آکاایران: در این مقاله می خواهیم به نیازها و انتظارات مردان از همسرانشان بپردازیم و این که آنان به طور کلی از رابطه با زنان چه می خواهند. اگر چه زنان بر این باورند که مردان از آنان انتظاراتی زیاد و گاه غیرمعقول و غیرممکن دارند اما در ادامه این مطلب می خواهیم اعترافات واقعی مردان در مورد انتظاراتشان از رابطه عاشقانه با زنان را بازگو کنیم که با باور عمومی تفاوت های جالبی دارند.

1- مردان دوست ندارند در ملاء عام جلب توجه کنند

اگر شما نمی توانید زندگی تان را بدون فیسبوک و اینستاگرام تصور کنید و به راحتی جزییات زندگی خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، باید بدانید که این موضوع می تواند برای اطرافیانتان هشدار دهنده باشد. مردان از شهرت های مشکوک در شبکه های اجتماعی واهمه داشته و دوست ندارند که به قهرمان شایعات عمومی تبدیل شوند.روانشناسان ادعا می کنند که مردان ترجیح می دهند از توجه بیش از حد اجتناب کرده و به زنانی که زندگی شخصی شان را برای دیگران فاش نمی کنند بیشتر علاقه نشان می دهند.
 

2- مردان از رسمی کردن رابطه با زنان واهمه ای ندارند

Image result for ‫رسمی کردن رابطه با زنان‬‎

مردان در واقع از ازدواج کردن نمی ترسند اما هنگام آغاز یک رابطه جدید بسیار مراقب بوده و سعی می کنند که تصمیمات عجولانه نگیرند. مطالعات صورت گرفته در دانشگاهی در ایالات متحده نشان می دهد که غلبه کردن بر ناراحتی ناشی از بهم خوردن یک رابطه عاشقانه برای مردان سخت تر است و مدت زمان بیشتری طول می کشد.

بهرحال توجه به نیازهای عاطفی شریک زندگی و اهمیت دادن به او بسیار مهم است. اگر این کار را بکنید، از این رو هیچ ترسی نمی تواند بر آینده شما سایه بیندازد.

3- مردان همیشه به مسایل جنسی فکر نمی کنند

Image result for ‫مردان همیشه به مسایل جنسی فکر نمی کنند‬‎

اینکه مردان همیشه به مسایل جنسی فکر می کنند یک موضوع قدیمی و رد شده است. یک روانشناس آمریکایی به نام جد دایاموند می گوید که شاید زنان در ساختن چنین چهره ای از مردان مقصر اصلی باشند زیرا آن ها انتظار یک رفتار خاص را از شریک زندگی خود دارند و آن هم این است که مرد زندگی شان کمی خشن و سرسخت باشد.

در واقع تنها تماس فیزیکی نیست که برای مردان اهمیت دارد بلکه داشتن احساس آرامش و راحتی، حس گرمی رابطه و درک متقابل در هنگام رابطه جنسی نیز برای مردان از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. باور کنید که نیمی از جمعیت کره زمین از این که همیشه باید ثابت کنند خصلت های مردانه دارند خسته شده اند.

4- مردان در مورد داشتن پسر و دختر به یک اندازه رویاپردازی می کنند

Related image

عموماً باور بر این است که تمامی مردان رویای داشتن فرزند پسر را دارند زیرا این فرزندان پسر هستند که می توانند نام خانوادگی آن ها را زنده نگه دارند، می توانند آن ها را برای کوهنوردی یا ماهیگیری بیرون ببرند و در تماشای فوتبال نیز عقاید مشترکی دارند. با این وجود، بر اساس مطالعات انجام گرفته توسط موسسه گالوپ در سال ۲۰۱۱، اکثر پاسخ دهندگان به داشتن فرزند دختر فکر می کردند.

روانشناسان این تمایل را با این واقعیت که والدین آینده از مشکلاتی که هنگام بزرگ کردن فرزند پسر با آن مواجه می شوند- بددهنی ها، دعوا کردن ها و مشکل سازی در مدرسه- مرتبط می دانند. امروزه نیز اکثر کاربران اینترنت نظر مشابهی دارند. در دنیای کنونی جنسیت فرزند اهمیت چندانی ندارد و مقایسه کردن این دو یا صحبت کردن در مورد بهتر و بدتر دانستن یکی قابل قبول نیست.

5- مردان به فضای شخصی مختص به خود نیاز دارند

یک روانشناس شناخته شده به نام دبورا تانن می گوید که بر اساس مطالعات وی زنان سعی می کنند تمام وقت آزاد خود را در کنار شریک زندگی شان بگذرانند در حالی که مردان ترجیح می دهند اوغات فراغت خود را به صورت مستقل و در تنهایی سپری کنند.

هر خانواده ای باید به دنبال دستیابی به یک تعادل کامل در روابطشان در این زمینه باشند. اکثر کارشناسان بر این باورند که عشق بیش از حد و حسودی بیمارگونه می تواند حتی مستحکم ترین خانواده ها را نیز دچار مشکل کند.

6- مردان رمانتیک تر از زنان هستند

نیازهای همسران

یک روانشناس سایبری و کارشناس در حوزه ارتباطات بین اشخاص به نام گویندولین سیدمن یک بررسی مقایسه ای در مورد سطح رمانتیک بودن مردان و زنان انجام داده و به نتیجه ای باورنکردنی دست یافت.

بر اساس تحقیقات او مشخص شد که مردان در زمینه رمانتیک بودن از زنان قوی تر هستند. احساسات واقعی نقش مهمی برای آن ها در عشق دارد و به عنوان یک قانون، آن ها معمولاً پیش از زنان به احساسات عاشقانه خود اعتراف می کنند. در عوض زنان در انتخاب شریک زندگی خود بسیار واقع گرا و گزینشی عمل می کنند.

 

7- مردان به صداقت و راستگویی زنان اهمیت زیادی می دهند

نياز مردان

قبلاً گفته می شد که مردان عاشق چاپلوسی و ستایش شدن توسط زنان هستند. اما به گفته بسیاری از کارشناسان حوزه ازدواج، مردان به اندازه وفاداری، احترام و جذابیت ظاهری برای صداقت و راستگویی زنان نیز اهمیت قایلند. مردان می خواهند که واقعیت را از زبان زنانشان بشنوند. بله واقعیت و نه انتقاد. به طور کلی، یک زن کامل و دوست داشتنی برای مردان، آن زنی است که عقاید خود را بسیار صادقانه و بدون قضاوت کردن بیان می کند.

8- مردان زنان دارای آرایش را می پسندند

بسیاری از مردان ادعا می کنند که هیچ چیز بهتر از زیبایی طبیعی نیست اما این یک دروغ بیش نیست. بر اساس اطلاعات مربوط به یک سایت همسریابی در ایالات متحده، زنانی که آرایش کرده و موهایشان را رنگ می کنند درخواست های ازدواج بیشتری دریافت می کنند. از این رو جذابیت فیزیکی و زرق و برق هنوز هم برای مردان از اهمیت بالایی برخوردار است.

9- مردان مشکلی با صحبت کردن در مورد مسایل روزمره زندگی ندارند

شاید عجیب به نظر برسد اما مردان نیز از گفتگوی پوچ و بی هدف در مورد زندگی روزمره بدشان نمی آید. برخلاف باور عمومی، مردان از زنانی که همیشه ساکت می مانند خوششان نمی آید و در واقع به زنانی علاقه دارند که در مورد دیدگاه ها و عقاید خود صحبت کنند.

یکی از دلایل اصلی از هم پاشیدن خانواده ها و ازدواج ها، به باور بسیاری از کارشناسان، عدم تعامل و گفتگو است. اگر چیزی برای صحبت کردن نداشته باشید این موضوع هشداری بسیار خطرناک برای رابطه شما خواهد بود. گفتگو کردن به شما کمک می کند که احساسات یکدیگر را درک کنید تا در نهایت خود می توانید ذهن طرف مقابلتان را بخوانید.

10- راه ورود به قلب مردان از معده آن ها می گذرد

غذاهای خانگی برای مردان اهمیت زیادی دارد. یک روانشاس و متخصص روابط زناشویی به نام پاتریک وینس بر این باور است که آشپزی کردن زنان برای مردان بسیار مهم است و یک چیز مقدس به شمار می آید. بوی خوش غذا احساسی خوب و آرامش بخش به انسان می دهد.

علاوه بر این، مردان از این که زن مورد علاقه آن ها خود آشپزی کرده و یک دستور پخت غذایی بسیار پیچیده را یاد گرفته احساس خوشحالی می کند. مردان اغلب زنانی را دوست دارند که برای آن ها آشپزی کرده و این موضوع اصلاً کلیشه ای نیست.

Related image

11- مردان به زنان مستقل و خودساخته علاقه بیشتری دارند

یک زن زیبا اما کمی خنگ که با دهان باز به صحبت های شوهرش گوش می دهد بدون شک همواره قاعده را به یک زن مستقل و خودساخته که به خود متکی است خواهد باخت. درک این موضوع بسیار ساده است: زنی که مستقل باشد یک شریک مساوی در رابطه زن و شوهری محسوب می شود و می توانید با هم بسیاری از مشکلات را حل کنید.

بدین ترتیب می توان گفت که یک زن مستقل می تواند پشتیبانی قابل اعتماد باشد. اما این تنها دلیل نیست و زنان مستقل از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار بوده و از زندگی خود رضایت بیشتری دارند و این موضوع بدین معناست که آن ها کج خلق و تندمزاج نیستند.

۷ انتظاری که مردان از همسرشان دارند اما به زبان نمی‌آورند

Image result for ‫مردان چه نیازها و انتظاراتی از همسرشان دارند؟‬‎

۱. مردان انتظار دارند که همسرشان به آنها بگوید «دوستت دارم»

چارلز اشمیتز (Charles Schmitz) که کتاب «ساختن عشقی که می‌ماند: هفت راز غافلگیرکننده در مورد ازدواج موفق» (Building a Love that Lasts: The Seven Surprising Secrets of Successful Marriage) را با همسرش الیزابت نوشته، می‌گوید تصور نکنید بعد از سال‌ها زندگی زناشویی، همسرتان دیگر می‌داند که چقدر دوستش دارید. عشق‌تان به او را با کلام و رفتار بیان کنید و این کار را هر روز انجام دهید.

اشمیتز می‌گوید: «این جمله‌ی قدیمی که “لازم نیست بگویم، چون خودش می‌داند” کاملا اشتباه است. مردان دوست دارند بشنوند که عاشق‌شان هستید. روزی چندین بار گفتنِ “دوستت دارم” و گفتن دلیل این دوست داشتن را به عادتی برای خود تبدیل کنید.»
Image result for ‫مردان چه نیازها و انتظاراتی از همسرشان دارند؟‬‎
۲. مردان به فضای شخصی خود نیاز دارند، به‌ویژه بعد از جروبحث

آقایان بعد از دعواهای زن‌وشوهری به فضای شخصی نیاز دارند

آن کرولی (Anne Crowley) روان‌شناس به خانم‌ها توصیه می‌کند از اینکه همسرشان ترجیح می‌دهد به‌جای گشت‌وگذار در مراکز خرید، در خانه بماند و فوتبال تماشا کند، نرنجید و احساس بدی نداشته باشید. همه‌ی ما گاهی اوقات به دور شدن از این فضای دونفری احتیاج داریم. اگر همسرتان پس از جروبحث مختصر یا یک اختلاف‌نظر جزئی می‌خواهد تنها باشد، بهترین کار این است که این فرصت را به او بدهید.

او معتقد است «وقتی یک زوج جروبحث می‌کنند، عجیب نیست که خانم همچنان بحث را دنبال کند؛ به‌ویژه وقتی همسر عقب‌نشینی می‌کند، اما این حرکت برای هر دو نفر مضر است. خانم به‌دنبال نتیجه است و پیگیری می‌کند، از طرف دیگر آقا احساس می‌کند مورد تهاجم قرار گرفته و عقب‌نشینی می‌کند و این چرخه همچنان ادامه می‌یابد.»

کرولی می‌گوید بگذارید همسرتان آرام شود و پیش از برخورد با مسئله‌ی پیش‌آمده، اتفاقات را تحلیل کند. در نتیجه شما نیز، سعی کنید نگرانی خود درباره‌ی این احساس نیاز مردان را مدیریت کنید.
 
۳. مردان از همسرشان انتظار دارند که گاهی آغازکننده‌ی رابطه زناشویی باشد

Image result for ‫مردان چه نیازها و انتظاراتی از همسرشان دارند؟‬‎

آقایان انتظار دارند همسرشان آغازکننده‌ی رابطه زناشویی باشد

کِرت اسمیت (Kurt Smith)، مشاور ازدواج و خانواده که در حیطه‌ی مشاوره برای مردان تخصص دارد، می‌گوید مردان دوست دارند «خواسته‌شدن» را حس کنند. نکته‌ی اصلی همین است. اینکه مهربانانه و دوباره و سه‌باره بپرسید «امشب چطوره؟»؛ به‌ویژه اگر پیشنهادتان عمدتا رد می‌شود.

او می‌گوید «آقایان در جلسات مشاوره به من می‌گویند دوست دارند همسرشان رابطه‌ی زناشویی را آغاز کند، نسبت به این رابطه خودجوش‌تر باشد، کارهایی انجام دهد که این رابطه را جذاب‌تر کنند و آن را هیجان‌انگیزتر و متفاوت‌تر کنند. آنها می‌خواهند از این انتظار برای برقراری رابطه‌ی زناشویی هم لذت ببرند.»
حتما بخوانید: مهارت های زندگی زناشویی؛ ۱۰ مهارتی که هر زن و شوهری باید بداند


۴. مردان می‌خواهند شنیده شوند

Image result for ‫مردان چه نیازها و انتظاراتی از همسرشان دارند؟‬‎

آقایان دوست دارند حرف‌شان شنیده شود

کرولی معتقد است صرف اینکه همسرتان وسط یک جروبحث یا گفت‌وگو دیر پاسخ می‌دهد، به این معنا نیست که کمتر از شما در رفع مشکل یا موفقیت ازدواج‌تان نقش دارد. بعضی‌ها فقط به کمی زمان احتیاج دارند تا مسئله را پردازش کنند.

این روان‌شناس می‌گوید: «خانم‌ها وقتی که مستاصل می‌شوند، ممکن است حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند و بیشتر وقت‌ها مرادن ساکت می‌مانند و اجازه می‌دهند همسرشان حرف بزند. خانم‌ها سریع‌تر از آقایان پردازش می‌کنند، بنابراین در جلسات مشاوره (و همین‌طور در خانه) معمولا خانم چیزی از همسرش می‌پرسد، ولی وقتی آقا سکوت می‌کند تا به پاسخ فکر کند، خانم همچنان به حرف زدن ادامه می‌دهد.»

اگر شما به‌عنوان خانم، طرف کم‌حرف‌تر هستید، این رابطه ممکن است حسابی ناراحت‌کننده شود؛ زیرا باعث می‌شود همسرتان هم در مقابل شما سکوت کردن را انتخاب کند.

او توضیح می‌دهد «عموما از طرف آقایان مطرح می‌شود که همسرم اهمیتی نمی‌دهد من چه می‌گویم؛ پس اگر واقعا می‌خواهید بدانید همسرتان درباره‌ی فلان موضوع چه نظر یا چه حسی دارد، برای پاسخ‌گویی به او فرصت بدهید. او می‌خواهد مشارکت کند و حرفش شنیده شود، آهسته‌تر جلو بروید، نفسی بکشید و بگذارید او هم در گفت‌وگو شرکت کند.»

۵. مردان دوست دارند مورد تقدیر و ستایش قرار بگیرند

Image result for ‫مردان چه نیازها و انتظاراتی از همسرشان دارند؟‬‎

آقایان دوست دارند مورد ستایش قرار بگیرند

اسمیت می‌گوید تصور کنید چقدر حس فوق‌العاده‌ای دارید، وقتی همسرتان پس از موفقیت‌تان در محل کار پیام تبریکی برای‌تان می‌فرستد، یا اصلا بدون دلیل خاصی برای‌تان گل می‌خرد! خب او هم به چنین دل‌گرمی و تشویقی نیاز دارد. بابت هر کار کوچکی که همسرتان انجام می‌دهد تا زندگی بهتری برای شما به ارمغان بیاورد، سپاسگزار باشید و از او تعریف‌وتمجید کنید.

او می‌گوید: «این را زیاد از مردان می‌شنوم که می‌گویند “همسرم قدر کارها و زحمت‌هایم را نمی‌داند.” این حس تقدیر و قدردانی نشدن شاید باعث شود که مردان فکر کنند حضورشان اهمیتی ندارد. احساس ارزشمندی برای همه مهم است، اما گاهی‌اوقات در زندگی زناشویی نشان نمی‌دهیم که قدر طرف مقابل را می‌دانیم؛ به‌ویژه وقتی بچه‌دار می‌شویم. درنتیجه به‌دنبال بهانه‌هایی برای تعریف و تمجید و تشکر از یکدیگر باشید؛ حتی با کارهای ساده‌ای مثل بیرون گذاشتن زباله یا شستن ظرف‌ها هم می‌توان چنین حسی را به شریک زندگی القا کرد که وجودش برای‌مان ارزشمند است و قدردانش هستیم.»
 
۶. مردان دوست دارند همسرشان آنها را لمس‌ کند

Image result for ‫همسرشان آنها را لمس‌ کند‬‎

آقایان دوست دارند همسرشان لمس‌شان کند

کرولی می‌گوید صمیمیت فیزیکی یعنی ارتباط عاطفی مردان با همسرشان. بعضی آقایان می‌گویند دل‌شان برای آن روزهایی تنگ شده که همسرشان آنها را لمس می‌کرد.

او می‌گوید «زوج‌ها لمس کردن یکدیگر را متوقف می‌کنند، بوسیدن را ترک می‌کنند و دیگر همدیگر را در آغوش نمی‌گیرند. آقایان برای اینکه از نظر عاطفی احساس نزدیکی کنند نیاز به برقراری رابطه‌ی زناشویی دارند، اما خانم‌ها ترجیح می‌دهند پیش از رابطه‌ی زناشویی این ارتباط عاطفی را برقرار کنند. من به‌عنوان مشاور خانواده معمولا سعی می‌کنم زوج‌ها را وادار کنم تا این شکاف را پر کنند. وقتی آنها طی رابطه‌ی زناشویی، دوباره باهم ارتباطی عاطفی برقرار می‌کنند، خانم معمولا می‌گوید “همسرم خیلی بهتر شده است”؛ مسلما چیزی که برای یکی از طرفین خوب است، معمولا برای طرف مقابل هم حس خوبی دارد.»

کرولی می‌گوید اگر مدت‌هاست این لمس گاه‌وبی‌گاه را کنار گذاشته‌اید، شاید انجام دوباره‌ی آن حس عجیبی داشته باشد، بنابراین بهتر است از گام‌های کوچک شروع کنید تا دوباره در این مسیر قرار بگیرید.

«من از زوج‌ها می‌خواهم روزی چهار بار همدیگر را در آغوش بگیرند و ببوسند (یک جور رابطه‌ی فیزیکی که به شرایط خودشان بستگی دارد): موقع بیدار شدن، موقع ترک خانه به مقصد محل کار، وقتی به خانه برمی‌گردند و وقتی می‌خواهند بخوابند.»


 
۷. مردان می‌خواهند مورد احترام باشند

Image result for ‫همسرشان آنها را لمس‌ کند‬‎

الیزابت اشمیتز (Elizabeth Schmitz) می‌گوید اگر مرد خوبی در زندگی‌تان دارید، قدر او را بدانید و بر همین اساس با او رفتار کنید (مسلما او هم این لطف شما را پاسخ خواهد داد).

اشمیتز می‌گوید «مردان به ما خانم‌ها می‌گویند می‌خواهم زنم به من احترام بگذارد. می‌خواهم برای همین شخصیتی که دارم، برای اخلاق و رفتارم و برای شیوه‌ی برخوردم با او، به من احترام بگذارد. مردان بیش از هر چیز دیگری، می‌خواهند عشق زندگی‌شان به آنها احترام بگذارد و قدرشان را بداند. خانم‌هایی که روی نقاط قوت همسرشان تمرکز می‌کنند و به او می‌گویند که چه خوبی‌هایی دارند، ازدواج‌های موفق‌تری دارند.