پیژامه‌های دردسرساز

آدم‌ها در زندگی شخصی و اجتماعی سلیقه‌های مختلف و گاه متفاوتی دارند؛ سلیقه‌هایی که نوع و شیوه زندگی ما را تا حد زیادی تعیین می‌کند و بر رفتار ما تاثیر می‌گذارد.

پیژامه‌های دردسرساز - آکا

همیشه و در همه جا ظاهر ما و آنچه می‌پوشیم برایمان اهمیت دارد و مهم است. ولی آنها که در یک خانه و زیر یک سقف زندگی می‌کنند خوب است به یک نکته توجه جدی داشته باشند.

درست است که در یک نگاه کلی ظاهر ما همیشه برایمان مهم است، اما به دلایل گوناگون این حساسیت در افراد مختلف، متفاوت و گاهی متناقض به نظر می‌رسد؛ تفاوت‌هایی از این دست بویژه وقتی صحبت از لباسی می‌شود که در خانه می‌پوشیم خود را بیشتر نشان می‌دهد.

به‌طور معمول در این مورد آقایان حساسیت و دقت خانم‌ها را ندارند. نه این‌که برای آنها آنچه در خانه بر تن می‌کنند مهم نیست، بلکه آنها براحتی بیشتر از زیبایی اهمیت می‌دهند؛ مخصوصا وقتی که می‌گویند چهاردیواری، اختیاری.

 

از سوی دیگر بسیاری از خانم‌ها بر این باورند که زیبایی لباس چه در خانه و چه خارج از خانه مهم‌تر از راحتی آن است.

نکته مهمی که بر آن تاکید داریم این است که این اختلاف سلیقه در مورد لباس پوشیدن در چهاردیواری خانه نباید به یک چالش تبدیل شود.

برای درک بهتر این موضوع خوب است همه بپذیریم انسان‌ها، چه زن و چه مرد و با هر سلیقه‌ای، زیبایی را دوست دارند و زیبا پوشیدن را هیچ‌گاه انکار نمی‌کنند، اما یکی به رنگی علاقه‌مند است که دیگری آن را چندان نمی‌پسندد و یکی جنسی را برای لباس خانه‌اش می‌پسندد که ممکن است همسرش اصلا آن را دوست نداشته باشد.

یادمان باشد در خانواده، مهم‌ترین نکته تاکید بر تفاهم و ایجاد آرامش برای همه افراد خانه است. برای رسیدن به این هدف خوب است یاد بگیریم نظرات خود را با آرامش و احترام برای طرف مقابل بیان کنیم.

 یادمان باشد با احترام به نظرات همسر و سایر افراد خانواده و قدری صبر و گفتن و شنیدن می‌توان به نقاط مشترکی دست یافت

خوب است یاد بگیریم از همان آغاز زندگی کم‌کم و بتدریج آنچه را دوست داریم و آنچه را نمی‌پسندیم با همسرمان در میان بگذاریم و خوب است بدانیم در زندگی مشترک هیچ نکته‌ای بی‌اهمیت نیست؛ یکی از این موارد هم لباسی است که در خانه می‌پوشیم.

همچنین یادمان باشد با احترام به نظرات همسر و سایر افراد خانواده و قدری صبر و گفتن و شنیدن می‌توان به نقاط مشترکی دست یافت؛ جوری که همه ما از بودن زیر یک سقف لذت ببریم و از دیدن رنگ‌های شاد و زیبایی‌هایی که الزاما به معنای هزینه کردن زیاد نیست، شاد شویم.

 

 

 

بخش خانواده ایرانی تبیان

منبع : tebyan.net

گردآوری توسط بخش عشاق موفق سایت آکاایران
تبلیغات