آکاایران: مهم ترین علل بی تفاوتی همسران در زندگی چیست؟

یک روانشناس اجتماعی گفت: بی تفاوتی همسران در زندگی یکی از آسیب های جدی در فروپاشی کانون خانواده است که خود از علل مختلفی برخوردار است و اگر به آن توجه نشود بحران آفرین خواهد بود.
 مهم ترین علل بی تفاوتی همسران در زندگی چیست؟ مهم ترین علل بی تفاوتی همسران در زندگی چیست؟

آکاایران: مهم ترین علل بی تفاوتی همسران در زندگی چیست؟


جاوید ثمودی در خصوص مهمترین علل بی تفاوتی همسران در زندگی عنوان کرد: زندگی مشترک بر پایه درک متقابل بنا می شود اما گاهی می بینیم در مقطعی از زمان همسران نسبت به یکدیگر دچار بی تفاوتی می شوند.
این روانشناس تصریح کرد: یکی از عوامل بی تفاوتی همسر در خانواده آن است که فرد سهمی در انتخاب همسر نداشته و با روش های سنتی مجبور به ازدواج تحمیلی شده است. حتی اگر در مراحل ابتدایی زندگی، هیچ گونه علاقه و عشقی وجود نداشته باشد، می توان با تکنیک های روانشناسانه و شناخت نیازها و روحیات هم این عشق و صمیمیت را ایجاد کرد.
وی گفت: یکی دیگر از علل مهم بی تفاوتی در زندگی زوجین، بی احترامی به خواسته های یکدیگر است. گاهی زوجین در زندگی خود به واسطه اینکه رابطه شان در طول زمان عادی می شود دیگر احترام اولیه را به هم نمی گذارند. توهین به همسر موجب می شود که دیگر جایی برای ابراز عشق باقی نماند و همین امر همسر را به سمت بی تفاوتی سوق می دهد.
ثمودی یادآور شد: وقتی یک همسر برای امور خود اقدام به مشورت با شریک زندگی اش نمی کند و تصمیمات مهم زندگی را به تنهایی می گیرد، همین امر نیز نقش مهمی در ایجاد بی تفاوتی در همسر خود دارد در حالی که مشورت کردن می تواند پایه های زندگی را مستحکم سازد و راهکارهای بهتری را ایجاد کند.
وی گفت: یکی از علل مهم بی تفاوتی همسر نیز، قدر ناشناسی است به طوری که برخی از همسران در زندگی خود نسبت به تلاش ها و زحمات یکدیگر برای اداره زندگی قدر ناشناسی پیش می گیرند و همین امر فرد مقابل را بی تفاوت می کند.
ثمودی اظهار کرد: باید توجه داشت که اگر توجه خود را به همسر معطوف کرده و او را درک کنیم و محیطی آرام برای وی فراهم سازیم و در نزد دیگران، احترامی ویژه برای او قائل باشیم عنصری به نام بی تفاوتی وجود نخواهد داشت.
ثمودی عنوان کرد: در برخی از مواقع کار زیاد و دل مشغولی های زندگی و مشکلات کاری موجب این بی تفاوتی می شود که در این صورت نیز ایجاد محیطی آرام و درک متقابل از تلاش های همسر می تواند تا حدودی بی تفاوتی را از میان ببرد و همسران را وادار کند تا بی تفاوتی را کنار بگذارند.

.

منبع : tebyan.net

تبلیغات