,شاید ایـراد از خودتــان است! دعوا های زندگی زناشویی,زندگی زنا شویی,دعوا خانوادگی,جوان و ازدواج

,شاید ایـراد از خودتــان است! دعوا های زندگی زناشویی,زندگی زنا شویی,دعوا خانوادگی,جوان و ازدواج


شاید گمان نکنید بسیاری از رفتارهایی که در طول سال‌ها برای‌تان به یک عادت تبدیل شده، می‌تواند تا چه اندازه زندگی مشترک‌تان را ویران کند اما‌ گاه همین رفتارهای ساده و عادت وار، اعتماد همسرتان به شما را از بین برده و تکرارشان دلیلی برای پایان یافتن رابطه‌ای می‌شود که سال‌ها برای حفظ کردنش تلاش کرده‌اید. شمار این رفتار‌ها کم نیست؛ در این مطلب به 9 مورد از اصلی‌ترین اشتباهاتی اشاره می‌کنیم که اغلب از نادرستی‌شان مطلع نیستید.


 تشکر یادتان نرود

برای ویران کردن یک رابطه، راهی آسان‌تر از این وجود ندارد که توقع داشته باشید همسرتان همیشه و در همه حال برای راحت‌تر کردن زندگی شما حاضر باشد. اینکه ازدواج را راهی برای سلب مسئولیت از خود بدانید و گمان کنید همسرتان باید نقش یک فرشته نجات را بازی کند، می‌تواند زندگی شما را تا مرز ویرانی پیش ببرد. فکر نکنید اگر همسرتان کاری را برای شما انجام می‌دهد، تنها به وظیفه‌اش عمل می‌کند. گمان نکنید اگر او روزی این فعالیت‌های همیشگی را انجام ندهد به شما ظلم کرده است. او تنها شما را دوست دارد و برای احترام به شما این رفتار را ادامه می‌دهد. پس قبل از هر درخواست واژه «لطفا» را فراموش نکنید و بعد از هر کار ارزشمند یا رفتار حمایت گرانه از او تشکر کنید. به او نشان دهید قدر تلاش‌هایش را می‌دانید و این موضوع هیچ وقت برای‌تان تکراری نمی‌شود. سعی نکنید بار زندگی را تنها به دوش او بگذارید و در حد توان‌تان برای ایجاد توازن در زندگی مشترک خود تلاش کنید.سکوت نکنید!

روزهای اول ازدواج‌تان را یادتان هست؟ همیشه برای هم حرف‌های تازه داشتید و به محض برگشتن به خانه، صحبت‌های‌تان را آغاز می‌کردید. حتی اگر چند ساعت یکدیگر را نمی‌دیدید تلفنی از حال هم با خبر می‌شدید و گاهی یادتان می‌رفت باید گوشی تلفن را قطع کنید و به کارهای دیگرتان برسید. گرچه سال‌های زیادی از آن روز‌ها گذشته اما هنوز هم باید این روال را حفظ کنید. سکوت کردن و نداشتن موضوعی برای حرف زدن می‌تواند مرگ ازدواج شما باشد. یک ارتباط صادقانه با گفت‌و‌گوهای صادقانه روز به روز محکم تر خواهد شد؛ پس این فرصت را از دست ندهید. وقتی حرف ها را نمی شنوید

هیچ کسی دوست ندارد مورد بی‌توجهی قرار گیرد. برای خیلی‌ها توجه نکردن به صحبت‌های‌شان اصلی‌ترین نشانه بی‌توجهی تلقی می‌شود. توجه نکردن به حرف‌های همسرتان و واکنش نشان ندادن به آنها می‌تواند به معنای بی‌احترامی به او دانسته شود. توجه نشان ندادن به حرف‌ها و نظرات دیگران می‌تواند بهانه‌ای برای سکوت کردن‌شان باشد و همانطور که گفتیم، سکوت در رابطه یعنی پایان گرفتن آن. گوش دادن به حرف‌های او تنها به معنی شنیدن‌شان نیست بلکه درصورتی که او خواسته‌ای را مطرح می‌کند و شما قبول می‌کنید که انجامش دهید، باید در نخستین فرصت ممکن آن خواسته را برآورده کرده و به او نشان دهید مکالمات و قول‌های شفاهی‌تان بیش از هر چیزی برای‌تان اهمیت دارد.


احساسات راپنهان نکنید

این‌که چند سال پس از تشکیل زندگی‌تان دیگر به اندازه قبل به هم نگویید «دوستت دارم» اتفاق طبیعی است. اما شما هنوز هم راه‌های زیادی برای ابراز عشق‌تان به همسرتان دارید. این‌که شریک زندگی تان احساس کند به حاشیه رانده شده و از علاقه شما محروم است، آسیبی جدی به زندگی شما خواهد زد. ممکن است فکر کنید دلیلی برای به اشتراک گذاشتن احساسات‌تان وجود ندارد، زندگی‌تان تغییری نکرده پس همسرتان هم باید فکر کند مانند قبل دوستش دارید. اما اینطور نیست. شما باید برای هر روز و هرلحظه زندگی‌تان، شیوه‌ای منحصربه فرد برای ابراز علاقه‌تان را پیدا کنید. می‌توانید با حمایت‌تان، مهربانی و همراهی‌تان علاقه خود را به او نشان دهید. اما بد نیست گاهی هم این علاقه را به زبان بیاورید و مثل گذشته‌ها رفتار کنید.برای تفریح وقت بگذارید

با گذشتن چند سال از زندگی و بالارفتن مخارج، کار‌کردن به بخش اصلی فعالیت‌های شما تبدیل می‌شود. اما دلیلی ندارد به این بهانه، روزهای اول زندگی‌تان را فراموش کنید و خود را در خانه و محل کار حبس کنید. گرچه مسئولیت‌های شما بیشتر شده و با آمدن بچه‌ها وقت کمتری برای خود دارید اما باز هم باید برنامه‌های خانوادگی‌تان را داشته باشید و با دوستان و اطرافیان‌تان وقت بگذرانید. یک هفته مرخصی گرفتن و سفر رفتن می‌تواند حال و هوای‌تان را عوض کند و گاهی برنامه‌های دونفره گذاشتن هم می‌تواند آرامش روزهای اول را برای‌تان تداعی کند.امان از مقایسه بی‌جا!

اینکه همسرتان را با کسی مقایسه کرده یا بخواهید الگوی زندگی دیگران را در ازدواج خود پیاده کنید می تواند زندگی شما را وارد مرحله دشواری بکند.هرگز از او توقع نداشته باشید که مانند کس دیگری رفتار کند یا برایش مدام دیگران را مثال نزنید.او را همان گونه که هست و همان گونه که انتخابش کرده اید بپذیرید و اگر هم می‌خواهید از او انتقاد کنید پای دیگران را به میان نیاورید.وابستگی را از بین ببرید

فراموش نکنید که از خانواده خود خارج شده اید و یک زندگی جداگانه برای خود ساخته اید.وابستگی به خانواده ای که پیش از ازدواج با آنها زندگی می کردید می تواند آفتی برای زندگی مشترک شما باشد.قرار نیست والدین و اعضای خانواده خود را فراموش کنید اما حفظ تعادل در این مورد مهم ترین مسئله است.شما باید بتوانید اولویت های زندگی تان را مشخص کنید.همسر شما باید اولین اولویت زندگی شما باشد.هرگز به والدین یا اعضای خانواده تان اجازه ندهید که در مورد زندگی مشترک‌تان تصمیم بگیرند و نگذارید علاقه شما به آنها به یک وابستگی آزار دهنده تبدیل شود.یکدیگر را تهدید نکنید

اگر می‌خواهید زندگی‌تان به صحنه جنگ تبدیل نشود، سعی کنید اختلافات‌تان را با آرامش حل کنید. با هر اتفاق ساده قهر نکنید و مدام او را به ترک شدن تهدید نکنید. شاید در دفعات اول به دلیل تلاش همسرتان به حفظ آرامش، امتیازاتی را به دست بیاورید اما فراموش نکنید حفظ آرامش زندگی برعهده شما نیز هست، پس برای آن در کنار همسرتان تلاش کنید و سعی کنید اختلافات‌تان را با آرامش و مذاکره حل کنید. اگر از برخی کار‌هایش ناراحت می‌شوید با جدیت منظورتان را مطرح کنید و تا حل کردنش از پا نشینید اما جدیت و تلاش برای تغییر اوضاع هیچ ارتباطی به مقابله به مثل یا برخوردهای خصمانه ندارد.


جنگ‌های قبیله‌ای

نزاع شما با خانواده یا عزیزان همسرتان می‌تواند بعد از مدتی به یکی از مشکلات جدی رابطه‌تان تبدیل شود. اختلاف همه جا هست اما مدیریت این اختلافات هنر شما و همسرتان است. صحبت کردن علیه عزیزان همسرتان در مقابلش یا امتناع از دیدن‌شان می‌تواند رفته رفته آرامش زندگی شما را از بین ببرد. سعی کنید با خانواده او برخوردی داشته باشید که دوست دارید همسرتان با خانواده شما داشته باشد. تلاش کنید با اطرافیان او جوری برخورد کنید که دوست دارید آنها با شما برخورد داشته باشند. فراموش نکنید زندگی صحنه جنگ نیست و شما برای آرامش خود و همسرتان هم که شده، باید مقداری انعطاف به خرج بدهید.

باز نشر اختصاصی: Bartarinha.ir


گردآوری توسط بخش جوان و ازدواج سایت آکاایران
تبلیغات