ازدواج فامیلی

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

خوب و بد ازدواج های فامیلی، ازدواج فامیلی، ازدواج با فامیل، ازدواج با غریبه یا فامیل - آکا

خوب و بد ازدواج های فامیلی

آکاایران : خیلی از bsdp19220X و مادرها در مورد ازدواج کردن و به قول خودشان عاقبت به خیری تمایل دارند کسی را برای دختر یا پسرشان انتخاب کنند که بهترین باشد و چه کسی بهتر از بچه های خواهر و برادرشان که هم دیده و شناخته شده هستند و هم حیف است چنین کسی با این شرایط اخلاقی خوب و امکانات تحصیلی و شغلی مناسب را از دست بدهند؟! آنها پیشنهاد می دهند و در ظاهر، شما را آزاد می گذارند که پاسخ مثبت یا منفی بدهید اما اگر جرات دارید، بگویید نه! در این قسمت از سایت ازدواج آکاایران می خواهیم درباره خوب و بد ازدواج های فامیلی صحبت کنیم و این موضوع را از نگاه مشاور بنگریم.

خوب و بد ازدواج های فامیلی، ازدواج فامیلی، ازدواج با فامیل، ازدواج با غریبه یا فامیل
ازدواج فامیلی,ازدواج فامیلی دخترخاله پسرخاله,ازدواج فامیلی آزمایش ژنتیک

ازدواج با فامیل


دکتر بدری السادات بهرامی، مشاور خانواده در این باره می گوید: «قبل از هر ازدواجی لازم است دو طرف یکدیگر را مورد ارزیابی قرار دهند و بررسی کنند که آیا با هم تناسب دارند یا خیر. این مورد در ازدواج های فامیلی نباید فراموش شود. بسیاری از مردم گمان می کنند چون خانواده bsdp20664X یکدیگر را می شناسند، پس نسبت به بررسی و ارزیابی این تناسب های مهم نیازی احساس نمی کنند. اتفاقا اکثر bsdp20737X هم از این طرز فکر ناشی می شود که دو خانواده بی گُدار به آب می زنند.

در این جا به دلیل وجود چنین تناسب هایی که با فامیل خود داریم، گمان می کنیم تناسب شخصیتی و عاطفی هم بین فرزندان ما برقرار است. این باور غلط می تواند زمینه بی انگیزه و بی رغبت شدن bsdp20664X جوان یا خانواده های آنها شود و آنها را از ارزیابی و بررسی این که آیا در تناسب اخلاقی و شخصیتی با هم هستند منصرف کند.
ازدواج

بنابراین توصیه می کنم همه bsdp20664Xها قبل از حرکت به سمت عواطف و دلباخته شدن در مورد این تناسب ها و این که آیا مناسب هم هستند یا نه، بررسی کنند و خانواده ها اجازه دهند آزادانه تصمیم بگیرند.

از مزایای ازدواج فامیلی می توان به تناسب های بیشتر اشاره کرد. تناسب خانوادگی و سبک تربیتی که افراد با آن رشد کرده اند یکی از مهم ترین موارد است.

تناسب دیگری که حتما باید وجود داشته باشد، تناسب فرهنگی است. یعنی فرهنگ که عبارت است از بایدها و نبایدها و ارزش ها و ضدارزش های ما باید با همسرمان در تناسب باشد. بایدها و نبایدهای یک دختر اهل آذربایجان با دختر یا پسری که در شمال کشور یا bsdp20422Xوب بزرگ شده است، یکسان نیست. فاصله ای در این میان هست که به تناقض می انجامد. این اختلاف فرهنگی نقطه آغازین دعواها و اختلافات آنهاست.

مساله دیگر، تناسب اعتقادی است. از آن جا که اعتقادات، bsdp20422Xس محکمی دارند و هر فردی با هر اعتقادی چه شیعه و سنی، چه بودایی و حتی لائیک حاضر است پای عقاید خود بایستد، نداشتن تناسب اعتقادی واقعا مساله ساز است. هر کدام از ما برای خود اعتقاداتی داریم که فقط به خودمان ربط دارد اما وقتی قرار شد در کنار هم و به عنوان زوج زندگی کنیم نمی توانید بگویید موسی به دین خود، عیسی به دین خود.

در ازدواج فامیلی bsdp20422Xس اعتقادات خانواده از یک نوع است و همین مساله یعنی نداشتن یک دسته از درگیری ها و bsdp20737X. پس تناسب اعتقادی هم منتفی می شود.»

مساله مهمی که در ازدواج فامیلی مطرح است این است که معمولا اختلاف های خانوادگی و فامیلی به زندگی زوجین کشیده می شود و بر bsdp20285X آنها تاثیر می گذارد و bsdp20363X آنها را تحت الشعاع قرار می دهد

ازدواج فامیلی,ازدواج فامیلی دخترخاله پسرخاله,ازدواج فامیلی آزمایش ژنتیک

ازدواج با فامیل


معایب ازدواج فامیلی

به نقل از آکاایران : دکترغلام حسین قائدی/ روان پزشک و استادیاردانشگاه علوم پزشکی شاهد هم در این باره می گوید: «مساله مهمی که در ازدواج فامیلی مطرح است این است که معمولا اختلاف های خانوادگی و فامیلی به زندگی زوجین کشیده می شود و بر bsdp20285X آنها تاثیر می گذارد و bsdp20363X آنها را تحت الشعاع قرار می دهد.
ازدواج

از این گذشته در ازدواج های فامیلی، نقش حمایتی خانواده ها در زمان اختلاف bsdp20366X با همدیگر بیشتر است و ممکن است مشکل ساز شود. البته باید گفت نمی توان قانون کلی صادر کرد و گفت چنین حمایت هایی همواره اختلاف ها را بیشتر می کند. این موضوع bsdp20612X مستقیم با بلوغ فکری، عاطفی زوجین و خانواده آنها دارد.

ممکن است بسیاری از زوجین bsdp20737X و مسایل خودشان را در چارچوب خانه شان حل و فصل کنند. اما باید این نکته را در نظر گرفت که برای مسایل عاطفی و احساسی خیلی نمی توان چارچوب گذاشت و امکان دارد، اختلاف های خانوادگی یا اختلاف bsdp20366X بر یکدیگر اثر بگذارد.

بنابراین توصیه می شود، حتی المقدور افراد به دلیل bsdp20737X ژنتیکی و روانی به سمت ازدواج فامیلی نروند. اگر هم ازدواج فامیلی صورت گرفت، مشاوره ژنتیک و مشاوره روان شناسی بسیار ضروری است و حتما باید سلامت روان زن و مرد سنجیده شود و زمانی که سلامت آنها تایید شد، به تشابهاتی که قبلا ذکر شد حتما توجه شود تا bsdp20503Xی پیش رو داشته باشند.»

از همه اینها گذشته، همه کارشناسان این مساله علمی را قبول دارند که احتمال بروز bsdp20737X ژنتیکی در ازدواج های غیرخویشاوندی 2 تا 3درصد است در حالی که این رقم برای ازدواج های خویشاوندی به 4 تا 5 درصد می رسد. هر چند شاید به نظر این تفاوت یک درصدی اندک باشد اما با احتساب آمار موالید سالیانه عدد قابل توجهی می شود.

ازدواج فامیلی,ازدواج فامیلی دخترخاله پسرخاله,ازدواج فامیلی آزمایش ژنتیک

ازدواج فامیلیبخش کلوب ازدواج تبیان

خوب و بد ازدواج های فامیلی، ازدواج فامیلی، ازدواج با فامیل، ازدواج با غریبه یا فامیل گردآوری توسط بخش انتخاب همسر با چشمان باز سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات