loading...
کیک وارونه آناناس - آکا


کیک وارونه آناناس (pineapple upside-down cake) احتیاج به تزیین نداره و با برگرداندن آن کیک شما شکل زیبایی داره ،شما میتوانید از انواع میوه ها استفاده کنید.

مواد لازم:
آرد گندم                      300 گرم
کره (قطعه قطعه شده)  200 گرم
پودر قند                       170 گرم
نمک                               نوک قاشق چای خوری
پوست لیموترش          نوک قاشق سوپ خوری
تخم مرغ                         یک عدد
آناناس کنسروی           750 گرم
شکر                             50 گرم
آلبالو                    100 گرم
آب لیمو ترش             4 قاشق سوپ خوری

روش تهیه:
1 - کاسه ای آماده کرده، آرد، کره، 70گرم پودرقند، نمک، پوست لیموترش رنده شده و تخم مرغ را در آن بریزید. پس از مخلوط کردن مواد با قاشق، با دست، خوب مواد را ورز دهید تا خمیری یکدست حاصل شود. حالا این خمیر را به شکل یک گلوله درآورید، سپس خمیر گلوله ای را داخل لایه ای از سلفون بپیچید و حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید تا شکل بگیرد. پس از گذشت 45دقیقه، فر اجاق گاز را روی حرارت 200درجه سانتی گراد یا 390 درجه فارنهایت یا شماره6 بگذارید تا گرم شود.

2 - اگر می خواهید از کمپوت آناناس استفاده کنید، آناناس ها را از داخل آب آن بیرون آورده و با چاقو به دو نیم کرده، در ظرفی قرار دهید. در غیر این صورت، آناناس تازه را پوست کنده، خرد کنید. حالا مقداری پودرقند روی تکه های آناناس بپاشید و چند دقیقه بگذارید تا آب آنها کمی کشیده شود.

3 - قالب کیکی با ارتفاع کم آماده کنید و سطح داخل آن را با کاغذ مخصوص شیرینی پزی پوشش دهید، سپس خمیر را روی آن پهن کنید و حلقه های آناناس را روی آن بچینید. آلبالو ها را روی حلقه های آناناس بریزید. حالا قالب را در طبقه وسط فر با همان درجه و حدود 20دقیقه حرارت دهید تا کیک بپزد.

4 - در این فاصله، باقیمانده پودر قند را با آب لیموترش مخلوط کرده، پس از پخت کیک، سطح روی آن را با قلم موی مخصوص آشپزی به این مواد آغشته کنید.منبع:ircook.com


منبع : khorak.com

تبلیغات