loading...
آکاایران: در واقع یکی از شاخصه های تفاهم در زندگی مشترک، این است که زوج ها بتوانند بر سر موضوعات مالی به تفاهم برسند و چارچوب هایی را برای خودشان تعیین کنند


به گزارش آکاایران: روابط همسران آکا ایران

                              
,مجله اینترنتی،آکا ایران،مجله،اتا،آکا ایران،آتا،زناشویی،تفاهم پولی،روابط همسران،تفاهم پولی بین همسران

آکاایران: مشکل «تفاهم پولی» بین همسران

قبل از این که این مطلب را بخوانید، به این سوال پاسخ دهید: با همسرتان بیشتر از همه به چه دلیل بحث می کنید؟  الف- مسائل مالی، ب- اختلافات خانوادگی و ج- مشکلات زناشویی. اگر پاسخ شما، گزینه الف است حتما ادامه این مطلب را بخوانید. نتایج یک تحقیق که به تازگی توسط پژوهشگران انگلیسی درباره ارتباط طلاق با مسائل مالی انجام شده است، نشان می دهد برای حل و فصل مسائل مالی بین زوجین زمان زیادی مورد نیاز است و زوج ها به این سادگی ها با هم به توافق نمی رسند.

طبق این تحقیقات وقتی پای بحث و جدل درباره مسائل مالی به میان می آید، بعضی از زوج ها از الفاظ نامناسبی استفاده می کنند و همدیگر را با کلمات ناشایستی مورد خطاب قرار می دهند. در نتیجه احترام دو طرف از بین می رود. در این شرایط بعضی از زن و شوهر ها طوری پل های ارتباطی شان را خراب می کنند که جای هیچ جبرانی باقی نمی ماند. به گفته روانشناسان انگلیسی، مشکلات مالی می تواند از همان روز های اول ازدواج پیش بیاید و جرقه های بگومگو از همان زمان شکل گیرد.

در واقع یکی از شاخصه های تفاهم در زندگی مشترک، این است که زوج ها بتوانند بر سر موضوعات مالی به تفاهم برسند و چارچوب هایی را برای خودشان تعیین کنند

   زندگی تان را نجات دهید   با این حال و اگر بین شما و همسرتان، بحث هایی درباره مسائل مالی پیش آمده است همین جا به شما می گوییم که بیشتر مراقب زندگی مشترک تان باشید چون زوج هایی که مدام بر سر مسائل مالی با هم بگو مگو و دعوا می کنند بیشتر از دیگران در معرض طلاق و جدایی قرار دارند. پس این موضوع را جدی بگیرید و با کمک چند توصیه زندگی مشترک تان را از همین امروز نجات دهید.

  حرف بزنید   صحبت درباره پول و مسائل مالی مثل خیلی از موضوعات دیگر با مذاکره حل می شود؛ اما بعضی زوجین در عین ناباوری راه های دیگری را برای حل این مشکل در پیش می گیرند. پس در اولین گام به جای دعوا و مشاجره، لحن صحبت تان را تغییر دهید و فکر کنید پای میز مذاکره نشسته اید و می خواهید مثلا با یک مشتری بر سر مسائل مالی به توافق برسید. در این صورت بعد از چند جلسه می فهمید که ریشه مشکلات کجاست و البته همسرتان هم احتمالا می فهمد از چه چیزی عمیقا ناراحت هستید و در نتیجه به چه علت آزردگی تان را با خشم و غضب نشان می دهید.

  پول همه زندگی نیست   مدام به این فکر نکنید که چطور می توانید درآمد بیشتری داشته باشید. این موضوع حال شما را بد می کند و اگر تمام فکر و ذهن تان پول باشد، از جنبه های دیگر زندگی دور می مانید و این استرس بیش از حد، زندگی مشترک شما را هم تحت تاثیر قرار می دهد. پس آرامش داشته باشید و بدانید پول برای رفاه و آسایش بیشتر لازم است اما نباید خوشی های دیگر زندگی تان را برای درآمد بیشتر فدا کنید. اگر همسرتان چنین رفتاری دارد این مشکل زندگی تان باید بررسی شود.

   مسائل مالی خودتان را قضاوت کنید   بودجه خانواده را بار دیگر با هم بررسی کنید. صادقانه درباره نوع خرج کردن، پس انداز و پرداخت های خودتان قضاوت داشته باشید. با هم به این نتیجه برسید که در خانواده شما چه نوع شرایطی حاکم است و چطور می توانید آن را بهبود ببخشید.  آیا همه مخارج خانه را باید شوهر بپردازد؟ یا شما از آن زوج هایی هستید که همه هزینه ها را نصف نصف می کنید؟ آیا همسر شما خانه دار است و باید برای هزینه های ماهیانه او رقمی  را تعیین و به او پرداخت کنید؟ درباره این مسائل صحبت کنید و به جمع بندی برسید. 

برنامه ای در نظر بگیرید   برای زندگی مشترک تان یک برنامه مالی در نظر بگیرید و سعی کنید به آن وفادار بمانید. می توانید موارد این برنامه را روی کاغذ بیاورید و هر چند وقت یک بار آن را مرور کنید. از همسرتان بخواهید به این برنامه وفادار باشد و شما هم با تمام وجود برای رسیدن به اهداف مالی تان تلاش کنید. در هر قسمتی از مسیر اگر می بینید جایی از برنامه به بازنگری نیاز دارد، با نظر همسرتان آن را تغییر دهید.

  به نقش خودتان توجه داشته باشید   آیا فردی ولخرج هستید یا پس انداز کردن در خون شماست؟ درباره آنچه فکر می کنید با همسرتان حرف بزنید. اگر نسبت به همسرتان رفتار متفاوتی دارید (مثلا شما اهل پس انداز کردن هستید و او ولخرجی می کند) به او بگویید که این موضوع حس خوبی را در شما ایجاد نمی کند اما به این فکر کنید که هر کدام از این ویژگی ها در زندگی شما چه نقشی دارد و چطور می توانید در این زمینه به تعادل برسید.

  کمک بخواهید   اگر نمی توانید بر سر مسائل مالی به توافق برسید و جنگ و دعوا ها همچنان ادامه دارد، نزد یک مشاور مجرب بروید تا به کمک او اختلافات تان را حل و فصل کنید. در این بین می توانید از تجربه یک بزرگ تر که در این حوزه موفق بوده است، بهره ببرید. 

منبع: farsnews
.

منبع : atairan.com

تبلیغات