در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد در ماه عسل از استرس به دور باشید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آیین همسرداری از سایت ازدواج آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: در ماه عسل از استرس به دور باشید

یک مسافرت با همسرخیلی میچسبه مخصوصا اگر ماه عسل باشه،ولی ماه عسل فاقد استرس، که با انرژی برای شروع اتفاق های خوب و پیچیده برگردید.پس برنامه ریزی کنید

بخش خانواده ایرانی تبیان
در ماه عسل از استرس به دور باشید
در ماه عسل از استرس به دور باشید -آکا

آکاایران: در ماه عسل از استرس به دور باشید

 1- برنامه ریزی قبل از ماه عسل

بهترین و اولین راه جلوگیری از استرس های بیهوده اولین سفر دونفره تان، برنامه ریزی و نقشه سفر است! پس با در نظر گرفتن بودجه تان، باهم طرح سفر را بریزید.

2- سهل انگاری

به گزارش آکاایران: نه! قرار نیست سهل انگاری کنید. بلکه از قبل چک کنید که کجا می خواهید اقامت کنید. خیلی مهم است هتلی که انتخاب

قانون مهم سفر خوشحال کننده را فراموش نکنید: به هم فشار نیاورید! اجازه دهید تا هرکدام تان به روش خودش آرامش را پیدا کند

 می کنید پرسروصدا نباشد تا آرام بخوابید و صبح روز بعد را هم با آرامش آغاز کنید. چند روز اول را آرام آرام، گشت و گذار کنید و بیشتر سعی کنید درکنار هم استراحت کنید تا تغییر نوین زندگی تان را بهتر درک کنید. حتی اگر در حالت عادی آدم آرامی نیستید سعی کنید تمام تلاش تان را بکنید که سرعت خودتان را کم کنید. یادتان نرود؛ قرار نیست همه جای شهر را یک روزه ببینید... برای نمونه در روزهای اول با قدم زدن در ساحل یا در خیابان ها شروع کنید: به طوری که زیاد خسته نشوید!

3- سلامتی

به اندازه کافی برای دوندگی های مراسم عروسی و ازدواج بدن تان را اذیت کرده اید. اگر در این مدت خسته یا عصبی هستید تعجب نکنید؛ شما تازه غذاهای فست فودی، تأخیر پروازتان، بی خوابی و... را از سر گذرانده اید. اما بالآخره زمان دارید تا بتوانید به خودتان برسید چه از لحاظ ذهنی و روانی و چه از لحاظ جسمی! پس در روزهای اول؛ سعی کنید تا انرژی تان را برای روزهای آینده بازیابید.

4- احترام متقابل به خواسته ها و منافع همسرتان

شما می خواهید خرید کنید؛ شوهرتان می خواهد دوچرخه‎سواری کند یا در هتل بماند یا هر کار دیگری... . اشکالی ندارد؛ روز طولانی است می توانید صبح مثلاً دوچرخه‎سواری کنید و عصر خرید! تعادل تان را حفظ کنید.

5- احترام به محدوده یکدیگر

انتهای روز احساس می کنید همسرتان خسته است و شما هم از این موضوع گیج شده اید؟ قانون مهم سفر خوشحال کننده را فراموش نکنید: به هم فشار نیاورید! اجازه دهید تا هرکدام تان به روش خودش آرامش را پیدا کند. آن روز یا آن ساعت را به خودتان اختصاص بدهید؛ اشکالی ندارد خودتان به دیدن غروب آفتاب بروید یا به تنهایی در شهر قدم بزنید. همسرتان نیاز به استراحت دارد و شما هم می توانید این گونه استراحت کنید.

6- روز خود را با گشت و گذار شلوغ نکنید

این طوری خیلی سخت است؛ قبول دارید؟ مثلا تصور کنید شما از این سر دنیا به آن سر دنیا رفته اید یا مسافت خیلی زیادی را در مسیر بوده اید. پس وسوسه نشوید که بخواهید یک جا همه مکان های دیدنی آن شهر را ببینید. به هیچ وجه، خودتان را در این شرایط استرس زا قرار ندهید!

7-زنگ تفریح زندگی

اگر بیرون گرم است و نمی توانید یک روز از سفرتان را بیرون باشید. در کافه ای بنشنید، مردم محلی را ببینید؛ برای آینده تان

ماه عسل، زمانی است برای تبدیل کردن زندگی تان به نوعی تازه: خسته اید یا عصبی! بعد از یک سال برنامه ریزی حالا زمان در دستان شماست. باور کنید یا نکنید؛ به زودی عکس های عروسی تان به دست تان می رسد! 

 نقشه بکشید، خاطرات سفرتان را بنویسید و... هرکاری که در آن لحظه دوست دارید را انجام دهید! نیاز نیست هر روز گشت و گذار داشته باشید و به خودتان سخت بگیرید.

8- کنترل نکنید

شما تازه برنامه روز بزرگ زندگی تان را تمام کرده اید! یک سفر همیشه پر از ناشناخته هاست و هر اتفاقی ممکن است در هر سفری پیش بیاید. پس سعی نکنید سفرتان و برنامه های ریز و درشتش را مدام کنترل کنید. باور کنید قشنگ ترین خاطرات یک سفر از اتفاقات ساده و کوچکی است که در آن می افتد: مسیر انحرافی در طول جاده ای، نانوایی‎ای در پس کوچه ای، بوتیکی پر از لوازم عتیقه، تغییر ناگهانی برنامه شام و... همه خاطراتی است که بعدها باهم مرورش می کنید؛ پس سخت نگیرید و مدیریت نکنید!

9- صحبت کردن

به هیچ وجه اجازه ندهید یک لحظه از روزهای سفرتان به جر و بحث بگذرد! شما بهترین و با ارزش ترین وقت را در این ماه عسل در کنار هم دارید. پس آن را با بحث، هدر ندهید! این همه پول هزینه کرده اید تا مثلا 10 روز به کیش، ونیز یا هرجای دنیا بروید آیا ارزشش را دارد حتی لحظه ای از اولین سفر زندگی مشترک تان به بگو مگو بیانجامد؟ اگر احساس می کنید خسته هستید؛ راحت بگویید! 

نگذارید مثلا همسفر شدن با زوج دیگری شما را در مضیقه بگذارد که خودتان را خوب نشان دهید یا به بازی 4 نفره ای بروید و...

10- صبور باشید

ماه عسل، زمانی است برای تبدیل کردن زندگی تان به نوعی تازه: خسته اید یا عصبی! بعد از یک سال برنامه ریزی حالا زمان در دستان شماست. باور کنید یا نکنید؛ به زودی عکس های عروسی تان به دست تان می رسد! 

پس هر فکری از این دست را کنار بگذارید. هر کدام از شما یک سری مسائل این چنینی در ذهن دارد که باعث درگیری ذهنی تان شده است؛ پس نسبت به هم، صبور باشید!

.

منبع : tebyan.net

در ماه عسل از استرس به دور باشید گردآوری توسط بخش همسرداری،آیین همسرداری ،ناگفته های مسايل زناشویی سایت آکاایران
تبلیغات