فرصتی برای بیان عشقبهترین هدیه‌ای که شما می‌توانید به خانواده‌تان بدهید یک زندگی محکم و پر از مهر و محبت است. اغلب اوقات دغدغه‌های زندگی از کار خانه گرفته و بچه‌داری تا مسوولیت‌های شغلی روی روابط زندگی زناشویی تاثیرگذار است.

فرصتی برای بیان عشق - آکا


در اینجاست که پیدا کردن فرصتی مناسب در طول روز برای صحبت کردن و ابراز همدردی و علاقه که منجر به تقویت پایه‌های زندگی می‌شود بسیار کارساز است.
زندگی‌های موفق بیانگر این واقعیت هستند که آنها مهارت‌های حل مشکلات زندگی را به خوبی می‌دانند. و بالطبع در تربیت فرزندان سالم‌تر موفق‌ترند.

روان‌شناسان چندین راه برای تقویت روابط زناشویی پیشنهاد می‌کنند که عبارتند از:

1- همیشه سعی کنید برخورد مناسبی با همسرتان داشته باشید محبت و عطوفت خود را از همسرتان دریغ نکنید اگر خیلی سرتان شلوغ است و زیاد درگیر کار هستید حداقل به هنگام سلام و خداحافظی این ابراز علاقه را به خوبی نشان دهید.2- فکر نکنید که باید منتظر بمانید تا بچه‌ها بخوابند آن وقت با همسرتان در مورد مسائل مختلف صحبت کنید .می‌توانید بعد از رسیدن به منزل، پس از مدتی سر و کله زدن با بچه‌ها، در مورد کارها و سایر مسایل زندگی‌تان با همسرتان گفتگو کنید. این را به فرزندانتان یاد بدهید که باید به پدر و مادر هم اجازه بدهند تا آنها درباره مسائل زندگی به طور خصوصی با هم گفتگو کنند. برای این کار می‌توانید فرزندانتان را تشویق به خواندن کتاب کنید یا به آنها اجازه دهید که یک فیلم تماشا کنند یا با اسباب‌بازی‌های شان بازی کنند آن وقت به راحتی می‌توانید با همسرتان به گفتگو بپردازید.3- بد نیست گاهی اوقات بدون فرزندانتان برای صرف شام به رستوران بروید اگر به لحاظ مالی مشکلی وجود دارد حداقل برای خوردن یک بستنی یا گشت زدن در فروشگاه‌ها، کتاب‌فروشی‌ها و یا هر جایی که دوست دارید وقت تان را با هم بگذرانید.


4- زمانی که از کار منزل فارغ شدید به جای این که به مطالعه بپردازید بد نیست با همسرتان در مورد کتابی خاص گفتگو کنید و با هم مطالعه کنید ، در کنار هم بنشینید و خاطرتان خوب گذشته را مرور کنید.5- از حال یکدیگر خبر داشته باشید و این کار را یک عادت همیشگی برای خود قرار دهید. توجه داشته باشید که اوضاع و احوال همسرتان چگونه است اگر او جلسه مهمی داشت پس از اتمام کارش با او تماس بگیرید. اگر همسرتان در خانه است با یک تلفن از اوضاع و احوال همسرتان و بچه‌ها باخبر شوید. حتی‌ می‌توانید برای او پیام بگذارید مطمئن باشید حتی یک پیام نیز می‌تواند برای همسرتان اتفاق خوشایند باشد.6- به جای دیدن نقاط منفی همسرتان، روی نقاط مثبت او تمرکز کنید. آنها را لیست کنید و در زمان مناسب به خاطر وجود این نقاط مثبت از او قدردانی کنید. اگر در مقابل فرزندانتان از همسرتان قدردانی می‌کنید مطمئن باشید که فرزندانتان هم یاد می‌گیرند در آینده چنین رفتاری داشته باشند.
فراموش نکنید روابط گرم خانوادگی از احترام گذاشتن به یکدیگر نشات می‌گیرد و با این رفتار می‌توانید نقش یک پدر و مار خوب را برای کودکتان بازی کنید.

7- انتخاب ورزش یا پیاده‌روی با یکدیگر هم روش مناسبی برای با یکدیگر بودن است.8- سعی کنید که زندگی زناشویی خود را جوان نگهدارید و گاهی اوقات وانمود کنید که با هم نامزد هستید.اگر می‌توانید در فرصت‌هایی نظیر سالگرد ازدواج ، تولد و حتی عید به مسافرت یا گردش یک روزه بروید .

هزاران کار دیگر هم هست که شما می توانید انجام دهید تا عشق ومحبت تان یکنواخت نشود . این هنری است که رمز داشتن زندگی زناشویی با نشاط است.


منبع : چهار دیواری - با تلخیص

تنظیم برای تبیان :داوودی

گردآوری توسط بخش عشاق موفق سایت آکاایران
تبلیغات