ازدواج سفید چیست ؟ -آکا

ازدواج سفید چیست ؟
,[categoriy]

آکاایران: ازدواج سفید چیست ؟

آکاایران: آکا ایران : ازدواج پدیده ای است که از دیرباز و از زمان پیدایش انسان بوده و تا امروز نیز ادامه داشته است. حالا بماند که در این دوره زمان از یک طرف دیگر تمایلی برای ازدواج وجود ندارد و سن ازدواج در حال افزایش است و از طرف دیگر انواع و اقسام ازدواج ها به وجود آمده مثل «ازدواج موقت»، «ازدواج صوری»،» و̷0; و از طرفی میزان طلاق هم چه به صورت رسمی چه عاطفی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آکاایران: منظور از «ازدواج سفید» bsdp20251X زن و مرد بدون ازداوج رسمی است. یعنی به گونه ای که زن و مرد بدون اینکه خطبه bsdp20603X یا صیغه بینشان جاری شود برای زندگی زیر یک سقف می روند.

البته معمولا این اتفاق با آگاهی bsdp19220X و مادرها و خانواده هر دو طرف صورت می گیرد و آن دو مانند یک bsdp20366X با هم زندگی می کنند نه همخانه، دوستانه و̷0; به علت اینکه جامعه ایران یک جامعه ایرانی-اسلامی است و چنین پدیده هایی در آن به هیچ عنوان تعریف نشده به صورت مخفیانه انجام می شود. به همین منظور نیز آماری درخصوص تعداد این نوع ازدواج ها در دست نیست.

«ازدواج سفید» در کشورهای دیگر

آمارها نشان می دهد امروزه، زندگی بدون ازدواج یکی از شیوه های رایج زندگی در غرب است. بیش از دوسوم bsdp20753Xی آمریکایی پیش از ازدواج رسمی، مدتی را بدون ازدواج با یکدیگر زیر یک سقف می گذرانند.

در سال 1994، حدود 3/7 میلیون زوج آمریکایی بدون ازدواج با یکدیگر زندگی می کردند و نزدیک به اواخر دهه 1990، حداقل 50 تا 60 درصد bsdp20753X حداقل پیش از ازدواج رسمی، مدتی را بدون ازدواج با یکدیگر می گذراندند. این در حالی است که تا پیش از 1970، زندگی بدون ازدواج در ایالات متحده غیرقانونی بود.

طبق آمار آمریکا، تعداد bsdp20753Xی ازدواج نکرده ای که با یکدیگر زندگی کرده اند، از 1960 تا 2000 ده برابر شده و اکنون، زندگی بدون ازدواج، به مرحله ای عادی در روند آشنایی دو فرد تبدیل شده است.

دیگر کسی حاضر به امضای bsdp20477X نیست؟

اینطور که به نظر می رسد از جمله عواملی که می تواند جوان ها را به سمت این دست از ازدواج ها بکشاند bsdp20724X، محک زدن bsdp20612X، آشنایی بیشتر و نداشتن اعتقاد به ازدواج می توانند دلایل bsdp20251X بدون ازدواج باشند.

همچنین هزینه بالای اجاره یا خرید مسکن و نبود تناسب دخل و خرج که در این دوره و زمانه بسیار برجسته است، می تواند دلایل دیگری باشد که موجب می شود کسی حاضر به امضای bsdp20477X نباشد و زندگی بدون ازدواج یا ازدواج از نوع سفیدش را ترجیح بدهند.

,[categoriy]

علل گرایش به ازدواج سفید

دلیل اصلی ظهور پدیده ازدواج سپید را نبود مسئولیت پذیری حداقل در یک طرف از bsdp20612X است. نبود مسئولیت پذیری، ریسک فاکتوری اساسی برای زندگی محسوب می شود؛ چرا که در چنین bsdp20285Xی افراد مسئولیت عملکرد خود را برعهده نمی گیرند.

چنین عاملی می تواند در تداوم bsdp20251X تاثیر بسیار زیادی داشته باشد این در حالیست که اکنون فضای ازدواج مناسب نیست و افراد به علت bsdp20737Xی مانند مسائل اقتصادی تمایل به ازدواج و رفتن زیر یک سقف را ندارند.

تبعات ازدواج سفید

فرزندان حاصل از چنین ازدواجی بیشترین لطمه را متحمل می شود، چراکه چنین ازدواجی ثبت نمی شود و سرنوشت آنان پس از تولد مشخص نیست. بارداری های ناخواسته و عوارض بهداشتی ناشی از سقط جنین غیرقانونی از تبعات دیگر ازدواج سپبد است.

چنین bsdp20612X ای موجب کاهش فرزندآوری می شود، علاوه بر آن سطح زندگی افراد تغییر می کند و خلاء روانی برای دختر را در پی دارد و ممکن است حتی شانس مادر شدن او را کاهش دهد و حتی به آسیب هایی مانند اعتیاد سوق پیدا کنند، این در حالیست که bsdp20300X در صورت ترک چنین bsdp20612X ای کمتر آسیب می بینند.

در چنین ازدواج هایی امکان دارد که یکی از طرفین هر لحظه نسبت به ادامه این bsdp20612X اظهار بی میلی کند و این امر موجب وارد شدن صدمات روحی قابل توجهی به طرف مقابل به ویژه زنان می شود چراکه آنان بر حسب طبیعت خود دوست دارند روی فردی سرمایه گذاری عاطفی کنند که این فرد از ارزش لازم برخوردار باشد.

از لحاظ bsdp20422Xبه حقوقی ازدواج سفید از نظر قانونی جرم است. از نظر شرعی نیز گناه محسوب می شود و همواره فرد با نوعی ترس و نگرانی از عواقب چنین bsdp20612X ای دست و پنجه نرم می کند. این در حالیست که اگر این bsdp20285X ثبت شود، امکان اثبات متعلق بودن فرزند به bsdp19220X وجود دارد.

 این bsdp20612X نه از سوی خانواده و نه نهادهای اجتماعی پذیرفته نمی شود. بنابراین می تواند آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد.هرچند که ممکن است ارضای عاطفی و جنسی و سرنوشت یکسان اقتصادی به دنبال داشته باشد، اما به محض آشکار شدن، مردم با آن مخالفت می کنند و حمایت های اجتماعی از زوجین برداشته می شود. چرا که این پیوند از نظر حقوقی و قانونی هیچ جایگاهی ندارد.

در این شرایط به نظر می آید لازم است از سویی با فراهم کردن زیرساخت های اجتماعی و اقتصادی و از سوی دیگر با فرهنگ سازی و تشویق جوانان به ازدواج دائم از میزان تمایل آنان به bsdp20285Xی مانند ازدواج سفید کاست و جامعه را از عوارض چنین پیوندهایی مصون نگه داشت.

منبع :

ازدواج سفید چیست ؟ گردآوری توسط بخش جوان و ازدواج سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات