اهمیت تفاوت سنی زن و شوهر در روابط زناشویی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اهمیت تفاوت سنی زن و شوهر در روابط زناشویی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ازدواج آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: متخصصان و مشاوران خانواده بر این باورند که روابط زناشویی بخش مهم زندگی زناشویی است و هر گونه عاملی که به این روابط آسیب برساند، باید هر چه زود تر به شکلی درست و مناسب واکاوری و برطرف شود تا به کانون خانواده آسیبی از این نظر نرسد.
,[categoriy]

آکاایران: اهمیت تفاوت سنی زن و شوهر در روابط زناشویی

رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران تاکید می کند: اختلاف سنی زیاد چه از طرف زن و چه از طرف مرد مشکلاتی را در روابط جنسی آن ها به وجود می آورد. دکتر محمدرضا صفری نژاد می افزاید: تفاوت سنی میان زن و شوهر باید در حد معقولی باشد و در صورتی که تفاوت سنی میان زن و شوهر زیاد باشد مشکلات بسیاری در زندگی زناشویی آن ها به وجود می آید که از جمله مهم ترین آن مشکلات روابط جنسی و ارضاء زوجین است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی ادامه می دهد: اختلاف سنی زیاد چه از طرف زن و چه از طرف مرد مشکلاتی را در روابط زناشویی آن ها به وجود می آورد که یکی از این مشکلات را ما با اصطلاحی به اسم یائسگی زنانه و یائسگی مردانه می شناسیم. همان طور که می دانید زنان در ۴۰ تا ۵۰ سالگی اکثرا دچار یائسگی می شوند و هورمون های مردانه در مردان نیز بعد از ۵۰ سالگی کم کم رو به کاهش می رود، حال اگر زوجی تفاوت سنی بالایی دارا باشند به عنوان مثال اگر زنی ۱۵ سال تفاوت سنی با همسر خود داشته باشد و در زمانی که هنوز او جوان است و یائسه نشده، همسرش توانایی برقراری رابطه جنسی نداشته و یا نتواند روابط جنسی متعددی با همسر خود داشته باشد و انتظار وی را برآورده کند مشکلاتی در این زمینه پدید می آید.

به گزارش آکاایران: وی تصریح می کند: عکس این موضوع هم صادق است. اگر زنی از همسر خود بزرگ تر بوده و اختلاف سنی بالایی با همسر خود داشته باشد زمانی که سن وی بالا تر می رود به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی که در بدن وی رخ می دهد در برقراری روابط جنسی با همسرش دچار مشکل می شود.

رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران خاطر نشان می کند: اختلاف سنی بالا میان زوجین آن ها را به هنگام بچه دار شدن نیز دچار مشکل می کند به این صورت که یکی از زوجین که سن بالاتری دارد تحمل سر و صدای نوزاد خود را ندارد و یا به دلیل بالا بودن سن احتمال است که هر اتفاقی برای وی بیفتد و فرزند وی از نعمت داشتن پدر محروم بماند. بنابراین می توان گفت اختلاف سنی بالا میان زوجین می تواند در بسیاری از مسائل خانوادگی تاثیرگذار باشد.

بهتر است جوانان پیش از ازدواج دقت ویژه ای در این زمینه دارا باشند و بخوبی تصمیمی را که می گیرند، از زوایای متفاوت تجزیه و تحلیل کنند تا بعدها به مشکلی برخورد نکنند.

گرداوری: گروه هفت گنج

منبع : niksalehi.com

.

منبع : 7ganj.org

اهمیت تفاوت سنی زن و شوهر در روابط زناشویی گردآوری توسط بخش کاندوم،پرده بکارت،درمان زود انزالی، دانستنی های جن سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات