دوران عقد

آکاایران: رعایت محدودیت ها در دوران عقد

آکاایران: رابطه ی جنسی یکی از ابعاد مهم ازدواج میباشد که تأثیرات بسیاری بر جنبه های دیگر روابط زناشویی برجای میگذارد.

این مسأله در دوران عقد با توجه به فرهنگ، آداب و رسوم، باورها و اعتقاداتی که درباره ی این دوران هست، شکل دیگری نسبت به همین رابطه در دوران زندگی مشترک دارد.

این شکلِ متفاوت رابطه باعث می شود که دختر و پسر جوانی که دوران عقد را سپری می کنند به رعایت حدودی در روابط جنسی در این دوران پای بند شوند.هرچند این باورها با توجه به فرهنگ و سنت هر شهر یا خانواده ممکن است متفاوت باشد،ولی توصیه های عمومی از جانب پژوهشگران علم خانواده مطرح شده است که می تواند عمومیت داشته باشد و به بهبود این رابطه کمک کند.

گرچه باید گفت تقریباً محدودیتی در روابط جنسی وچود ندارد اما به همسران که دوران عقد را سپری می کنند، توصیه نمی شود که رابطه ی جنسی به صورت کامل در این دوران اتفاق بیفتد؛ یعنی ضمن داشتن رابطه ی عاشقانه با یکدیگر بهتر است رابطه ی جنسی کامل خود را به شب زفاف موکول کنند. در این صورت این مهم را به زمانی مناسب با آمادگی لازم و کافی موکول کرده اند و اگر هم بنا به هر دلیلی عقد آن ها منجر به ازدواج نگردد، دوطرف دچار آسیب و زیان عمده ای نمی شوند.

فرزندار شدن در این دوران نیز مشکلات زیادی را برای زوج و خانواده ها به وجود می آورد.
البته بعضی خانواده های زوج ها به دلایل گوناگون باورهای غلطی در مورد این رابطه در دوران عقد دارند که بر مدیریت روابط جنسی همسران تأثیرات نامطلوبی می گذارد.

مثلاً برخی صحبت در مورد نیازهای جنسی را زشت می شمارند یا از معاشقه یا رابطه ی جنسی در این دوران خودداری می کنند. غافل از این که یکی از فواید دوران عقد آشنایی با نیازها و خواسته های گوناگون همسر است که روابط جنسی نیز در زمره ی این نیازها قرار می گیرد.

بعضی خانواده ها نیز وجود دارند که دختر و پسر را بسیار محدود می کنند و با قرار دادن حدود نامتعادلی مثلاً با قرار دادن تنها یک شب در هفته در یک روز معین، اجازه ی با هم بودن را در شب های دیگر به آن ها نمی دهند.

بروز رفتارهای غیرمنطقی درصورت باردار شدن دختر در دوران عقد از جانب همسر یا هر یک از خانواده ها نیز نمود دیگری از باورهای اشتباهی است که گاه حتی به طلاق نیز منجر می شود. درصورتی که بهترین راه این است که با برگزاری مراسم ازدواج رسمی، طبق قول و قرارهای قبلی و فاقد هیچ غرض ورزی یا کم و کاستی هرچه زودتر زندگی مشترک را آغاز کنند.

پس همان طور که پیش تر آمد گر چه این باورها با توجه به فرهنگ های گوناگون متفاوت است این زوج جوان هستند که باید با شناخت و آگاهی از توصیه های بزرگ ترها و دیگران بهره ببرند و نیز به مدیریت این رابطه در دوران عقد بپردازند

.

منبع : mihantaz.com

گردآوری توسط بخش جوان و ازدواج سایت آکاایران
تبلیغات