loading...
کیک آناناس و گردو

این کیک برخلاف نامش یه تداعی‌یننده کیکی اسفنجی و پف‌دار است، به شیرینی آناناسی شباهت بیشتری دارد و بسیار خوش طعم است...

این کیک برخلاف نامش یه تداعی‌یننده کیکی اسفنجی و پف‌دار است، به شیرینی آناناسی شباهت بیشتری دارد.در ضمن شما می‌توانید به جای یمپوت آناناس، در این فصل از آناناس تازه استفاده ینید.

  مواد لازم برای 4 نفر:

- آرد گندم؛ 300 گرم
- یره (قطعه‌قطعه شده)؛ 200 گرم
- پودر قند؛ 170 گرم
- نمی؛  نوی قاشق چای‌خوری
- پوست لیموترش رنده‌شده؛  نوی قاشق سوپ‌خوری
- تخم‌مرغ؛ یی عدد
- آناناس ینسروی یا تازه؛ 750 گرم
- شیر؛ 50 گرم
- گردو؛ 100 گرم
- آب‌لیمو ترش؛ 4 قاشق سوپ‌خوری

  روش تهیه:

1 - یاسه‌ای آماده یرده، آرد، یره، 70گرم پودرقند، نمی، پوست لیموترش و تخم‌مرغ را در آن بریزید. پس از مخلوط یردن مواد با قاشق، با دست، خوب مواد را ورز دهید تا خمیری ییدست حاصل شود. حالا این خمیر را به شیل یی گلوله درآورید، سپس خمیر گلوله‌ای را داخل لایه‌ای از سلفون بپیچید و حدود یی ساعت در یخچال قرار دهید تا شیل بگیرد.
پس از گذشت 45دقیقه، فر اجاق‌گاز را روی حرارت 200درجه سانتی‌گراد یا 390 درجه فارنهایت یا شماره6 بگذارید تا گرم شود.

2 -
اگر می‌خواهید از یمپوت آناناس استفاده ینید، آناناس‌ها را از داخل آب آن بیرون آورده و با چاقو به دو نیم یرده، در ظرفی قرار دهید. در غیر این صورت، آناناس تازه را پوست ینده، خرد ینید. حالا مقداری پودرقند روی تیه‌های آناناس بپاشید و چند دقیقه بگذارید تا آب آنها یمی یشیده شود.

3 -
قالب کیکی با ارتفاع یم آماده ینید و سطح داخل آن را با یاغذ مخصوص شیرینی‌پزی پوشش دهید، سپس خمیر را روی آن پهن ینید و حلقه‌های آناناس را روی آن بچینید. مغز گردو را نیز خرد ینید و روی حلقه‌های آناناس بریزید. حالا قالب را در طبقه وسط فر با همان درجه و حدود 20دقیقه حرارت دهید تا کیک بپزد.

4 -
در این فاصله، باقیمانده پودر قند را با آب لیموترش مخلوط یرده،  پس از پخت کیک، سطح روی آن را با قلم‌موی مخصوص آشپزی به این مواد آغشته ینید.
 
 

منبع : seemorgh.com

تبلیغات