و 35 – 45 دقیقه دیگر به پخت ادامه دهید .
مخلوط جو دوسر کرامبل روی پای
دارچین نصف ق چ
جوز هندی یک چهارم ق چ
آرد سه چهارم فنجان
شکر قهوه ای نصف فنجان
پرک جو دوسر سه چهارم فنجان
کره نرم نصف فنجان
 

آرد ، دارچین ، جوز هندی ، شکر قهوه ای و جو دوسر را مخلوط نموده سپس کره را اضافه کردده هم بزنید تا تمام مواد کاملا به کره آغشته شوند .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

پای سیب با رویه کرامبل جو دوسر
4 (74%) 36 رای