loading...

آکایران : 

طرز تهیه اشترودل سیب

آکاایران: اشترودل

 

اشترودل سیب

 

بنا به گزارش آکاایران : آرد 3 لیوان  .  تخم مرغ 1 عدد  .  شکر 1 قاشق غذاخوری  .  آب 1/2 لیوان  .  نمک 1/2 قاشق چایخوری

کره 50 گرم  .  سیب 500 گرم  .  آرد سوخاری 1/2 لیوان  .  کشمش 1/2 لیوان

مغز بادام یا گردوی خرد شده 1/2 لیوان  . پودر دارچین 1 قاشق غذاخوری  .  شکر 1/2 لیوان

 

طرز تهیه اشترودل سیب

 

طرز تهیه : آرد را داخل کاسه ای بریزید و مرکز آن را گود کنید سپس تخم مرغ ، آب ، 1 قاشق غذاخوری شکر و نمک را در مرکز آرد بریزید و از اطراف کم کم مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

 

خمیر را خوب روز دهید تا یکدست شود ، خمیر را گرد کنید و 30 دقیقه داخل کاسه ای که چرب کرده اید استراحت دهید ( ورز دان خمیر همانند شکل به صورت رفت و برگشت میباشد ).

 

طرز تهیه اشترودل سیب

 

 در مدتی که خمیر استراحت میکند میتوانید مواد میانی خمیر را آماده کنید ( البته پیشنهاد میکنم مواد میانی اشترودل را از چند ساعت قبل مخلوط کنید تا طعم ها جذب هم شوند ).

 

سیب ها را پوست بکنید و به قطعات کوچک خرد کنید ، کره را داخل ماهیتابه بریزید تا آب شود ، آرد سوخاری را به کره اضافه کنید و کمی تفت دهید سپس داخل کاسه ای بریزید و نصف لیوان شکر ، پودر دارچین ، کشمش و مغز بادام یا گردوی خرد شده را اضافه و خوب مخلوط کنید.

 

طرز تهیه اشترودل سیب

 

خمیر را با وردنه روی سطح کار به شکل مستطیل باز کنید ، سعی کنید خمیر کاملا نازک پهن شود ( بهتر است برای راحتی کار خمیر را روی کاغذ روغنی پهن کنید ) ؛ پس از پهن کردن خمیر مواد را روی خمیر بریزید و خمیر را از دو طرف بسته بندی کنید ( ابتدا یک لایه خمیر را روی مواد بیاورید و بعد لایه بعدی را روی خمیر قرار دهید ).

 

اشترودل را داخل سینی فر و روی کاغذ روغنی قرار دهید ، روی اشترودل را با چاقو خط هایی بیندازید سپس سینی را داخل فری که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 40 – 45 دقیقه قرار دهید تا ترد و طلایی شود سپس از فر خارج کنید ( بهتر است در زمان پخت هر 15 دقیقه روی خمیر را با کره چرب کنید ).

 

منبع : طرز تهیه اشترودل سیب

تبلیغات