loading...

آکایران : 

 

طرز تهیه چیز کیک

آکاایران: چیز کیک

 

چیز کیک کیوی

 

بنا به گزارش آکاایران : پودر بیسکوییت 1 لیوان  .  پنیر خامه ای 200 گرم  .  خامه 150 گرم  .  تخم مرغ 2 عدد

کره 50 گرم  .  شکر 1 لیوان  .  ماست 1 لیوان  .  پودر ژله با طعم کیوی 1 بسته

 

طرز تهیه چیز کیک

 

طرز تهیه : بیسکوئیت ها را بکوبید تا خوب پودر شوند سپس با کره مخلوط کنید تا به شکل خمیری نرم شوند.

 

مخلوط کره و بیسکویت را ته قالب بریزید و خوب پهن کنید ( باید خوب فشار دهید تا مواد کف قالب پرس شوند ) ، قالب را 10 دقیقه درون فر با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد قرار دهید.

 

طرز تهیه چیز کیک

 

در این مدت میتوانید مایه چیز کیک را اماده کنید : ماست ، پنیر خامه ای و شکر را مخلوط کنید سپس خامه را اضافه نمائید ، تخم مرغ ها را تک تک اضافه کنید ( زیاد هم نزنید و فقط تا حدی که مواد مخلوط شوند کافی میباشد ).

 

مخلوط آماده شده را روی بیسکوئیت ها بریزید و مجدد برای 30-40 دقیقه داخل فر با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد قرار دهید ( پس از پخت چیز کیک نباید خشک شود و میان چیز کیک باید کمی شل باشد ) ، پس از پخت حدود 1-2 ساعت اجازه دهید چیز کیک داخل فر بماند سپس با قالب به مدت 4-5 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.

 

طرز تهیه چیز کیک

 

پودر ژله کیوی را با نصف لیوان اب جوش حل کنید و پس از شفاف شدن به ان نصف لیوان اب سرد اضافه کنید ( مقدار مایعی که برای اماده کردن ژله استفاده میشود نصف مواقع دیگر است چون کیوی موجب شل شدن ژله میشود ) ، ژله اماده را با مقداری مارمالاد کیوی مخلوط کنید و روی چیز کیک بریزید.

 

طرز تهیه چیز کیک

 

پس از مدت زمان لازم برای سرد شدن مواد و بسته شدن ژله ان را از یخچال خارج کنید و با خامه تزئین نمائید سپس برش بزنید و سرو کنید.

 

منبع :

طرز تهیه چیز کیک

تبلیغات