چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

آکاایران: چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

آکاایران: چرا با این که می دانیم رابطه نادرست اســت بازهم ادامه می دهیم؟

تقریبا همه ما در رابطه هایی که تجربه کرده ایم بوده اند مواردی که می دانستیم رابطه اشتباه اســت و باز هم ادامه داده ایم،شاید دلیل این کارمان عشق بوده باشد شاید هم خیر. اما در این مطلب موارد جالبی درباره این طور رابطه ها مطرح کرده ایم. شروع یک رابطه درست به سختی کندوکاو در زمین معدن اســت. زمانی که انسان ها فردی را برای شروع یک زندگی مشترک انتخاب می کنند می خواهند که یک زندگی پایدار و بادوام دارا باشند. بنابراین حتی اگر در رابطه خوشحال نباشند، ناآرامی ها را تحمل می کنند و به امید این که یک روز رابطه بهتر خواهد شد خودشان را قربانی می کنند.

به گزارش نیک شو، مسلم اســت که ناراحتی انتخاب هیچکس در زندگی نیست اما چرا بسیاری از مردم در رابطه ای می مانند که می دانند رابطه مناسب و کاملی نیست.به زندگی انسان ها قبل از این که وارد رابطه ای شوند فکر کنید. یک زندگی شاد که آزادانه به کارهای شخصی خودشان می رسند.

ترس از جدایی

چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

و بعد با شخصی آشنا شده و به او علاقه مند می شوند. اینجاســت که زندگی تغییر اساسی می کند.

چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

در ابتدا همه چیز خیلی خوب پیش می رود. آن ها چهاردیواری گرمی برای خودشان می سازند و زندگی خیلی شادی را با هم تشکیل می دهند.

چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

اما ناگهان همه چیز به دلایل مختلف تغییر می کند. آن ها غم و غصه و افسردگی را تحمل می کنند و یک زندگی غم انگیز را ادامه می دهند چون از این که بخواهند چهاردیواری آرام و گرمی که زمانی با هم ساخته بودند را ترک کنند هراس دارند.

چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

آن ها به دلایل مختلفی به زندگی مشترک خود ادامه می دهند. شاید به خاطر بچه و شاید هم به خاطر خاطراتی که با هم تا کنون ساخته اند. به خاطر سال هایی که در کنار هم یک زندگی مشترک را ساخته اند. آن ها فقط نمی خواهند تمام چیزهایی که تا اکنون ساخته اند از دست بدهند.

چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

شاید هم تصور کنند که می توانند رابطه را بهتر کنند. چون احساس می کنند که جایی برای بهتر شدن رابطه هست. آن ها معتقدند که عشق سرسخت اســت و برای این که به کار بیاید باید محکم بود. پس شاید به اندازه کافی محکم نبوده اند.

چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

انسان ها موجودات عادت طلب هستند. چیزی را که به آن ها احساس آرامش بدهد سعی می کنند نگه دارند. بنابراین ترجیح می دهند در چهاردیواری که با آن آشنا هستند و در آن احساس امنیت می کنند بمانند.

چرا با این که می دانیم رابطه نادرست است بازهم ادامه می دهیم؟

و اما مشکل این چهاردیواری چیست؟

مشکل چهاردیواری این اســت که نمی گذارد از اتفاقاتی که درون و بیرون رابطه می گذرد آگاه شوند.

آن ها باید عمیق تر ارزیابی کنند تا دلیل اصلی ماندن در رابطه را کشف کنند.

وقتی به تمام سختی هایی که برای ساختن این زندگی کشیده اند و یا به خاطرات و احساساتی که در طول زندگی در کنار هم داشته اند فکر می کنند از این که بخواهند تمام این ها را نادیده گرفته و رها کنند می ترسند. و این یعنی فرصت شاد بودن را از خود می گیرند. این اتفاق مثل هزینه های نابرگشتنی می ماند. یعنی وقتی مردم روی چیزی تلاش می کنند دیگر نمی خواهند سرمایه گذاری روی آن را متوقف کنند حتی اگر بدانند که این کار غلط اســت و پیشرفتی نخواهد داشت. چون نمی خواهند سرمایه هایی که تا کنون گذاشته اند را از دست بدهند و این باعث می شود نتوانند سرمایه گذاری در فرصت های بهتری را تجربه کنند.

بعضی ها هم درک درستی از واژه سخت کوشی ندارند. مسلما هیچ کس دوست ندارد برای ساختن رابطه مثل یک برده تلاش کند. بحث و درگیری های دائمی فقط همه چیز را بدتر می کند و رابطه را سالم و دوست داشتنی نمی کند.

چطور از این چهاردیواری بیرون بیاییم

زمانیکه می بینید به پایان رابطه رسیده اید اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید صحبت کردن اســت. قبل از این که هر تصمیمی بگیرید باید همسرتان را در جریان بگذارید و با او در این مورد صحبت کنید. شاید این کار کار راحتی نباشد اما بهترین کاری اســت که می توانید انجام دهید.

دکمه توقف را بزنید

گاهی اوقات به جای تلاش های بیهوده بهتر اســت کمی از رابطه فاصله بگیرید تا بتوانید هم خودتان را ارزیابی کنید و هم مسائل و مشکلات رابطه. برای این فاصله زمان تعیین کنید و پس از آن به مرحله بعد بپردازید.

صحبت کنید

در مرحله بعد با هم درباره هر تصمیمی که دارید گفتگو کنید. اگر تصمیم گرفته اید رابطه را به پایان برسانید خیلی دوستانه دلیل تصمیمتان را به او توضیح بدهید. دنبال مقصر نگردید و او را سرزنش نکنید. فقط به او بفهمانید که در این زندگی شاد نیستید.

.

منبع : niksho.com

گردآوری توسط بخش انتخاب همسر با چشمان باز سایت آکاایران
تبلیغات