فواید و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی

 

فواید و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی

مدل کفش اسپرت پسرانه 2017

 

فواید و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی 

فصل تابستان که فرا میرسد، بانو ها و آقایان را با انواع صندل ها و کفش های تابستانی مخصوص در خیابانها میبینیم.با فرا رسیدن روزهای گرم سال کفش های تخت تابستانی و صندل ها و دمپایی های لاانگشتی از جاکفشی بیرون می آید.احتمالا در این نوع کفش ها احساس راحتی کنید اما طبق تحقیقات انجمن آمریکایی پاشناسی،

 

این نوع پاپوش ها به شدت برای سلامت پا، لگن و زانو زیان آور میباشند. در این مقاله به انواع پاپوش های مرسوم تابستان و صدمه هایی که میتوانند به سلامت شما وارد کنند، پرداخته ایم.

 

کفش و دمپایی لاانگشتی

این نوع پاپوش ها مناسب ساحل دریا یا استخر میباشند اما نباید مرتب آن ها را به پا داشت چون قوس کف پا را حمایت نمیکنند، پاشنه ندارند و نمی توانند هیچ ضربه ای را دفع کنند، در نتیجه در درازمدت می توانند اساس ساز دردهای زانو، لگن و کمر شوند. در عین حال عامل بروز التهاب در ساق پا میباشند.

 

سایش مرتب کف پا با جنس پلاستیکی این کفش هم می تواند نه تنها اساس ساز التهاب تاندون باشد، بلکه میخچه و پینه ایجاد کند. افراد مبتلا به دیابت هم باید مراقب باشند زیرا این نوع پاپوش میتواند محل مناسبی برای رشد انواع میکروب باشد و با کوچک ترین ضربه و زخم در پا در آن نفوذ کنند.

 

کفش تابستانی بی پاشنه یا کفش باله

این نوع کفش ها هم مثل پاپوش های لاانگشتی مناسب پیاده روی نیستند. وجود نداشتن پاشنه و تخت بودن کف کفش می تواند اساس ساز التهاب غلاف پا شود. اگر می خواهید از این نوع کفش ها هر از گاهی بهره گیری کنید، حتماً درون آن کفی طبی قرار دهید.

 

کفش لژ دار تابستانی

این نوع کفش ها هم میتوانند باعث التهاب غلاف پا شوند چون فشار زیادی به پاشنه وارد میکنند. احتمالا راه رفتن با انها ساده تر از کفش های پاشنه دار باشد اما به هر حال احتمال پیچ خوردن و رگ به رگ شدن مچ پا بالاست. به علاوه، وقتی پشت پا در اندازه ای بلند تر از پنجه قرار می گیرد، فشار بیشتری به کف پا و 5 استخوان آن وارد می شود و فرد در راه رفتن دچار دشوار خواهد شد.

 

کفش پلاستیکی جلو بسته کروس

این نوع کفش های پلاستیکی یا کائوچویی طرفداران بسیاری میان کودکان و پرستاران دارد چون شستشوی آن آسان هست و به علت سبکی فرد در آن احساس راحتی میکند اما تحقیقات در مورد این نوع پاپوش ها نشان داده میتوانند اساس ساز التهاب مفاصل و تغییر شکل شست پا شوند.

 

به قول متخصصان، فقط افرادی که دچار تورم و ادم شدید در ناحیه پا و قوزک میباشند میتوانند از این نوع پاپوش بهره گیری کنند. در غیر این صورت به پا داشتن 8 تا 10 ساعته این نوع کفش بسیار برای سلامت خطرناک هست.

 

6 پیشنهاد درمورد بهره گیری از کفش و مراقبت از پا در تابستان

برترین کفش مناسب هوای گرم که در عین خنک نگه داشتن پا جذاب هم باشد، کفش های چرم مات با پاشنه های 3-2 سانتی متری هست. پیشنهاد هایی که در ادامه می آید، شما را با شیوه درست مراقبت از پاها در تابستان آشنا میکند:

 

1. شستشوی مرتب را فراموش نکنید

پاها را هر روز بشویید اما نه با آب داغ. در پا غدد ترشح چربی موجود نیست و به همین علت شستشو با آب گرم پوست این ناحیه را خشک می کند. از آب ولرم و مواد شوینده ملایم کمک بگیرید. صابون برگردان مناسب ترین شوینده برای پاست. لای انگشتان پا را بشویید و مفید خشک کنید تا از بروز قارچ جلوگیری شود. در هفته برای 5 تا 10 دقیقه پاها را در محلول هایی بگذارید که آنتی باکتریال هست.

 

2. لایه برداری فراموش نشود

وقتی کف پا و پاشنه در سایش باشد، پینه می بندد. برترین راه برای خلاصی بهره گیری از کفش مناسب و 2 بار لایه برداری در هفته هست. می توانید هر زمان حمام میروید، پاها را سنگ پای ملایم بکشید و از کرم کراتولیتیک با 50 درصد اوره 1 یا 2 بار در هفته بهره گیری کنید. برای لایه برداری میتوانید اندکی شکر سرخ به کرم نمناک کننده پایتان اضافه کنید و آن را برای چند دقیقه ماساژ دهید.

 

3 .آبرسانی به پوست پا را جدی بگیرید

پاها بسیار خشک میباشند و نیاز به نم رسانی دائمی دارند. همه ی وقت با یک کرم نمناک کننده پاها را ماساژ دهید اما کرم را لای انگشتان پا نزنید چون در این شرایط احتمال بروز قارچ اکثر می شود. بهتر هست کرمی بر پایه اوره 10 درصد تهیه کنید. میزان بالاتر کراتولیتیک زیان آور هست و پیشنهاد نمی شود. از ماسک پاهای نمناک کننده هم می توانید بهره گیری کنید و بعد از زدن آن به پا جوراب نخی بپوشید و اجازه دهید تمام شب این مواد روی پا بماند.

 

4. از بروز بوی بد پا جلوگیری کنید

اسپری های ضدتعریق مفید میباشند و سبب خشکی و رفع بوی بد پا میشوند، اما پیشنهاد بهتر این هست که هفته ای 2 بار پاهایتان را در تشتی از آب ولرم بگذارید که در آن کمی اسانس نعناع ریخته اید. مهم تر این که جوراب هایی از جنس الیاف طبیعی بخرید و هر روز آن ها را عوض کنید و بشویید و اجازه دهید در نور خورشید خشک شوند.

 

5 .مراقب ناخن هایتان باشید

همۀ وقت} ناخن ها را صاف کوتاه کنید و با یک سوهان کاغذی اطراف آن را شکل دهید. ناخن نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد.

 

6 .مراقب تاول ها باشید

اگر کفش تازه ای خریدید که خیلی تنگ هست یا پا در آن سایش زیادی دارد، احتمال بروز تاول و پینه بالاست. میتوانید برای پیشگیری از این حالت، چسب زخم در ناحیه مربوط بهره گیری کنید و اندکی وازلین زیر پانسمان بزنید. اگر دچار تاول شدید، خیلی آرام با ایجاد یک حفره ریز مایع داخل آن را خالی کنید

 

و بعد از ضدعفونی کردن فاقد این که پوست روی آن آسیبی ببیند، پانسمان کنید. می توانید از ژل آلوئه و را هم بهره گیری کنید که ضدالتهابی طبیعی و بهبود دهنده زخم هست.سایش مرتب کف پا با جنس پلاستیکی این صندل لاانگشتی میتواند اساس ساز التهاب تاندون باشد و میخچه و پینه ایجاد کند.

 

افراد مبتلا به دیابت هم باید مراقب باشند زیرا این نوع پاپوش میتواند محل مناسبی برای رشد انواع میکروب باشد و با کوچک ترین ضربه و زخم در پا در آن نفوذ کنند.

 

مدل های جدید

زیباترین مدل های جدید کفش اسپرت

زیباترین مدل های نوین کفش اسپرت   کفشهای اسپرت و ورزشی همیشه طرفدار دارند و مناسب پیاده روی و مسافرت و ورزش هستند . در این مطلب از ایران ناز تصاویر گلچینی از مدلهای مخ
صندل مجلسی

۱۰ مدل کفش صندل مجلسی شیک و جذاب

کفش صندل مجلسی، انتخاب مناسبی برای تابستان و فصول گرم سال است. معمولاً کفش های پاشنه بلند مجلسی موجب کمر درد و پا درد شما می شوند، بنابراین انتخاب یک کفش صندل مجلسی م
جدیدترین مدل

سری اول جدیدترین مدل های کفش عروس 1396

سری اول جدیدترین مدل های کفش عروس 1396 و 2017 در پارلین سری اول جدیدترین مدل های کفش عروس 1396 سری اول عکس جدیدترین و شیک ترین مدل های کفش عروس 1396 و 2017
کیف و کفش ایرانی

مدل کیف و کفش ایرانی Pandora

مدل های نوین ار کیف پاندورا و مدل کفش پاندورا از برند ایرانی Pandora Leather مدل کیف و کفش ایرانی Pandora .منبع : cafemod.ir
کفش عروس

مدل های شیک و جذاب کفش عروس

مدل های شیک و جذاب کفش عروس شیک ترین مدل های جذاب و نوین کفش ویژه عروس خانم ها   مجموعه دلپذیر از شیک ترین مدل کفش های خاص برای عروس خانم های شیک پوش، نمونه هایی دیگر از
کفش مردانه مجلسی

مدل کفش مردانه مجلسی و اسپرت با طراحی مد سال

مدل کفش مردانه می تواند در شیک پوش بودن آقایان تاثیر زیادی داشته باشد؛ در ادامه این مطلب انواع مدل های کفش مجلسی و اسپرت مردانه را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ا
تبلیغات