با این افراد ازدواج نکنیدبسیاری از مشکلات پس از ازدواج که منجر به طلاق و شکست می شود، به روزگار قبل از ازدواج و به مرحله انتخاب برمی گردد. یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان قبل از ازدواج، شناخت مطمئن همسر آینده شان است و اینجا نقطه تمرکز نگرانی های دختران و پسران است اما اکثرا از آسان ترین، کم هزینه ترین و درست ترین شیوه غفلت می کنند! و آن راه کار مطمئن «حذف موارد اشتباه و نادرست در گام نخست» است.

با این افراد ازدواج نکنید آکااساسا فرایند شناخت کامل همسر و هم زبانی و تفاهم با او پروسه ای طولانی دارد و مراحل تکمیلی آن در ایام پس از ازدواج (بین 6 ماه تا 3 سال پس از ازدواج وتشکیل خانواده) اتفاق می افتد و در آن مدت نباید به انتظار معجزه نشست چون ازدواج با برخی افراد ریسک بسیار زیادی دارد و از آغاز آشنایی قابل پیش بینی است و صرف ابراز علاقه یا... چیزی را عوض نمی کند.

این گونه ازدواج ها در تمام موارد به شکست (اعم از طلاق و جدایی و سردی روابط و ...) منجر می شود. راه کار عاقلانه و مطمئن حذف انتخاب های نادرست است. جوانی و فرصت های ناب و البته زود گذر آن قابل برگشت نیست بنابراین با این افراد اصلا ازدواج نکنید:


1. معتاد (مگر اینکه ترکِ کند که دیگر معتاد به حساب نیاید) و شارب خمر (شراب خوار)

2. بیمار روانی (بیماری که ارتباطش را با واقعیت از دست داده ویاکاملا درمان نشده.)

3. بی دین و لامذهب ( رعایت این توصیه برای تمام افراد بشر با هر دین و مذهبی مفید است.)

4. بد اخلاق، تند خو (کسی که اخلاقش قابل پیش بینی نیست.)

5. مادی و بخیل

6. مجرم خو ، تبهکار و خلاف کار

7. دوست باز افراطی (و مطلقا بی تمایل نسبت به خانواده)

8. بی کاره و علاف

9. بچه ننه (وابستگی شدید به مادر و خانواده)

10. زن زیبا از خانواده فاسد


درباره موضوع آخر، باید به یاد داشته باشید که اگرچه هر کس خانواده مناسبی داشته باشد رشد و تکامل شخصیتی اش سریعتر، بهتر و رضایت بخش تر خواهد بود اما تاریخ زندگی بشر یادآور انسان های با اراده ای است که در شرایط بسیار نامناسب خانوادگی به دنیا آمدند اما در اثر پشتکار، اعتماد به نفس، ایمان و تکیه بر توانایی هایشان نه تنها از حرکت باز نماندند بلکه انسانهایی مؤمن و موفق شدند.

پـیـامـبـر خـدا(ص)فرمودند:[در انتخاب همسر] از خـضـرا الـدمن «گیاه روییده در خرابه» بپرهیزید مردم پرسیدند این خضرا الدمن چیست؟فقال: " المرأة الحسناء فی منبت السوء " یعنی:"زن زیبارو که در خانواده اى فاسد رشد کرده"  که بعضا به غلط ترجمه می شود زن خوب از خانواده بد؛ حسنا یعنی زیبا. این فرمایش ایشان در مورد دختری "مؤمنه"،"عفیفه"و"خوش خُلق" از خانواده ای بد نیست!

انسان مقهور و زیر سلطه مطلق شرایط محیطی نیست. اگرچه ممکن است محیط نامناسب سرعت حرکتش را کند یا سخت کند. یادتان باشد گل نیلوفر در مرداب می روید. یعنی حتی در لجنزار می توان پاک و زیبا زندگی کرد!


بخش کلوب ازدواج تبیان

برگرفته از سایت حجت الاسلام شهاب مرادی


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

از ازدواج با این زنان بپرهیزید

گردآوری توسط بخش انتخاب همسر با چشمان باز سایت آکاایران
تبلیغات