loading...

آکایران : 

آموزش تزیین کیک

آکاایران: تزیین کیک

 

آموزش تزیین کیک با فوندانت مدل رنگین کمان

 

بنا به گزارش آکاایران : برای این تزیین زیبا به کیک ساده اسفنجی در چند رنگ ، خمیر فوندانت و خامه یا باتر کرم نیاز دارید.

 

آموزش تزیین کیک

 

ابتدا کیک اسفنجی را رنگ های مختلف آماده کنید ( وقتی مایه کیک آماده شد مقداری رنگ خوراکی اضافه کنید و در فر بپزید ، بدلیل اینکه کیک چند لایه است میتوانید مایه کیک را در مقدار 1/2 یا 1/3 دستور اصلی آماده کنید و داخل قالب بریزید ، مدت پخت هم به همان نسبت کمتر میشود ).

 

لایه های کیک را به نوبت آماده کنید و کناری قرار دهید تا خوب سرد شود سپس لایه ها را روی هم قرار دهید ، روی هر لایه کیک با برس مقداری شیره یا آب کمپوت بزنید و روی آن را با خامه فرم گرفته یا باتر کرم پوشش دهید ( میتوانید میان لایه ها از موز ، گردوی خرد شده ، پودر نارگیل و … هم استفاده کنید ).

 

آموزش تزیین کیک

 

خمیر فوندانت را به رنگ هایی که دوست دارید آماده کنید ( میتوانید رنگ خمیر را با توجه به رنگ کیک آماده کنید تا پس از برش هماهنگی زیبایی داشته باشید ).

 

مقداری از خمیر بردارید و روی سطح کار بگذارید و با استفاده از ابزار آن را به صورت نواری پهن کنید سپس یک سمت خمیر را با ابزار چین دهید ( خمیر را روی سطح کار بگذارید و با حرکت یکنواخت ابزار روی لبه خمیر آن را چین دهید ).

 

آموزش تزیین کیک

 

روی کیک را با لایه ای از خمیر فوندانت پوشش دهید ( دقت کنید که خمیر بیش از اندازه ضخیم نباشد ) ، لایه های رنگی که از خمیر فوندانت آماده کرده اید را به نوبت روی سطح کار قرار دهید و با آب به لایه زیری متصل نمایید.

 

نکته ها : در زمان اضافه کردن رنگ خوراکی به مایه کیک دقت کنید که بیش از حد رنگ اضافه نکنید بدلیل اینکه طعم کیک را تغییر میدهید ، رنگی که در مایه کیک ایجاد میشود پس از پخت تیره تر خواهد شد.

 

منبع :

آموزش تزیین کیک


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کیک با روکش فوندانت

تبلیغات