loading...

آکایران : 

سیب کاراملی

آکاایران: سیب کاراملی

 

سیب کاراملی شکلات

بنا به گزارش آکاایران :
سیب 10 عدد  .  شکر 200 گرم  .  خامه یا شیر پر چرب 1 لیوان  .  کره 6 قاشق غذاخوری

 

سیب کاراملی

 

طرز تهیه : سیب ها را بشوئید و خشک کنید و دم انها را جدا کنید ، جایی که دم سیب را خارج کردید یک تکه چوب بستنی وارد کنید.

 

سیب کاراملی

 

برای تهیه سس کارامل ابتدا قابلمه را روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید ، شکر را درون قابلمه بریزید و بگذارید اب شود سپس با قاشق چوبی شکر را بهم بزنید ، وقتی شکر خوب اب شد کره را اضافه کنید و پس از اینکه کره اب شد قابلمه را از روی حرارت بردارید.

 

سیب کاراملی

 

خامه را بلافاصله به مخلوط کره و شکر اضافه کنید ، در زمان مخلوط کردن خامه کارامل پف میکند پس باید حتما از قابلمه ای بزرگ استفاده کنید ، خامه را انقدر هم بزنید تا خوب با شکر و کره مخلوط شده و کارامل اماده شود ( میتوانید در ظرفی دیگر خامه جداگانه ای قرار دهید و پس از قرار دادن سیب در کارامل ان را در خامه بزنید ).

 

سیب کاراملی

 

پس از اینکه کمی سرد شد سیب هایی که اماده کرده بودید داخل کارامل بزنید و کمی که خنک شد درون پودر پسته یا نارگیل یا پرک بادام و … بزنید سپس چند ساعت درون یخچال قرار دهید تا خوب سرد شوند.

 

سیب کاراملی

 

نکته ها : میتوانید از شکلات اب شده نیز برای تزئین استفاده کنید ، هیچ محدودیتی در انتخاب مواد تزئینی وجود ندارد.

 

از میوه های دیگری نیز میتوانید بجای سیب استفاده کنید ، تردی سیب و کارامل طعمی خاص و عالی بوجود خواهد اورد ، همچنین با افزودن رنگ های خوراکی به سس کارامل میتوانید کارامل رنگی داشته باشید.

 

 

منبع :

سیب کاراملی


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تهیه سیب کاراملی شده

تبلیغات