loading...

آکایران : 

پیراشکی میوه - طرز تهیه پیراشکی سیب شکری - آکا

آکاایران: پیراشکی میوه

 

پیراشکی سیب شکری

 

بنا به گزارش آکاایران : سیب 4 عدد  .  آرد 4 لیوان  .  روغن 2 قاشق غذاخوری  .  آب گرم 1 و 1/2 لیوان  .  شکر 1/4 لیوان

شکر 1 قاشق غذاخوری  .  مخمر فوری 1 قاشق غذاخوری  .  نمک 1 قاشق چایخوری  .  پودر قند مقداری

 

پیراشکی میوه - طرز تهیه پیراشکی سیب شکری - آکا

 

طرز تهیه : مخمر خشک و آب گرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید و 5 دقیقه کناری قرار دهید سپس روغن ، آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و با دست مخلوط نمایید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

 

خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و 30 دقیقه در جای گرمی استراحت دهید سپس خمیر را کمی ورز دهید و 1 ساعت دیگر بگذارید استراحت کنید.

 

پیراشکی میوه - طرز تهیه پیراشکی سیب شکری - آکا

 

سیب ها را پوست بکنید و درشت رنده کنید یا با چاقو ریز خرد کنید ، روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به تکه های یکسان تقسیم کنید ، خمیرها را به نوبت کف دست تان گرد پهن کنید و مقداری سیب خرد شده داخل هر خمیر قرار دهید و روی آن کمی شکر بپاشید ، خمیر را از وسط تا کنید و لبه های خمیر با فشار دست به هم بچسبانید.

 

داخل قابلمه روغن بریزید و پس از اینکه داغ شد خمیرها را داخل روغن بیندازید و با حرارت متوسط سرخ کنید ، پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود ، پیراشکی ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی شان برود سپس با پودر قند تزیین و سرو کنید.

 

نکته ها : میتوانید از میوه های دیگری مانند گلابی ، هلو ، زردآلو و … نیز استفاده کنید ، میتوانید این پیراشکی را همراه با بستنی سرو کنید.

 

منبع : پیراشکی میوه - طرز تهیه پیراشکی سیب شکری - آکا

تبلیغات