در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه نزد همسرمان عزیز شویم ؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آیین همسرداری از سایت ازدواج آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: چگونه نزد همسرمان عزیز شویم ؟

انسان ها از اعماق وجود خود می خواهند که احساس ارزشمندبودن بکنند؛ بنابراین رمز و راز گیرایی، در این جمله خلاصه می شود: «به دیگران احساس مهم بودن بدهید.» هرچه بیش تر به همسرمان احساس مهم بودن بدهیم، گیرایی ما افزایش می یابد...

چگونه نزد همسرمان عزیز شویم ؟
 چگونه نزد همسرمان عزیز شویم ؟ -آکا

آکاایران: چگونه نزد همسرمان عزیز شویم ؟

_راز جذبه و گیرایی چیست؟
انسان ها از اعماق وجود خود می خواهند که احساس ارزشمندبودن بکنند؛ بنابراین رمز و راز گیرایی، در این جمله خلاصه می شود: «به دیگران احساس مهم بودن بدهید.» هرچه بیش تر به همسرمان احساس مهم بودن بدهیم، گیرایی ما افزایش می یابد.
برای داشتن جذبه و گیرایی، پنج روش وجود دارد:
۱) پذیرش: بزرگ ترین هدیه ای که می توانید به همسر خود بدهید، «نگرش و توجه مثبت بی قیدوشرط» است. به عبارت دیگر، همسرتان را با تمام وجود و به شکلی که هست، بپذیرید؛ این نقطه ی شروع رسیدن به جذبه و گیرایی است.
۲) قدرشناسی: هرگاه از همسر خود به خاطر زحمات و کارهایی که کرده، قدرشناسی کنید، بر عزت نفس او می افزایید و به او احساس ارزشمندبودن و مهم بودن می دهید.
۳) تأیید و تصدیق: شاید بهترین تعریف تأیید و تصدیق، «تحسین کردن» باشد. باید به خاطر داشته باشید هرگاه از دیگران به خاطر کارشان تعریف کنید، شما در نظرشان جالب تر به نظر می رسید و موجودی به شدت دوست داشتنی، جذاب و گیرا جلوه می کنید.
۴) تحسین کردن: همه ی افراد، موفق شدن را دوست دارند. وقتی دیگران را با تمام وجود، تعریف و تحسین می کنید، خود به خود احساس بهتری درباره ی خودشان پیدا می کنند و احساس مهم بودن می کنند؛ خودشان را بیش تر دوست می دارند و شما را هم بیش تر دوست خواهند داشت! پس، از کارهای کوچک و بزرگ همسرتان تعریف کنید.
۵) توجه کردن: درواقع «توجه کردن»، کلید رسیدن به جذبه و گیرایی فوری است! وقتی به دیگران توجه می کنید، احساسِ بودنِ بیش تری می کنند و به همان اندازه نیز شما را بیش تر دوست می دارند.
به گزارش آکاایران: – همچنین توانایی شما در خوب گوش دادن و شنونده ی خوبی بودن، می تواند به اندازه ی هر مهارت دیگری به شما کمک کند.
چهار مهارت مهم در گوش دادن:
۱) با تمام وجود و فاقد قطع کردن صحبت طرف مقابل، گوش دهید. سکوت را کاملاً رعایت کنید. تلویزیون را خاموش کنید. روزنامه یا کتاب را ببندید و با تمام وجود، به حرفی که زده می شود، گوش دهید؛ این رفتار شما بلافاصله مورد توجه قرارمی گیرد.
۲) قبل از جواب دادن، مکث کنید؛ اجازه دهید کمی سکوت حکم فرما شود.
۳) از طرف مقابل سؤال کنید؛ با این کار به گوینده کمک می کنید تا منظور خود را بهتر بیان کند.
۴) حرف های گوینده را به زبان خود، خلاصه کرده و به او تحویل دهید.
– نفوذ کلام بر زنان:
منبع اصلی ارزش شخصی و عزت نفس زنان، بستگی به کیفیت روابط آنان با شوهر شان دارد. زنان بیش تر از مردان، به ظاهر امر توجه دارند و برای شان مهم است که دیگران با آنان، چگونه رفتار می کنند.
– سه نیاز مهم زنان:
مهم ترین و بدیهی ترین نیازهای احساسی اغلب زنان، «محبت»، «توجه» و «احترام» است. راه نفوذ کلام بر زنان، توجه ۱۰۰درصد به سخنان آنان، فاقد قطع رشته ی سخن شان است.
– نفوذ کلام بر مردان:
مردها از این که معیشت خانواده ی خود را تأمین می کنند، لذت می برند. راه نفوذ بر مردان، ساده است: از او سؤال کنید و از دستاوردهایی که داشته است، تعریف و قدرشناسی کنید؛ از کارش تعریف کنید و از موقعیت هایش حرف بزنید؛ از کاری که می کند و کارهایی که کرده، حرف بزنید؛ اینگونه شما در نظر مردان جالب می نمایید.
نیاز مردان:
وقتی از مردان به خاطر دستاوردها و موفقیت های شان تعریف می کنید، آنان را تحت تأثیر قرار می دهید. وقتی زنی به شوهرش لبخند می زند، او را شاد می کند و بر عزت نفس او می افزاید. وقتی زنان با تمام وجود به صحبت های شوهرشان گوش می کنند و از موفقیت های شغلی و سایر دستاوردهای او حرف می زنند، مورد احترام و تکریم همسرشان قرار می گیرند.
در کل می توان گفت اگر رفتارتان به گونه ای باشد که علاقه و توجه را به نمایش بگذارید، قادر خواهید بود که عشق را درو کنید!
جاذبه جنسی خود را تا بالاترین حد به نمایش بگذارید
جذابیت ظاهری برای مردها بی اندازه مهم است. بااینکه زن ها از مغزشان عاشق می شوند، مردها با چشمشان عاشق می شوند. باید تا می توانید جذابیت جنسی خود را بالا نگه دارید. نباید به هیچ عنوان بعد از ازدواج از خودتان غافل شوید. به خودتان برسید، آرایش کنید و خودتان را از نظر جسمی و فکری متناسب و پرانرژی نگه دارید.
به او احترام بگذارید
بااینکه به اشتباه بنظر می رسد مردان در رابطه فقط به رابطه جنسی اهمیت می دهند اما یکی از مهمترین مسائل برای آنها حفظ احترام است. کاری کنید که نه فقط از کلام شما بلکه از اعمالتان هم حس احترام شما به خود را درک کند.
اعتمادبه نفس او را تقویت کنید
مردان برخلاف ظاهرشان مثل کودکانی می مانند که نیازمند تحسین ومحبت هستند. با ارزش دادن به تصویری که از خود دارند، اعتمادبه نفسشان را تقویت کنید. این باعث می شود رازهای دلش را با شما بگوید. مستقیم یا غیرمستقیم چیزهایی که در او دوست دارید را به زبان بیاورید. اگر روزی یک بار به او بگویید که دوستش دارید احساسی فوق العاده به او خواهید داد.
هنر آرام حرف زدن را بیاموزید
خیلی از افراد به دلیل هیجان یا عصبانیت، سریع حرف می زنند و کم گوش می دهند. کسانی که بیش از اندازه سریع حرف می زنند، ممکن است همسر خود را ناراحت کنند.
صدای تان را پایین آورید و آرام و شمرده حرف بزنید. اغلب وقتی احساسات عمیق خود را مطرح می کنیم، از سرعت حرف زدن خود می کاهیم. حال به سرعت این عبارت را بگویید: «خیلی به تو علاقه دارم»؛ سپس همین عبارت را آرام و ملایم بیان کنید؛ این بار صمیمی تر به نظر می رسید! توانمندی های خود در زمینه ی تأثیرگذاری بر دیگران را به عاداتی در زمینه ی گوش دادن و صحبت کردن تبدیل کنید. این اقدامات، به شما و همسرتان شادی و نشاط می بخشند.
.

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله چگونه نزد همسرمان عزیز شویم ؟ شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کلیپ نگرشی برای مبارزه با عصبانیت

چگونه نزد همسرمان عزیز شویم ؟ گردآوری توسط بخش همسرداری،آیین همسرداری ،ناگفته های مسايل زناشویی سایت آکاایران
تبلیغات