عاشقانه ها ی منطقی


در زندگی تمام همسران لحظاتی دلنشین وجود دارد که هرگز مایل به پایان آن نیستند اما در بسیاری موارد با وجود علاقه طرفین به یکدیگر اشتباهاتی رخ می‌دهد که تازگی و شادابی زندگی را کاهش می‌دهد.

عاشقانه ها ی منطقی - آکا
بسیاری از همسران می‌گویند ما ارکان اولیه زندگی را درست بنا کردیم اما پس از گذشت چند وقت دیگر رضایتی از زندگی‌مان نداریم و نمی‌دانیم چه کنیم.بهتر است بدانید رعایت نکاتی کوچک می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات بزرگ جلوگیری کند.اگر شما مایل به داشتن زندگی مشترک دلپذیر در محیطی دلنشین هستید با ما همراه شوید:

به مشکلات حمله کنید نه به یکدیگر

وقتی با چیزی موافق نیستید یا رفتار همسرتان به دلیلی شما را می‌آزارد در نخستین فرصت به او و رفتارش حمله نکنید بلکه به موردی که موجب رنجش شما شده و علت واقعی احساس ناخوشایندتان اشاره کنید و سعی کنید مطالب خود را در کمال احترام بیان نمایید. خواهید دید وقتی همسرتان مورد حمله واقع نشود با واقع بینی بیشتری سعی در رفع مشکل خواهد داشت.
وقتی با چیزی موافق نیستید یا رفتار همسرتان به دلیلی شما را می‌آزارد در نخستین فرصت به او و رفتارش حمله نکنید بلکه به موردی که موجب رنجش شما شده و علت واقعی احساس ناخوشایندتان اشاره کنید .

با همسرتان همراه شوید

اگر همسرتان قصد دارد به جای خاصی برود یا به ورزش خاصی علاقه‌مند است در صورت امکان او را همراهی کنید. بسیاری از همسران معتقدند علاقه‌ای به جایی که همسرشان می‌رود یا فعالیتی که او در آن شرکت می‌کند ندارند اما بهتر است بدانید اگر چند بار در چنین مواردی او را همراهی کنید احساس بهتری خواهید داشت و در مواردی نیز چه بسا به ورزش یا فعالیت و تفریحی که او انجام می‌دهد علاقه پیدا می‌کنید.

بسیاری از افراد از تجربه کردن هر چیزی برای نخستین بار فرار می‌کنند و بهانه‌شان هم این است که ما تاکنون چنین کاری را نکرده‌ایم یا به این چیزها علاقه نداشته‌ایم. مطمئن باشید هر کاری که شما دوست ندارید لزوما بد هم نیست.فکر خوانی را کنار بگذارید

ازدواج به معنی اطلاع از تمام افکار و اندیشه‌ها و اهداف همسرمان نیست. در بسیاری موارد فکرخوانی ما اشتباه است و قضاوتی نامناسب می‌کنیم پس به جای این‌که فکر همسرمان را بخوانیم و همین توقع را نیز از وی داشته باشیم بهتر است در مواردی که نمی‌دانیم از او سوال کنیم و خود نیز خواسته هایمان را روشن و واضح بیان کنیم.درست است که باید با همسرمان در یک اتاق و یک منزل زندگی کنیم اما این بدان معنی نیست که او حق ندارد فضایی شخصی و خصوصی داشته باشد. او می‌تواند تمام وسایل یا حتی نوشته‌های شخصی و خصوصی‌اش را در کمد یا جایی از منزل که فقط متعلق به اوست داشته باشد و شما نیز به عنوان همسر محترم حق ورود بی‌اجازه او را به این محدوده ندارید.
درست است که باید با همسرمان در یک اتاق و یک منزل زندگی کنیم اما این بدان معنی نیست که او حق ندارد فضایی شخصی و خصوصی داشته باشد.

هیچ کس کامل نیست

هیچ انسانی کامل نیست پس توقع نداشته باشید همسرتان در تمام موارد مطابق میل یا حتی کنترل شما رفتار و صحبت کند. بهتر است تفاوت‌ها و حتی کمبودها را بپذیرید تا او با احساس امنیت بیشتری در کنارتان زندگی کند و علاقه بیشتری به جلب رضایت شما داشته باشد.
عشق

گاهی اوقات عذر خواهی بد نیست

اگر هیچ وقت عذر خواهی نمی کنید ،مطمئن باشید شعله ی این زندگی چندان فروزان نخواهد ماند. در بسیاری از موارد حتی شاید در مواردی که عمدی در کار نبوده اتفاقاتی می‌افتد که شما در آن دخیل بوده‌اید. یک عذرخواهی ساده نشانگر عمق علاقه و احترام شما نسبت به همسرتان خواهد بود.فرزندان همه چیز نیستند

هرگز به گونه‌ای رفتار نکنید که همسرتان احساس کند در خانه نفر دوم برای شما محسوب می‌شود و همواره فرزندان را بیشتر از او دوست دارید.

در کمال علاقه و احترام به همسرتان می‌توانید به فرزندانتان نیز محبت کنید و این محبت نباید مغایر با ارزش‌های همسرتان باشد. مطمئن باشید با ارزش دادن به همسرتان فرزندان نیز احساس شادی بیشتری در محیط خانواده خواهند کرد و این مساله شما را مادر یا پدری بی عاطفه نیز نخواهد کرد.
مطمئن باشید با ارزش دادن به همسرتان فرزندان نیز احساس شادی بیشتری در محیط خانواده خواهند کرد و این مساله شما را مادر یا پدری بی عاطفه نیز نخواهد کرد.

همواره خود را آرام نشان ندهید

نه. نه. نه. چنانچه هرگز احساسات و ناراحتی‌های خود را نشان ندهید یا در مورد ناراحتی‌ها و آزردگی‌های خود صحبت نکنید ممکن است به خود بیایید و ببینید که 20 سال زندگی مشترک داشته‌اید اما هنوز بر سر مساله‌ای که سال اول داشته‌اید مشکل دارید. این کار نه تنها به بنیان روابط بلکه به سلامت و شادابی جسمی و روحی شما نیز آسیب خواهد زد پس در مواردی که به شدت ناراحت یا عصبانی هستید لازم نیست با فرو خوردن خشم ظاهری آرام نشان دهید اما درونتان غوغا باشد. در این گونه موارد ناراحتی‌ها را به گونه‌ای محترمانه اما قاطع بیان کنید تا تخلیه شوید و همسرتان نیز از دیدگاه شما آگاه شود.برگرفته از چهاردیواری
تنظیم  :داوودی

گردآوری توسط بخش عشاق موفق سایت آکاایران
تبلیغات