ارتباط بین ازدواج و کاهش زوال عقل و آلزایمر

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ارتباط بین ازدواج و کاهش زوال عقل و آلزایمر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ازدواج آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کاهش زوال عقل, روانشناسی ازدواج, آلزایمر

ارتباط بین ازدواج و کاهش زوال عقل و آلزایمر
,کاهش زوال عقل , دانستنی های ازدواج, فواید ازدواج,[categoriy]

آکاایران: ارتباط بین ازدواج و کاهش زوال عقل و آلزایمر

به گزارش آکاایران: کاهش زوال عقل, روانشناسی ازدواج

در این مطلب از ابرتازه ها درباره ارتباط بین ازدواج و کاهش زوال عقل و آلزایمر توضیحاتی را بیان می نماییم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

یک تحقیق نوین که به تازگی منتشر شده می گوید موقعیت رابطه ای شما می تواند با میزان ریسک ابتلا به زوال عقل در ارتباط باشد.

زوال عقل که در واقع از دست رفتن کارکرد مغز است، معمولا در سنین پیری اتفاق می افتد. معمول ترین نوع زوال عقل بیماری آلزایمر است.

این تحقیق منتشر شده در ژورنال علوم اعصاب، جراحی مغز و روانشناسی می گوید افرادی که همه زندگی خود را مجرد بوده اند نسبت به آنهایی که ازدواج کرده اند ۴۲ درصد بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

بر اساس همین تحقیق آن عده ای که بیوه شده اند نیز ۲۰ درصد ریسک بالاتر ابتلا به بیماری زوال عقل آنها را تهدید می کند.

این آمار و میزان ریسک ابتلا به زوال عقل حتی پس از احتساب شرایط سلامت فیزیکی افراد به همین شکل باقی می ماند.

اندرو سامرلند، پژوهشگر و روانپزشک از دانشگاه کالج لندن در انگلستان می گوید: “هنوز رابطه بین ازدواج و میزان ریسک ابتلا به زوال عقل مشخص نیست. در واقع ما فکر نمی کنیم ازدواج به خودی خود ریسک ابتلا به آلزایمر را کاهش بدهد. در عوض تحقیقات نشان می دهد اثرات حافظتی ممکن که با فاکتورهای محتلف سبک زندگی در ارتباط هستند و به عنوان ازدواج (جفت بودن) شناخته می شوندT مانند سبک زندگی سالم تر و تحرکات اجتماعی بیشتر که نتیجه زندگی با همسر است در این مورد موثر هستند.

منبع: cnn/آفتاب نیوز

.

منبع : abartazeha.com

ارتباط بین ازدواج و کاهش زوال عقل و آلزایمر گردآوری توسط بخش دانستنیهای قبل از ازدواج سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات