loading...

آکایران : 

کیک شکلاتی

آکاایران: کیک شکلاتی

 

کیک ناپلئونی شکلاتی 

 

بنا به گزارش آکاایران : تخم مرغ 1 عدد  .  شکر 1 لیوان  .  کره 4 قاشق غذاخوری  .  شیر ولرم 1/3 لیوان

بیکینگ پودر یا جوش شیرین 1 قاشق چایخوری  .  آرد 2 لیوان  .  پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری

 

کرم مخصوص کیک ناپلئونی شکلاتی

 

کره 100 گرم . خامه عسلی 1 لیوان . پنیر ماسکارپونه 200 گرم . خامه 3/4 لیوان . پودر قند 2 قاشق غذاخوری

 

کیک شکلاتی

 

طرز تهیه : ابتدا فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

 

تخم مرغ و شکر را داخل کاسه ای بریزید و با همزن 5 دقیقه بزنید سپس جوش شیرین ، کره و شیر ولرم را اضافه کنید و با همزن 3 دقیقه بزنید تا مخلوط یکدست شود ( در هم زدن از دور تند همزن باید استفاده کنید ).

 

کیک شکلاتی

 

قابلمه ای را پر از آب کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید سپس کاسه مخلوطی که اماده کرده اید را روی حرارت بخار آب قرار دهید و 10 دقیقه هم بزنید تا با حرارت بخار مواد داغ شوند.

 

پس از این مدت زمان کاسه را از روی حرارت بخار بردارید و بلافاصله مخلوط آرد و پودر کاکائو را که الک کرده اید اضافه کنید و هم بزنید تا مواد ترکیب شوند و خمیر نرمی بدست بیاید ( سرعت عمل تان بالا باشد چون در صورت سرد شدن مواد خمیر ترک خواهد خورد ).

 

کیک شکلاتی

 

خمیر را در حالی که هنوز گرم است شکل دهید ، خمیر را به 8 قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را روی کاغذ روغنی با وردنه خوب پهن و نازک کنید ( هر تکه خمیر باید به اندازه یک بشقاب معمولی پهن شود ).

 

ته سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و خمیرها را به نوبت روی ان قرار دهید سپس داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 5 دقیقه بپزید ( تمام خمیرها را به نوبت اماده کنید ) ، کیک های اماده را کناری قرار دهید تا خنک شوند.

 

کیک شکلاتی

 

در مدت زمانی که کیک ها خنک میشوند میتوانید کرم مخصوص را اماده کنید ، خامه عسلی را داخل کاسه ای بریزید و کره نرم شده را به ان اضافه کنید و 7 دقیقه با همزن بزنید تا خوب ترکیب شوند سپس پنیر خامه ای را اضافه کنید و 3 دقیقه دیگر بزنید.

 

داخل کاسه ای دیگر خامه سرد و پودر قند را مخلوط کنید و با همزن بزنید تا خودش را بگیرد سپس به مخلوط کرم اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

 

کیک شکلاتی

 

پس از اینکه کیک ها خنک شدند به ترتیب با لایه های کرم کیک ها را پوشش دهید و روی هم بگذارید و کمی فشار دهید ، با بقیه کرم روی کیک را بپوشانید و با پودر کاکائو روی کیک را پوشش دهید سپس به مدت 8 – 10 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد و سفت شود سپس برش بزنید و سرو کنید.

 

نکته ها : این کیک بسیار خوش طعم و لذیذ است و مناسب برای مهمانی های خانوادگی میباشد ، میتوانید به جای پنیر ماسکارپونه از همان مقدار پنیر خامه ای استفاده کنید ، روی کیک را میتوانید به سلیقه خودتان تزیین کنید.

 

منبع : کیک شکلاتی

تبلیغات